چرا باید ماسک بزنیم؟ نکاتی درباره استفاده از ماسک سلامت

استفاده از ماسک سلامت
ماسک سلامت به صورت بخش مهمی از از حفظ ایمنی در زمان شیوع جهانی این ویروس دارد. کارایی ماسک ها با هم برابر نیست و هر کدام به گونه ای مختلفی عمل می کنند. گاهی پیش می آید که شخص از ماسک استفاده می کند و اما استفاده درستی انجام نمی دهد و ممکن است ماسک زدن آن زیاد مفید واقع نشود.

چرا باید ماسک بزنیم؟

استفاده از ماسک سلامت جلوی قطرات تنفسی اشخاص دیگر را می گیرد و اجازه نمی دهد شما بیماری های تنفسی را از اطراف خود را بگیرد.این مسئله بسیار مهم است چرا که افراد با نزدن ماسک هم جان خود و هم دیگران ممکن است به خطر بیاندازند.
هدف اصلی استفاده از ماسک سلامت جلوگیری از شیوع ویروس به سایر افراد است. ماسک شما را از سایر افراد حفاظت می‌کند.

چه نوع ماسک باید نزنیم؟

ماسک های سوپاپ دار

ماسک‌های تنفسی سوپاپ دار که در ابزارفروشی‌ها فروخته مشکلی که دارند این است که این سوپاپ فقط هوایی که بهداخل تنفس می‌شود را فیلتر می‌کند. هوایی که در بازدم به خارج تنفسم می‌کنید، اصلاً مسدود نمی‌شود.
وقتی از یک ماسک سوپاپ‌دار استفاده می‌کنید، از افرادی که در اطراف شما هستند حفاظت نمی‌شود، زیرا سوپاپ اجازه می‌دهد تمام نفس شما از ماسک خارج شود.» «از این نظر، بیشتر شبیه این است که شما اصلاً ماسکی به صورت ندارد.

ماسک‌های پزشکی یا تنفسی حرفه‌ای

تأمین ماسک‌های جراحی و ماسک‌های تنفسی N95 (که سوپاپ ندارد) با کمبود مواجه شده است. اگر قبلاً این ماسک‌ها را تهیه کردید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما لطفاً ماسک دیگری خریداری نکنید. حفظ آن‌ها برای کارکنان بخش بهداشت و درمان، که برای مراقبت ایمن از بیمارانی که در معرض خطر بالا قرار دارند، بسیار ضروری است.

چه نوع ماسکی بزنیم ؟

ماسک پارچه‌ای
 این یک گزینه عالی است. یک ماسک پارچه‌ای معمولاً با حلقه‌های کشی ساخته شده است که روی گوش‌ها قرار می‌گیرند تا قرار دادن و برداشتن آن‌ها ساده شود. باید چند لایه الیاف پارچه‌ای داشته باشد.
ماسک سلامت یحیی
شرکت یحیی با توجه به نیاز کشور به ماسک سلامت دست به اقدام زد و در این راه محصولات استاندارد و مقرون به صرفه ای را برای استفاده هموطنان و مقابله آنها با بیماری تولیده کرده است. پک بسته بندی ماسک سلامت یحیی دارای یک عدد رویه با قابلیت شستشو و ۲ عدد فیلتر ۵ لایه با قابلیت تعویض و همراه با یک فیلتر اضافی رایگان (به مدت محدود) قرار داده شده است.

نکاتی درباره پوشیدن و استفاده از ماسک سلامت

دهان و بینی خود را بپوشانید. قطرات تنفسی می‌توانند هم از طریق دهان و هم از طریق بینی منتشر شوند. اگر یک ماسک به اندازه کافی بزرگ نیست که روی بینی و دهان را بپوشاند، از آن استفاده ننماید.
اول مطمئن شوید که کاملا اندازه  صورت شماست. ماسک شما باید راحت باشد و نباید راه تنفسی شما را ببندد. با این حال، باید به خوبی جا بیافتد، مخصوصاً روی گونه‌ها و بالای بینی شما.
نکته: اگر در زمان استفاده از ماسک شیشه‌های عینکتان بخار گرفت، ماسکتان به خوبی قرار نگرفته است. هوای زیادی از آن خارج می‌شود.
ماسک خود را خیلی دستکاری نکنید. طوری با ماسک رفتار کنید که انگار کثیف است. اگر لازم است جای ماسک را تغییر دهید، ابتدا دست‌هایتان را بشویید.
قبل از قرار دادن ماسک، دست‌های خود را بشویید. بعد از در آوردن ماسک هم باید دست‌هایتان را بشویید. ماسک را با برداشتن حلقه‌های پشت گوش، در آورید. به قسمت جلوی ماسک، که احتمالاً بیشتری میزان میکروب روی آن قرار دارد، دست نزنید.
ماسک خود را مرتب بشویید. بهتر است چند ماسک داشته باشید تا همیشه یک ماسک تمیز در دسترس باشد. ماسک‌های پارچه‌ای را در ماشین لباس‌شویی بیندازید و درست مثل سایر لباس‌ها بشویید. همه پودرهای شسشتوی لباس خوب هستند.
بدون ماسک از خانه خارج نشوید. یک ماسک تمیز در ماشین داشته باشید.
برای صحبت کردن، ماسک را پایین نکشید. گاهی اوقات وقتی با ماسک صحبت می‌کنید، شنیدن صدای شما برای دیگران سخت است.  اما برداشتن ماسک برای صحبت کردن همه تلاش‌ها را بی‌ثمر می‌کند. اگر با کشی صحبت می‌کنید که با او کمتر از ۶ پا فاصله دارید، ماسک را برد ندارید.
بچه‌ها را فراموش نکنید. ماسک‌های کوچک‌تری پیدا کنید که روی صورت کودک جا می‌گیرند. توجه: ماسکهای N95 برای کودکان طراحی و ساخته نشدند و کودکان کمتر از ۲ سال نباید ماسک بزنند. ممکن است تنفس را برایشان دشوار کند
شما می توانید برای دیدن محصولات ماسک سلامت یحیی به آن مراجعه کرده و سفارش خود را به راحتی با یک کلیک ثبت کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156394025-26 واحد فروش