تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

ASTM 2413 چیست ؟
ASTM 2413 چیست ؟

ASTM 2413 چیست ؟

کفش ایمنی یکی از وسایل هایی است که افراد در طول زندگی برای شغل های سخت و حساس خود را آن استفاده می کنند . اما در کفش های ایمنی علامت هgی اختصاری وجود دارد که شاید خیلی از افراد ندانند که این علامت برای چیست و چه کارایی دارد. ما در این مقاله این موضوع را بیان خواهیم کرد که ASTM 2413 چیست ؟ و چه کارایی دارد. با ما همراه باشید.

تعریف ASTM 2413 

ASTM 2413 انجمن آمریکایی تست و مواد می باشد که استاندارد های حداقل و روش های آزمایش را برای کفش های ایمنی تنظیم می کند .

کفش های ایمنی با توجه به استاندارد astm 2413 تولید می شوند و از این رو در برابر ضربه و مقاومت فشاری و مقاومت متقارن و مقاومت در برابر هدایت و مقاومت در برابر ضربه و همچنین مقاومت در برابر ضربه الکتریکی و خواص کششی استاتیکی و مقاومت به سوراخ شدن مورد آزمایش قرار می گیرد.

چگونه ASTM 2413 را شناسایی کنیم؟

 

 

علامت Line 1  : در astm 2413 این را به ما نشان می دهد که استاندارد سازی کفش ایمنی برای چه سالی است.

علامت line 2  :  به وسیله این خصوصیت می توان زن یا مرد بودن را مشخص نمود و با I/75 میزان ضربه پذیری و حفاظت از ضربه را در کفش ایمنی تعیین می کنند و با c/75 میزان حفاظت از ایمنی فشرده سازی را در کفش های ایمنی مشخص می کنند .

علامت Line 3 : این مورد در کفش های ایمنی برای ارجاع به دیگر ویژگی های حفاظتی اضافی که وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد و آن ها به ترتیب در استاندارد به صورت pr که ضد اشیا نوک تیز می باشد و ورق های فولادی در جلوی کفش ها این خصوصیت را به کفش ها می دهد و استاندارد آن astmf 2413 -1 می باشد و sd بیان کننده الکتریسیته رسانا و eh که ضد برق می باشد و مطابق با استادارد astmf 2413-05 تکنولولوژی حفاظت در جریان برق را بیان می کند که نشان می دهد که کفش های ایمنی تا ولتاژ 600 در محیط های خشک ایمنی را می تواند تحمل کند ، و cd و mt نشان داده می شوند که هر یک از این علامت ها ویژگی های مشخص برای یک کفش ایمنی مناسب می باشند.