چرا می گویند پا قلب دوم انسان است؟

پا قلب دوم انسان

وقتی می‌خوابیم یا راه می‌رویم عضلات ساق پا با پمپاژ کردن، خون را به بالای بدن می‌رساند. به این دلیل عضلات پا قلب دوم انسان محسوب می‌شود.

همان‌طور که قلب خون را در بدن پمپاژ می‌کند و به همه اعضای بدن می‌رساند. در عضلات پشت پا یعنی عضلات سه ساق دریچه‌هایی وجود دارد که باید خون را مانند تلمبه پمپاژ کند و از پا خون را بالا بکشد.

حفاظت از پا از کارهایی است که باید به آن بسیار توجه کرد. زیرا پا و اندام تحتانی از پرکارترین اعضای بدن هستند که هر روز باید مسافتی را طی کند. پس حتما باید برای سلامت و زیبایی پا زمان گذاشت.

به پا قلب دوم انسان بیشتر اهمیت دهیم؟

اکثر مردم به پا اهمیت نمی‌دهند و آن را نادیده می‌گیرند. با بالا رفتن سن، خشکی در پا ایجاد می‌شود که باعث می‌شود پیری و تغییر رنگ در ناخن افزایش یابد.

تیغ ممنوع

تیغ

برای برطرف کردن موهای زاید پوست پا نباید از تیغ استفاده کرد باید پا را اپلاسیون کرد. تیغ‌های یک‌بار مصرف یا همان ژیلت‌های موجود در بازار که این روزها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، انواع مختلف در قیمت‌های ارزان تا گران دارند.

عمده استفاده از این ژیلت‌ها برای برداشتن موهای صورت، ساق پا، ساعد و نواحی شرمگاهی است. این ژیلت‌ها چون معمولا دو تا پنج تیغه‌اند و اغلب فاصله تیغه‌ها به یکدیگر نزدیک است، نباید بیش از یک‌بار استفاده شوند. چون موهای تراشیده و پوسته‌های مرده بدن در میان این تیغه‌ها گیر کرده و تقریبا شست‌وشوی آنها از لابه‌لای این تیغه‌ها ناممکن است. در نتیجه پس از هر بار مصرف این ژیلت ها را دور بیندازید. چون نه‌تنها باعث ایجاد بیماری‌های پوستی می‌شوند. بلکه می‌توانند محیط حمام را آلوده به بسیاری از قارچ‌ها و باکتری‌ها کنند.

شستن پا قلب دوم انسان فراموش نشود

پا قلب دوم انسان

هر کسی روزی چندین بار دست خود را می‌شوید اما درباره پا متاسفانه این موضوع رعایت نمی‌شود پس بهترین راه بهداشت این است که حتی اگر دوش نگیریم اما پس از بازگشت از محل کار دست و پا را بشوریم.

به هنگام استفاده از صندل به ویژه در بانوان گرد و غبار باعث آلودگی پا می‌شود که باید به بهداشت پا توجه جدی‌تری صورت گیرد اما اگر صندل به پا فشاری وارد نکند اشکالی ندارد.

درباره شست و شوی پا برخی از جوش شیرین استفاده می‌کنند. اما برخی معتقدند که آب و صابون کفایت می‌کند. سپس باید لای پا را پس از شستن با کرم چرب کرده و ناخن‌ها نیز کوتاه باشد.

بیماران مبتلا به پای دیابتی

بیمارانی که دچار پای دیابتی می‌شوند بیشتر دچار مشکلات پا و عفونت‌های بیشتری در پا می‌شوند. حتما به همراه کفش باید جوراب نیز پوشید. زیرا مو و پا از نقاط آلوده بدن می باشند.

برای محافظت بیشتر از پا باید کفش‌های راحت بپوشید مخصوصا اگر از بیماری دیابت رنج می برید.

 

 

مقالات مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟