صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها

صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها

در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از صندل های طبی با نام صندل طبی پرستاری را به شما معرفی کنیم. از کاربردهای آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. لذا با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

استفاده از انواع صندل ها در فصل های گرم سال بسیار مر سوم است  اما باید بدانید که بیشتر صندل هایی که تا به حال خریداری و از آنها استفاده کرده اید. نه تنها محافظی قابل اطمینان برای پاهای شما نبوده انند. بلکه ممکن است آسیب های جدی به شما و ستون فقراتتان وارد کرده اند.

لذا پیشنهاد ما این است که از صندل های طبی و استاندارد استفاده کنید تا آسیب ها و صدمات به حداقل ممکن برسد.

استفاده از یک صندل طبی مناسب نه تنها آسیب های وارده به بدن را به حداقل میاندازد. بلکه باعث تهویه‌ی مطبوع و مناسب پا نیز میشود.

اما یک صندل طبی پرستاری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ و در چه محیط هایی می توان از آن استفاده کرد؟

صندل طبی مناسب

صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها
صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها

از آنجایی که صندل ها مورد استقبال تمامی افراد قرار گرفته است و از پیر و جوان و زن و مرد همه مشتاق استفاده از این نوع پاپوش ها هستند.

لذا تولید کننده های سودجویی هم وجود دارند که به اسم صندل طبی صندل هایی را روانه ی بازار می کنند. که هیچ کدام از معیارهای یک صندل طبی استاندارد را ندارد.

اولین نکته در خرید صندل های طبی این است که از شرکت های معتبر که تولید کننده ی صندل های طبی استاندارد هستند خریداری کنید.

برندهای خارجی معتبری در بازار موجودند که میتوان با خیال راحت از محصوات آنها استفاده کرد. اما باید بدانید که برندهای ایرانی از جمله شرکت “یحیی” در تولید صندل های طبی متناسب با استانداردهای جهانی چیزی کم از برندهای خارجی نخواهند داشت.

ما همواره سعی کردیم استاندارد محصولات و راحتی و سلامتی مشتری ها را هدف خود در نظر بگیریم. و برای این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نبودیم.

از دیگر معیارهای صندل طبی مناسب این است که پاشنه ی مناسب داشته باشد.

صندلهایی که کفی صاف و یکدست دارند اصلا مناسب نیستند. و بیشترین فشار را روی ستون فقرات شما وارد خواهند کرد. از طرفی پاشنه های بلند نیز به همان اندازه بلکه بیشتر میتواند مضر باشد.

لذا حداقل و حداکثر میزان پاشنه و کفی مناسب از معیارهای مهم طبی بودن یک صندل خواهد بود.

انواع صندل های طبی

صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها
صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که صندل های طبی متفاوتی وجود دارند. که با توجه به نوع کاربرد و نیاز مصرف کننده تولید شده اند. از آن جمله میتوان به صندل های پرستاری, صندل های دیابتی, صندلهای قوس دار و صندل های ارتوپدی و … اشاره کرد.

انتخاب صندل

انتخاب کفش یا صندل متناسب با سایز پا یک امر رایج است که اولین اصل در انتخاب یک پاپوش خواهد بود. اما در مورد صندل های طبی باید بگوییم که اخیرا مدل هایی طراحی شده که شما برای خرید آن باید به نوع قوس پای خود نیز توجه کنید. یعنی صندلی انتخاب کنید که ایراد های قوس پای شما را نیز بر طرف کند.

این صندل ها برای افرادی که کف پای صافی دارند و مدام از درد پا و کمر رنج میبرند بسیار مناسب است. زیرا به صورت ویژه متناسب با نیاز آنها طراحی شده است.

در واقع صندل های طبی طراحی و اختراع شدند تا مشکلات ناشی از استفاده ی نادرست از کفش های نامناسب را به حداقل برسانند. یا حتی از بین ببرند.

پیشنهاد می کنیم به مقاله‌ی ویژگی صندل طبی نگاهی بیندازید.

صندل طبی پرستاری

پرستاری از جمله مشاغل سخت و پر زحمت است که نیاز به ایستادن های مداوم و قدم زدن های طولانی دارد.

در واقع اگر پرستاران و افراد مشغول در این زمینه عاشق شغل خود نباشند و دغدغه‌ی کمک به هم نوع را نداشته باشند. نمی توانند سختی های این قبیل مشاغل را تحمل کنند.

با توجه به دلایلی که مطرح شد بیشتر پرستاران با دردهای کمر و ستون فقرات و درد در ناحیه ی پا دست و پنجه نرم می کنند.

با هدف کاهش آسیب های وارده به پرستاران و کادر درمان, شرکت های تولید کننده ی صندل های طبی بر آن شدند که صندل هایی متناسب با محیط کاری این عزیزان طراحی کنند. که امروزه به نام صندل طبی پرستاری در بازار موجود می باشد.

ویژگی های صندل های طبی پرستاری چیست؟

کاهش خستگی

صندل های طبی پرستاری به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام راه رفتن فشار حاصل از وزن را به خوبی به زمین منتقل می کنند. تا فرد کمترین میزان خستگی را احساس کند.

کفی استاندارد

صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها
صندل طبی پرستاری چیست؟+کاربردها

از دیگر ویژگی های صندلهای طبی پرستاری استفاده از کفی استاندارد یا به عبارتی ارگونومیک است که متناسب با قوس پا طراحی شده. و آسیب های ناشی از ایستادن و راه رفتن های طولانی را به حداقل میرساند.

این کفی های ارگونومیک فشارهای وارده از زمین به کف پا را به حداقل میرساند. و وزن را به صورت متعادل در تمامی قسمت ها تقسیم میکند.

تهویه ی مناسب

از مهم ترین ویژگی های صندل های طبی پرستاری تهویه ی مناسب آنهاست. به دلیل اینکه پا مدت زمان زیادی در صندل طبی پرستاری خواهد بود لذا لازم است که فرآیند تنفس پا به درستی و کامل انجام شود و در مدت زمان استفاده به اصطلاح پا به صورت مناسب تنفس کند.

جلوگیری از تعریق پا و خاصیت جذب رطوبت توسط چرم رویه صندل ,همه کمک کننده به عمل تنفس پا هستند.

صندل طبی پرستاری یا کفش طبی پرستاری؟

کارشناسان و صاحب نظران حوزه ی سلامت معتقدند چون مدت زمانی که پرستاران از پاپوش استفاده میکنند بسیار طولانی است لذا بهتر است از صندل های طبی پرستاری به جای کفش پرستاری استفاده کنند زیرا پا در صندل های طبی بسیار بهتر از کفش های طبی تنفس خواهد کرد .

برایی مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی پوشیدن صندل طبی چه نقشی در درمان بیماریهای پا دارد؟ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟