پوشیدن صندل طبی چه نقشی در درمان بیماریهای پا دارد؟

صندل طبی

در فصل تابستان بخاطر گرمی هوا و عرق کردن پا در داخل کفش بیشتر افراد ترجیح می دهند که از صندل استفاده کنند. و یا دلایل دیگری نیز وجود دارد که برخی همواره از صندل استفاده می کنند. واقعا استفاده از یک صندل بسیار راحت است. اما آیا فرقی بین یک صندل معمولی که از یک مغازه و یا پشت یک ماشین می خرید با یک صندل طبی تفاوتی ندارد؟

 

صندل طبی

 

اکثر پزشکان معتقدند که صندل‌های معمولی از پا محافظت نمی‌کنند و می‌توانند باعث بروز برخی مشکلات شوند. صندل‌های طبی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که از پا محافظت کنند و باعث راحتی فرد شوند. در مواردی که بیمار دچار مشکلات کف پا مانند التهاب شدید فاسیای کف پا است، استفاده از صندل‌های طبی توصیه می‌شود.

هنگامی که از صندل‌های فاقد کفی طبی استفاده می‌کنید پای خود را مستعد درد و آسیب‌های متعدد می‌نمایید. پوشیدن کفی‌های طبی برای افرادی که دچار پای دیابتی هستند اهمیت زیادی دارد. زیرا باعث احساس راحتی می‌شود و از کف پا محافظت می‌کند.

 

صندل طبی

 

 

تاثیر صندل طبی بر پا

 

صندل طبی به گونه ای طراحی شده است که راه رفتن شما بهبود می بخشد. با قرار دادن پای شما در وضعیت مناسب سبب می شود که کمتر به ستون فقرات تان آسیب وارد شود.

پاشنه های صندل طبی به گونه ای طراحی شده است که وقتی که پاهای شما مجاور زمین قرار می گیرد. فشارهای به قوزک پا و زانو و کمر را به شدت کاهش می دهد.

 

توصیه آخر: در صورتی که مشکلات پا و ساق پا دارید. و در خصوص تناسب و ساختار صندل‌های خود نیز اطمینان ندارید هنگام مراجعه به پزشک آنها را همراه خود ببرید. تا دکتر پس از بررسی صندل مناسب پای شما را ویزیت کند.

 

جمع بندی

  • صندل‌ طبی باعث اصلاح وضعیت پاها می‌شود.
  •  صندل‌های طبی باعث راحتی بقیه قسمت‌های بدن می‌شوند
  •  مانع از پرونیشن زیاد پا می‌شوند
  • دارای کفی‌های محکم و راحت می باشد

صندل طبی

 

مقالات مرتبط:

چه کسانی باید‌ از صندل و کفش طبی استفاده کنند؟

صندل های طبی خوب باید چه استاندارد هایی داشته باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟