کفی طبی مناسب باید دارای چه ویژگی باشد؟

کفی طبی

کفی طبی یا پد‌های مخصوص داخل کفش، یک تکه‌ی مسطح به شکل کف پا است که از جنس فوم، چرم، پلاستیک یا دیگر موارد مصنوعی تولید می شوند و در داخل کفش قرار می گیرند.

این کفی‌ها موجب می‌شوند که پای شما در موقعیتی متعادل و خنثی قرار گیرد و همچنین فشار‌های وارد شده به کف پا به خوبی جذب شوند. کفی‌های مختلفی با طراحی‌های متفاوت برای برطرف کردن مشکلات گوناگون پا ساخته می‌شوند. پزشکان در همه‌ی موارد هم با کارآمد بودن کفی‌ها و یا استفاده از نوع خاصی از کفی طبی موافق نیستند.

در ادامه قصد داریم بیشتر از کفی طبی و مزایا و عایب ان بگوییم با ما تا پایان همراه باشید.

مزایا و وظایف کفی طبی

وظیفه هر کفی کفش باید این باشد که انواع ناهنجاری های بدن و یا الگوهای غلط راه رفتن را اصلاح کند. این کفی ها تنها به منظور تصحیح صافی کف پا به کار نمی روند. بلکه هدف اصلی آن ها راحت‌تر ایستادن، راه رفتن و دویدن است.

به این ترتیب که به مقدار بسیار کمی، زاویه هایی را که در آنها به پا ضربه می خورد، تغییر می دهند. هر شخصی با مقدار مشخصی از یک لایه نرم در کف پای خود متولد می شود. این لایه بالشتکی به صورت طبیعی امواج ضربه ای را که به کف پا وارد می شوند، ملایم تر کرده و به شیوه ای مناسب به کل پا اعمال می کند.

متاسفانه با افزایش سن افراد این لایه طبیعی در طول زمان اثر خود را از دست می دهد و تحلیل می رود. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ای با نام چه کسانی باید‌ از صندل و کفش طبی استفاده کنند؟ را مطالعه کنید و با انواع بیماریهای پا آشنا شوید تا از مزایای بیشتر کفی طبی آگاهی پیدا کنید.

کفی‌های طبی چه کارایی دارند؟

 

کفش ایمنی سوپر تری ام یحیی
کفش ایمنی سوپر تری ام یحیی

 

کفی‌های طبی ممکن است به علل مختلفی تجویز شوند از جمله:

  • پشتیبانی از پاها و تنظیم پاها در راستای صحیح
  • پیشگیری یا اصلاح دفرمیتی‌های پا یا برطرف کردن درد و ناراحتی ناشی از دفرمیتی پاها
  • بهبود کلی عملکرد و کارایی پاها و مچ پاها

گروه صنعتی یحیی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا توانست کفی طبی مناسب و استاندارد را برای رفاه حال مشتریان تولید کند. برای آگاهی از محصولات ما می توانید به سایت ما رجوع کنید و با انواع کفش ایمنی و صندل طبی و کفی های طبی آشنا شوید.

جنس و شکل کفی طبی

کفی ها از نظر جنس به 3 دسته کفی های نرم، کفی های نیمه سخت و کفی های سخت تقسیم می شوند.

انواع کفی ها از نظر شکل و ساختار نیز انواع مختلفی دارند:

  1. کفی با حمایت کننده قوسی طولی
  2. کفی کفش با پد متاتارسال (برای صافی قوس عرضی و درد انتهایی استخوان کف پایی)
  3. برای کسانی که قد کوتاهی دارند، کفی با بالابر پاشنه

 

کفی های مواج بیشتر برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به پاها استفاده می شوند و موارد استفاده درمانی آن ها محدود است. کفی‌های دیگر نیز بسته به نوع عارضه به صورت خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

کفی های طبی غیرمواج در رفع خستگی مفید نیستند یا جذب شوک و امثال آن ها را انجام نمی دهند و در عین حال کفی های مواج برای اصلاح تغییر شکل، مثل صافی کف پا، نمی توانند کاربرد داشته باشند.

انواع کفی طبی

کفی های مواج خود به دو دسته عمومی و طبی برای پاهای خاص تقسیم می شوند.

  • در نوع عمومی، این کفی ها کار پمپاژ خون، تقسیم وزن بدن در سطح کف پا و جذب شوک ها را انجام می دهند.

نوع پاهای خاص این کفی ها نیز برای 3 دسته از افراد:

  1. یعنی کسانی که دارای خار پاشنه (زایده ای در قسمت جلوی استخوان پاشنه) هستند و هنگام راه رفتن، احساس درد در پاشنه می کنند
  2. یا افت قوس طولی پا دارند
  3. و همچنین برای استفاده در بخش علمی تکمیلی در ارتوپدی و توانبخشی توصیه می شود.

به علاوه کفی های مواج به واسطه جریان مواد سیال بر نقاط واکنش کف پا تاثیر می گذارند و با ماهیچه رگ ها و تاندون ها سر و کار دارند.

در کفش های تیز، کوچک ترین ضربه که به کفش وارد شود، مستقیماً به کمر منتقل می گردد. درحالی که در کفش های نوک گرد این ضربه ها گرفته می شود. در یک کفش مناسب، پاشنه و پنجه کفش باید گرد شود تا فشار را کم کند و انرژی زیادی از فرد هنگام راه رفتن گرفته نشود. نصب یک قالب مناسب در کفشی با این مشخصات باعث می شود، فرد احساس کند که در منزل نشسته و با غلتاندن پاهایش بر روی وردنه وریدهای پایش را استراحت می دهد.

اهمیت کفی طبی در کفش های ایمنی

 

کفش ایمني یحیی تولید کننده کفش طبی مهندسی super 3M عایق برق
کفش ایمني

 

استفاده از کفی های طبی برای تمامی کفش ها از جمله کفش هایی که به صورت روزانه از آنها استفاده می کنیم بسیار ضروری و حیاتی است. زیرا زمان زیادی این کفش ها در ساعت کار، ورزش و سایر تحرکات در پای ما هستند. خوب یا بد بودن آنها می تواند روی سلامتی پا و بدن ما تاثیر بگذارد.

استفاده از کفی های طبی استاندارد یکی از اصلی ترین نکاتی است که گروه صنعتی یحیی در تولید انواع کفش ایمنی خود در نظر گرفته است و این نشان از اهمیت به سلامت کارگران و افرادی است که می خواهند کفش ایمنی یحیی را انتخاب کنند.

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟