گترهای حفاظتی باید دارای چه ویژگی های باشد ؟

گترهای حفاظتی

امروز می خواهیم درباره گترهای حفاظتی صحبت کنیم و این موضوع را بررسی کنیم که چه کسانی و در چه مواقعی باید از آن استفاده کنند .گتر های حفاظتی که در کفش کار و کفش ایمنی استفاده میشود. برای حفاظت از پا در زمان های مختلف و شرایط متفاوت و از لحاظ ایمنی بسیار مهم است. و این امر فقط با داشتن اطلاعات کافی از گترهای حفاظتی کفش کار و کفش ایمنی و استفاده از برند های معتبر این حوزه ممکن خواهد بود.

چه کسانی باید از گتر های حفاظتی استفاده کنند؟

  • کارکنانی که مجبورند در طول روز  در ارتفاع های و یا تیر برق ها بالا روند باید حتما از گترهای حفاظتی استفاده کنند. و حتما باید گترهای حفاظتی را انتخاب کنند که کورد تایید وزرات کار باشد و این ادراه تشخیص دهد که این گتر استاندارد است.
  • کارگرانی که با مواد مذاب در ارتباط هستند حتما باید از گتر های حفاظتی استفاده کنند. و گتری از جنس گترهاي‌ پنبه‌ كوهي‌ يا ساير مواد مخصوص‌ كه‌ در مقابل‌ حرارت‌ مقاومت‌ دارند ساخته‌ شوند. اين‌ گترها مي‌بايستي‌ تا زانو را پوشانيده‌ و كاملاً به‌ پاها بچسبد تا مانع‌ دخول‌ مواد مذاب‌ گردند.
  • كارگراني‌ كه‌ در معرض‌ ترشحات‌ جزئي‌ يا جرقه‌های قوي‌ قرار مي‌گيرند يا با اشياء برنده‌ و زبر كار مي‌كنند بايد از گترهايي‌ استفاده‌ نمايند كه‌ از چرم‌ دباغي‌ شده‌ يا جنس‌ مقاوم‌ ديگري‌ ساخته‌ شده‌ باشد.
  • کارگراني‌ كه‌ با تبر يا پتك‌ يا ابزار مشابهي‌ اشيايي‌ را خرد مي‌نمايند. بايد از ساق‌ بند يا مچ‌ پيچ‌هايي‌ كه‌ مقاومت‌ كافي‌ داشته‌ باشند استفاده‌ نمايند.

آیا گترهای حفاظتی به تنهایی ما را از خطرات محافظت می کنند؟

تولید کفش ایمنی 

مسلما گتر های حفاظتی به تنهایی حافظ سلامت ما نیست. و ما باید کفش ایمنی را انتخاب کنیم که از لایه زیرین گتر نیز ما را از خطر دور کند. اما چه کسانی و از چه مشاغلی باید این موضوع را اهمیت دهند. و کفش ایمنی را انتخاب کنند که آنها را از خطرات حفظ کند؟ ما این موضوع را به شما خواهیم گفت.

چه کسانی حتما باید از گتر های حفاظتی در کفش ایمنی خود استفاده کنند؟

 

  1. كارگراني‌ كارشان‌ روي‌ هم‌ گذاشتن‌ قطعات‌ چدني‌ و يا قطعات‌ بزرگ‌ چوبي‌ و يا جابجا كردن‌ بارهاي‌ فلزي‌ سنگين‌ و يا كارهاي‌ مشابه‌ مي‌باشند براي‌ حفاظت‌ انگشتان‌ پاها بايد نوك‌ کفش های‌ آنها مجهز به‌ غلاف‌ باشد و يا از چكمه‌ حفاظتي‌ و يا كفش‌ حفاظتي‌ استفاده‌ نمايند. برای این کار ما توصیه می کنیم که از کفش های ایمنی پنجه فولادی یحیی استفاده کنید.
  2. كارگراني‌ كه‌ با مواد خورنده‌ از قبيل‌ اسيدها و مواد قليايي‌ كار مي‌كنند بايد از كفش‌هايي‌ استفاده‌ نمايند كه‌ از لاستيك‌ و يا از  چرمی كه‌ به‌ منظور اين‌ قبيل‌ كارها عمل‌ آمده‌ و يا از چوب‌ و يا از ساير مواد مخصوصي‌ كه‌ در مقابل‌ مواد خورنده‌ فوق‌ مقاوم‌ ساخته‌ شده‌ باشند
  3. كفش‌هاي‌ كارگراني‌ كه‌ با فلزات‌ و يا مواد داغ‌ يا خورنده‌ كار مي‌كنند بايد: كاملاً به‌ پا و قوزك‌ پا چسبيده‌ باشند به طريقي‌ كه‌ مواد مذكور فوق‌ به‌ داخل‌ كفش‌ نفوذ ننمايد. اين‌ قبيل‌ كفش‌ها بايد فاقد سوراخ‌هاي‌ بند كفش‌ بوده‌ تا مواد مذكور به‌ داخل‌ کفش ایمنی نفوذ ننمايد.
  4. کفش های كارگراني‌ كه‌ با برق‌ كار مي‌كنند نبايد فلز در آن‌ به كار رفته‌ باشد. در كارگاه‌هايي‌ كه‌ ايجاد جرقه‌ بروز خطري‌ را محتمل‌ باشد کفش های‌ كارگران‌ بايد فاقد هر نوع‌ ميخ‌ فلزي‌ باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟