برای حفاظت از پاها در مقابل خطرات کاری چه باید کرد؟

برای حفاظت از پاها در مقابل خطرات کاری چه باید کرد؟

برای حفاظت از پاها در برابر خطرات مختلف کفش‌ها و وسایل زیادی استفاده می‌شود اما اکثر مردم چندان به فکر سلامت پاهایشان نیستند و حفظ سلامت پا را مهم نمی‌دانند. در حقیقت آن‌ها تنها زمانی به یاد این عضو حیاتی می‌افتند که مشکلی برایش ایجاد شده باشد. در حالی که متخصصان نظری برخلاف این دارند. آن‌ها عقیده دارند پا یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است و به دلیل حساسیت و نقش مهمی که ایفا می‌کند، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، برای راه رفتن و تحرک داشتن نیز باید پاها را سالم نگه داریم و قدر آن را بدانیم.

برای حفاظت از پاها در برابر خطرات مختلف وسایل زیادی استفاده می‌شود که اهم آنها عبارتند از:

  •  کفش ایمنی: پاها را در مقابل خطر سقوط اشیا محافظت می‌کند.
  •  چکمه لاستیکی سیاه: برای حفاظت از پاها در مقابله با خطر مواد شیمیایی سوزان، مواد نفتی، آب و غیره.
  •  چکمه لاستیکی سفید: برای شرکت های آب و فاضلاب، استخرهای صنعتی و پرورش ماهی و… مناسب می باشد.
  •  گتر و ساق بند چرمی: برای حفاظت ساق پا از ذرات فلز مذاب در عملیات جوشکاری و برشکاری با شعله.

کفش ايمنی اولین محافظ برای پاها

کفش ایمنی یکی از بهترین انتخاب ها برای حفظ سلامت و ایمنی پاها است. این نوع کفش ها به دلیل کیفیت و طراحی خاصی که دارند کاملا متفاوت از سایر کفش ها هستند و فقط باید در محیط کار از آنها استفاده کرد.

 

 

کفش های ایمنی در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام دارای ویژگی های خاصی است و متناسب با محیط و شرایط کاری باید از آنها استفاده کرد. برای مثال برخی کفش های ایمنی که در باید رد برابر ضربه مقاوم باشند دارای پنجه فولادی هستند و این فولاد استفاده شده مانع از آسیب جدی دیدن پا می شود. برخی دیگر از نمونه های کفش های ایمنی در برابر گرما مقاوم هستند و برای محیط هایی استفاده می شوند که افراد با گرمای زیادی سر و کار دارند.

کفي هاي فلزي بعضي از کفش هاي ايمني، پاها را در برابر بريدگي ها و سوراخ شدن ها حفظ مي کند. کفش هاي ايمني طوری طراحي می شوند که از هدايت الکتريسته جلوگيري می کنند تا کارگران را از خطرات الکتريکي حفظ کنند.

حفاظت از پاها با چکمه های سیاه و سفید

چکمه های سفید به دلیل برخورداری از رنگ سفید آلودگی‌ها را به خوبی نشان می‌دهد و برای کار در مکان‌هایی که رعایت اصول بهداشتی اهمیت زیادی دارند مناسب خواهد بود.

چکمه سفید لایه‌روبی برای شرکت های آب و فاضلاب، استخرهای صنعتی و پرورش ماهی و… مناسب می باشد و از بهترین مواد اولیه تهیه گردیده است.
استفاده از آن برای کارهای انبار، برق‌کاری و حتی معماری هم امکان‌پذیر است. این چکمه دارای رویه‌ای لاستیکی بوده و در برابر اسید، الکتریسیته، بنزین و محیط‌های قلیایی مقاومت نشان می‌دهد.

چکمه پلاستیکی سیاه ساق بلند در انواع تی پی یو _لاستیک و PU می باشد. ضد آب است و در مقابل سایش نیز مقاوم است و حساسیت زا نیست و توسط کارخانجات متنوع داخلی با کیفیت عالی تهیه می شود.

 

حفاظت از پاها با چکمه های سیاه و سفید
حفاظت از پاها با چکمه های سیاه و سفید

 

چکمه‌های پلاستیکی مناسب کار کارگران در کارخانه های پتروشمی، نفت و کارخانه‌های مواد غذایی، شوینده و بهداشتی و همچنین مناسب کار کارگران شهرداری ها و کار در کارواش و قالیشویی و موارد متعدد دیگری است که ایمنی و سلامت در محیط کار را فراهم می آورد. این چکمه ها بر حسب کارایی متفاوتشان با قیمت مناسب در بازار به فروش می رسند.

گتر و ساق بند چرمی

گتر نوعی وسیله حفاظت فردي است که حد فاصل فضاي خالی بین لبه شلوار تا روي کفش را می پوشاند. بسته به نوع فعالیت از جنس و اندازه هاي مختلف تهیه می شود.

در واقع گتر تکه پارچه‌ای است که مانند ساق پوتین می‌دوزند. قطعه ای از پارچه که قسمت پایین ساق پا و بالای کفش را می پوشاند و به نوعی روپوش کفش است. برای محافظت ساق‌ پا از سرما، برف و باران روی کفش و بالای مچ‌ پا می‌بندند.

 

حفاظت از پاها

 

ساق بند چرمی هم به نوعی کاربرد گتر را دارد. از این ساق بندها برای جلوگیری از تماس اشیاء برنده و داغ با بدن در صنایع مختلف استفاده می شود و از چرم طبیعی با اندازه های مختلف طبق درخواست مشتری تولید می گردد.

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟