خطرات محیط کار را چگونه کاهش دهیم؟

خطرات محیط کار

در بیشتر موارد قانون کار قوانینی را تعیین می کند که از خطرات محیط کار کاسته شود به همین منظور طبق این قانون باید شرکت ها و سازمانها آنها را رعایت کنند اما از کجا باید داتست که استانداردها چگونه تعیین می شود و چگونه آن را باید رعایت کرد که ما در این مقاله به شما عزیزان این توضیحات را خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 کاهش خطرات محیط کار

یک الزام اساسی برای کاهش یا رفع خطرات محیط کار در مرحله ابتدایی و در بدو ایجاد، وجود دارد و یا قبل از استفاده از اشکال دیگر کنترل افراد را از آنها (به عنوان مثال، از طریق محافظت از ماشین آلات) جدا می کنند. تکیه بر استفاده از وسایل حفاظتی شخصی مانند ماسک ها یا کفش های محافظ، آخرین گزینه است و تنها زمانی قابل قبول است که تمام گزینه های دیگر شکست خورده باشند.

 

سوالاتی که باید از خود پرسید؟

با نگاهی به بیانیه سیاست های بهداشت و ایمنی شرکت خود، شروع کنید. این باید مبتنی بر برنامه عمل بهداشت و ایمنی شرکت شما باشد.
از خودتان بپرسید که آیا یک سیستم مدیریت موثر بهداشت و ایمنی را در جای خود دارید – به عبارت دیگر، یک راهکار برنامه ریزی شده برای مقابله با مشکلات.

  • به نظرتان سیاست و اهداف روشن برای سلامتی و ایمنی دارید؟
  • آیا افراد کلیدی برای رسیدن به آنها را سازماندهی کرده اید؟
  • چه آموزش هایی لازم است؟
  • آیا یک شخص صالح را به منظور تطابق با وظایف خود تعیین کرده اید؟
  • آیا خطرات محیط کار اصلی خود را شناسایی کرده اید و خطرات مربوط به آن را ارزیابی کرده اید؟
  • معتقد هستید اقدامات کنترلی درستی را برای مقابله با این خطرات اصلی انتخاب کرده اید؟
  • آیا این اقدامات کنترلی کافی هستند یا نیاز دارید که بیشتر کار کنید؟
  • آیا در واقع در عمل اعمال می شوند و عملی و کاربردی هستند یا خیر؟
  • به نظرتان بر پیشرفت (به عنوان مثال، با بازرسی منظم در محل کار و یا تحقیق در مورد حوادث) برای یادگیری از اشتباهات خود نظارت دارید؟
  • آیا یک تاریخ برای بررسی عملکرد سلامت و ایمنی خود را در برابر برنامه های خود تعیین کرده اید؟

 

نکات کلیدی که در این باره رعایت کرد

همکاری با یکدیگر

حتی چنانچه شما فردی هستید که کنترل کامل کسب و کار خود را دارید، “این مسئله در اینجا متوقف می شود”، شما نمی توانید به تنهایی یک محیط کاری سالم و سالم دست پیدا کنید. و تصور کنید که خطرات محیط کار شامل کار شما نمی شود به این دلیل که شما بسیار ایمنی را ووسایل ایمنی را برای کارتان هزینه کرده اید هزینه کافی نیست بلکه این باید یک تلاش تیمی باشد و شما نیاز دارید که با کارکنان خود و در مورد نمایندگان ایمنی خود مشورت کنید. نیاز به هماهنگی مناسب بهداشت و ایمنی با سایر شرکت هایی دارید که با آنها تماس گرفته اید، مانند مشتریان، تامین کنندگان و پیمانکاران. باید در تمام پرسنل و نیروی کار خود مالکیت و تعهد به ایمنی ایجاد کنید.

تاخیر نکنید – امروز شروع کنید!

بالاتر از همه، شما باید به یاد داشته باشید که علاوه بر محافظت از مردم و محیط زیست، اقدامات بهداشتی و ایمنی نیز می تواند سهم عمده ای در موفقیت کسب و کار ایجاد کند. این نه تنها به متوقف شدن حوادث و بیماری های مربوط به کار در میان کارکنان خود کمک می کند، بلکه همچنین باعث کاهش تلفات تصادفات، بهبود وضعیت سود و زیان شما و کمک به کارآیی شما می شود.

فکر نکنید حوادث و بیماری های شغلی در شرکت شما رخ نمی دهند. مهم تر از همه، منتظر نباشید که همه چیز به اشتباه برسد و سپس برای “جبران سریع خسارات” اقدام کنید. از ابتدا سلامت و ایمنی را بسازید. تاخیر نداشته باشید. از زمان و فضا برای امروز شروع کردن بهره ببرید!

 

مقالات دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟