آیا کفش کار استاندارد در ایران تولید می شود؟

کفش کار استاندارد

توجه به ایمنی در صنایع کوچک و بزرگ بسیار مهم است. همانطور که می دانیم در محیط های کاری باید از وسایل حفاظتی استفاده کرد تا بدن ما کمتر دچار حادثه شود. در مقالات گذشته در مورد لباس های ایمنی، انواع محافظ چشم، گوش و … صحبت کردیم. اما امروز می خواهیم درباره کفش کار استاندارد با هم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شاید وقتی از محافظ های پا و یا همان کفش کار صحبت می کنیم. تصور می شود که کفش ایمنی فقط از فشارهای بر روی پا می آید جلو گیری می کند. اما یک کفش کار بسیار فراتر از این موارد هست.

 

خطرهای احتمالی برای پا

طبق استاندارد HSE عمده ترین خطری که در محیط های کاری افراد را تهدید میکند سقوط اجسام و له شدن پنجه پا یا برخورد پنجه پا با اجسام تیز و برنده در اثر نپوشیدن کفش ایمنی کار میباشد. در نتیجه طبق این استاندارد بر همه کارکنان محیط های کاری خطرناک واجب است از کفش ایمنی استاندارد استفاده کنند. قسمت فولادی کفش مانع از آسیب دیدن پا در هنگام حوادث می شود.

 

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

 

ایمنی و امنیت

مهم است که شما ویژگی های یک کفش ایمنی خوب را بدانید تا بتوانید کفش ایمنی استاندارد را انتخاب کنید. ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی تایید شده است. یک انگشت پا است که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

راحتی و بهداشت

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحت نیز باشد. زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از: مواد کفش که  تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر آب و دما پا را محافظت نمایدو مواد پوششی باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

طول عمر

کفش ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو تولید می شود. و دارای دوام زیادی است. کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند و طول عمر زیادی دارند. برای اطلاعات بیشتر مقاله ای با موضوع چرم را نیز که در همین سایت وجود دارد را مطالعه بفرمایید. تا از ویژگی های خوب چرم و ارتباط ان با کفش ایمنی اگاه شوید.

مزایای داشتن کفش کار استاندارد

طبق مطالعات انجام شده در سراسر جهان، تقریبا 25 درصد از معولیت ها به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. صدماتی که با استفاده از پوشش های ایمنی قابل پیشگیری بود. هدف گروه صنعتی یحیی همین امر است. که با دادن اطلاعات مفید و همچنین تولید کفش های ایمنی استاندارد و محصولات ایمنی بتواند خطراتی که کارگران را تهدید می نماید را کاهش دهد و همچنین ایمنی انها را فراهم نماید.

1. پیشگیری از حوادث در کار

لغزشهای غیرقابل پیش بینی، سقوط یا افتادن اجسام از جمله رویدادهای ناخوشایند است. که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد و در نتیجه باعث ایجاد حوادث زیادی در سال می شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند تشکیل اقدامات سختگیرانه ی  یا و نصب نوارهای ضد لغزش را برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حادثه انجام دهند.

با این وجود، جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب وجود ندارد که حفاظت بیشتری را در برابر، سقوط و لغزش فراهم کند. کفش ایمنی با مقدار خوبی از کشش می تواند اصطکاک را کاهش دهد و به جلوگیری از افت در محیط های لغزنده کمک کند.

2. حفاظت در برابر سوختگی

سوختگی های خطرناک از آتش سوزی های صنعتی می تواند در تقریبا هر محل کار رخ دهد. کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های تند و زننده از تکه های شیمیایی. تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک که می توانند آسیب برسانند جلوگیری نماید.

3. گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید

در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود. و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارکنان شاغل در خارج از کشور در طول زمستان های خشن سخت در معرض خطر هستند و کارکنانی که در یک محیط یخ زده کار می کنند.ویژگی خوبی یک یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید.

4. مقاومت در برابر خستگی

خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند.عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند خسته شوند، به ویژه هنگامی که کارکنان کفش مناسب را نمی پوشند.کفش های ایمنی استاندارد این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد.

5. نجات دهنده در برابر خطرات برق

برای کاهش احتمال خطرات ناشی از تنش های الکتریکی، کفش هایی ساخته شده اند از جنس چرم، لاستیک یا دیگر مواد که باعث تخریب الکتریکی می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟