کارگران معدن چه باید بپوشند؟ + آشنایی با کفش ایمنی معدن

کارگران معدن چه باید بپوشند؟ + آشنایی با کفش ایمنی معدن

با پوشیدن لباس و وسایل محافظ بدن می توان از صدمات زیادی جلوگیری کرد. در این مقاله می خواهیم درباره لباس و تجهیزات و هر آنچه که برای کار در معدن نیاز هست صحبت کنیم و در آخر از کفش ایمنی معدن نیز صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه برای شما عزیزان قرار دهیم با ما همراه باشید.

کارگران معدن با پوشیدن لباس ایمنی کامل از کلاه ایمنی، دستکش، چکمه، بالشتک محافظ و غیره می توانند خطرات زیادی را قبل و بعد از حادثه برطرف کنند.

هر معدنچی باید تجهیزات شخصی مورد نیاز خود را قبل از آنکه وارد کار شود حتما به همراه داشته باشد. این یک قانون هست و همه ی افراد چه کار فرما چه کارگر باید از آن پیروی کنند.لباس و تجهیزات شما را از شکستگی و آسیب های جدی درامان نگه می دارد.

 

لباس معدنچیان باید چگونه باشد؟

کفش ایمنی معدن

قابل مشاهده باشد

کارگان معدن باید از لباسی استفاده کنند که در شب هم به احتی بتوان آنها را تشخیص داد. رنگ های نارنجی و سبز انعکاس بیشتری را از خود نشان می دهند و باعث می شود که رانندگان و یا اشخاص دیگر شما را به راحتی ببینند.

 

مقاوم در برابر سایش باشد

چرم ضخیم در برابر سایش و پوسیدگی بسیار مقاوم هست اما پارچه های مانند کولار و نایلون بالستیک از مثاومت کمتری برخوردار هستند.
نمی توان کدام پارچه ها بهتر هستند چرا که بخاطر ضخیم بودن چرم نمی توان در هوای گرم از آنها استفاده کرد.
باید لباس ها به گونه ای طراحی شود که کمترین سایش را داشته باشد و علاوه بر آن بدن در آن به بهترین نحوه قرار گیرید و دما در آن کنترل شود.

یک جنبه مهم از لباس محافظت، محافظت در برابر عناصر هوا است. هوای شدید گاهی اوقات می تواند شرایط کار را غیرقابل تحمل یا خطرناک کند. لباس باید ما را از باد، باران و سرما محافظت نماید.

تجهیزات ایمنی کارگران باید چگونه باشد؟

 

کارگران معدن چه باید بپوشند؟ + آشنایی با کفش ایمنی معدن
کارگران معدن چه باید بپوشند؟ + آشنایی با کفش ایمنی معدن

 

کلاه ایمنی: یک کلاه تمام صورت بیشترین محافظت را دارد. سی و پنج درصد از آسیب های کارگران از طریق پرتاب سنگ بر سر آنها اتفاق می افتد.

دستکش : زمین دست های محافظت نشده را زخمی می کنند. دستکش ها باید بطور خاص برای فعالیت معدنکاری انجام شده طراحی شوند. معمولاً از چرم، بند ناف یا كلار یا بعضی از ترکیبها ساخته می شود. باید از دستکش های استفاده کرد که از مچ دست نیز محافظت کند.

ژاکت : به طور کلی یک ژاکت از چرم، نایلون بالستیک، کورودورا، کورلار یا سایر مصنوعات ساخته می شود. بیشتر کاپشن ها شامل بالشتک مخصوص روی آرنج، ستون فقرات و شانه ها هستند.

شلوار: ساخته شده از همان مواد کاپشنها هستند. که معمولاً از زانوها و باسن محافظت می کنند. بهتر است که از شلوار جین استفاده کنید.

 

کفش ایمنی معدن چه ویژگی هایی دارد؟

کفش ایمنی معدن

کفش ایمنی معدن باید در برابر اشیای تیز مقاوم باشد

 

یک آزمایش خاص به گونه ای انجام می شود که سرعت میخ وارد شده به قطعه آزمایشی چقدر است . یعنی وقتی میخ صفحه مقاوم در برابر غرق شدن را سوراخ می کند. مقاومت در برابر سوراخ شدن کفش که به عنوان PPE استفاده می شود باید حداقل 1100 N (نیوتن) باشد.

مقاومت کفش ایمنی معدن در برابر جریان الکتریسیته اهمیت زیادی دارد

برای آزمایش مقاومت الکتریکی، یک توپ فولادی تمیز با جرم کلی 4 کیلوگرم درون کفش پر می شود.
کفش پر شده روی صفحه مسی قرار می گیرد ، یک ولتاژ تست (2 100 100) V بین صفحه مسی و توپ های فولادی به مدت 1 دقیقه اعمال می شود و مقاومت محاسبه می شود.

 

مقالات پیشنهادی؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟