بزرگترین پا متعلق به چه کسی است؟

بزرگترین پا

بزرگترین پا در جهان متعلق به زنی به مندی سلارز زن 41 ساله ای است. این زن از ابتدا تولد به خاطر بیماری خاصی که داشته است از بدوتولد پاهایی بسیار بزرگ داشت.  و پای عجیب و بزرگ این زن همه را به تعجب وا داشته است.  و مشکلات خیلی زیادی را برای آن به همراه داشته در ادامه با مندی سلاز زنی که بزرگترین پای انسان در جهان را دارد آشنا می شویم.با ما همراه باشید.

بزرگترین پا متعلق به یک زن است

وقتی مندی سلارز چشم به جهان گشود، پاهایی 5 برابر بزرگ‌تر از پاهای یک کودک عادی را داشت. دکترها این ترس را داشتند که آن کودک هرگز نتواند راه برود. و آن را فلج مادرزادی تصور کردند.  اما مندی سلاز کودک قوی بود و هرگز تسلیم نشد. او از همان کودکی تا به حال روی پاهای خود راه می‌رود. حتی الآن که یکی از پاهای او به دلیل رشد بیش از حد قطع شده است.او از راه رفتن ناامید نشد و از پاهای بزرگ خود کمک گرفت و به راه رفتن خود ادامه داد.

این زن 41 ساله تنها فرد در جهان است که از یک مشکل ژنتیکی رنج می‌برد. که این مشکل باعث رشد بیش از حد پوست، چربی، بافت واستخوان‌های او در نیمه پایینی بدن او شده است. این بدین معناست که او بالاتنه‌ای لاغر اندام دارد ولی پاهای او بسیار بزرگ هستند و این وضعیت در حالی است که پای چپ او در سال 2010 به دلیل مسموم بودن خون پزشکان تشخیص دادند که پای مندی قطع شود.

و در عین تعجب دکترها مشاهده کردند که پای مندی سلاز دوباره شروع به رشد کرد و وزن آن به 19 کیلوگرم رسید. ولی پس از شروع استفاده کردن از داروها به اندازه و وزن طبیعی خود بازگشته است. توصیه می شود برای آشنایی بیشتر با بیماری های پا این مقاله انواع بیماری های پا ما را مطالعه کنید.

 

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟