برای قلب دوم انسان چه کفش مناسب است؟

قلب دوم انسان _ کفش مناسب

آیا تا به حال با این جمله مواجه شدید که پا قلب دوم انسان است. این جمله مهم بودن یک کفش مناسب را نشان می دهد. و  کاملا صحت دارد برای آنکه کاملا این جمله معروف را درک کنید کافیست به مدت نیم ساعت با یک کفش نامناسب پیاده روی کنید. آنگاه متوجه خواهید شد که کاملا این گفته صحت دارد. و پا حقیقتا قلب دوم انسان است.

برای آنکه متوجه باشید که در چه مکان هایی باید از چه کفشی استفاده کنید با ما همراه باشید ما توضیحاتی را راجب انواع کفش ها با شما در میان خواهیم گذاشت.

کفش مناسب  كودكان

اگر شما تازه بچه دار شده اید و یا کودکتان تازه شروع به راه رفتن کرده برای آنکه کفش مخصوصی را بتوانید انتخاب کنید باید نکات زیر را رعایت کنید.

برای كودكانی كه برای اولین‌بار كفش به پا می‌كنند بهتر است از رنگ‌های شاد و روشن استفاده كنید تا به پوشیدن كفش ترغیب شوند. این كودكان معمولا ساعات كمی‌ راه می‌روند، بنابراین استفاده از رنگ‌های روشن كه زود كثیف می‌شود مشكل‌ساز نخواهد بود.

كفش‌های پارچه‌ای كه قیمت ارزان‌ تری هم دارد می‌تواند گزینه خوبی برای این دسته از كودكان باشد. چرا كه پای آنها بسرعت رشد می‌كند و كفش‌ها خیلی زود بلا استفاده می‌شود.

اگر کودک شلوغ و پردردسری دارید از کفش چرم محکم استفاده کنید. این كفش‌ها نرم و انعطاف‌پذیر است و برای تمیز كردنشان هم با مشكل كمتری روبه‌رو خواهید بود.

کفش مناسب ورزش

کفش ورزشی با کفش کتانی فرق دارد خیلی از افراد تصور می کنند که این دو در واقع یکی هستند اما سخت در اشتباهند. شما باید درهنگام خرید و تهیه کفش ورزشی از فروشنده بخواهید كفش‌های طبی كه گودی پا را پر می‌كند و مناسب پیاده‌ روی است به شما معرفی كند. داخل این كفش‌ها باید نرم و امكان گردش هوا در آنها وجود داشته باشد. از آنجا كه هنگام ورزش فشار زیادی به پاشنه پا وارد می‌شود باید این قسمت به كمی‌ لژ انعطاف‌پذیر مجهز باشد.

کفش مناسب بیماران دیابتی

این نوع بیماران معمولا پاهای ورم کرده و 2 سایز بزرگتری را دارند. و در هنگام خرید کفش باید این موضوع را درنظر بگیرند. این افراد همچنین باید از کفش های جلو بسته استفاده کنند تا از زخم شدن پاهای خود جلوگیری نمایند.

برای قلب دوم انسان چگونه یک کفش مناسب را تهیه کنیم؟

1 در هنگام خرید کفش حتما جوراب بپوشید تا سایز مناسب پا خود را بخرید.

2 در خرید صندل های طبی به کف صندلها توجه کنید و کفش هایی انتخاب کنید سطح لیزی نداشته باشند.

3 برای آن‌كه مطمئن شوید كفش شما اندازه است پای خود را به جلوی كفش بچسبانید و انگشت خود را در انتهای كفش قرار دهید. فاصله‌ای به اندازه یك بند انگشت مناسب خواهد بود.

4 در هنگام خرید کفش توجه داشته باشید که در اولین بار استفاده از آن احساس راحتی را داشته باشد و به حرف برخی از فروشنده ها که می گویند جا باز می کند گوش ندهید و اعتماد نکنید.

5 هرگز از کفش های پلاستیکی استفاده نکنید زیرا این نوع کفش ها نه برای کودکان مناسب است نه برای بزرگسالان.

چراكه پا در این كفش‌ها عرق می‌كند و ممكن است دچار عفونت‌های قارچی شود. اگرمجبور شدید از این كفش‌ها استفاده ‌كنید، جوراب را فراموش نكنید.

6  بهترین هنگام خرید کفش در طول شبانه روز هنگام بعدازظهر است. زیرا در هنگام صبح پا ورم کرده و سایز اصلی کفش معلوم نیست و ممکن است سایز بزرگتر از پا خود را خرید کنید.

 

مقالات دیگر:

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟