سایز بندی کفش مردانه

معیارهای کفش ایمنی

در این مقاله می خواهیم یک سری نکاتی را درباره سایز بندی کفش مردانه برای شما بیان کنیم. تا در خرید کفش تان کمتر دچار مشکل شوید و بتوانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشد. اگر کفش را انتخاب کنبد که کوچک و بزرکتر از پایتان باشد ممکن است خطراتی را برای شما بوجود بیاورد.

 

سایز بندی کفش مردانه

 

فکر می کنم برای همه ی ما تا به حال پیش آمده است که به محض وارد شدن به یک کفش فروش و انتخاب کفش دلخواه اولین سوال فروشنده به ما این است که سایز پایتان چند است؟ و نمی دانید چه سایزی را برای آن بیان کنید چون کفش هایی با سایز متفاوتی را در کمدتان دارید. اگر شما هم از این دسته افرادی هستید که ما گفتیم نکات زیر را حتما مطالعه و اجرا بفرماید.

نکات کلی در سایز بندی کفش مردانه

 • نوع جنس کفس

برند های مختلف کفش ها در اندازه های مختلف در بازار یافت میشود. به طور مثال: اگر کفش رسمی چرم شما 44 است کفش اسپرت شما با این سایز متفاوت است. پس نکته مهم این است که نوع جنس کفش در سایز بندی کفش مردانه تاثیر دارد.

 • زمان مناسب برای سایز بندی کفش مردانه

همان طور که می دانید پای انسان در طول روز به یک اندازه نیست و معمولا در صبح و شب اندازه یکسانی ندارد و همچنین ممکن است شما بر اثر راه رفتن زیاد پای تان ورم کند و سایز شما کمی بزرگتر به نظر برسد.

بنابراین بهتر است ساعات پایانی روز را برای خرید کفش انتخاب کنید تا مطمئن شوید کفش مورد نظر شما همیشه اندازه و مناسب پای شما باشد.

 • نوع جوراب

جورابی که هنگام خرید کفش جدید به پا دارید نیز حائز اهمیت است. مطمئن شوید که جورابی که هنگام خرید به پا دارید ضخامت معمول و استانداردی داشته باشد.

این موضوع واضح است که پوشیدن جوراب ضخیم سایز پای شما را بزرگتر خواهد کرد. مگر آن که کفش زمستانی بخواهید بخرید در ان صورت از جوراب های ضخیم استفاده کنید.

 • پوشیدن هر جفت کفش

توصیه می شود که در هنگام خرید هر دو جفت کفش را امتحان کنید و با آنها کمی راه بروید. شاید کفش مورد نظر استاندارد نباشد و یک لنگ آن بزرگتر از دیگری باشد.

 • عرض کفش

تا حالا شده که در هنگام خرید به کف کفش و یا علایمی که در کارتن یا خود کفش وجود دارد دقت کنید اگر از آن دسته افرادی نیستید که نگاه کنید توصیه می کنیم حتما در خرید بعدی به علایمی که در کفش وجود دارد دقت کنید اما قبل از آن علایم زیر را که ما در اختیارتان قرار داده ایم را نگاه کنید.

 1. 6E: خیلی خیلی پهن
 2. 4E: خیلی پهن
 3. 2E: پهن
 4. D: عرض استاندارد
 5. B: باریک
 6. 2A: خیلی باریک

 

 • و توصیه آخر ما این است که مطلب اندازه دقیق کفش را حتما مطالعه کنید تا کاملا سایز واقعی پایتان را بدانید و در هنگام خرید کفش مشکلی نداشته باشید.

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟