مواد پلیمری در کفش ایمنی

در هنگام خرید یک کفش ایمنی آنچه در درجه اول برای ما مهم است ظاهر کفش است. سپس جنس آن مهم است و البته موادی که در ساخت آن استفاده شده است. ما در این مقاله درباره مواد پلیمری به کار رفته در کفش ایمنی صحبت خواهیم کرد و سپس بررسی می کنیم که چه نوع لاستیک و مواد پلیمری برای کفش کار مناسب است. در آخر تفاوت بین اما لاستیک ها و پلیمر ها را برای شما این مبحث را باز کنیم. با در ادامه همراه باشید.

 

 

کفش ایمنی

 

 

 

همانطور که می دانیم در قوانین و مقرراتی استفاده از کفش ایمنی یعنی این کفش پای ما را باید از انواع خطرات حفظ کند. اما چگونه متوجه شویم که این کفش آیا تمام استاندارد ها را دارد و ویژگی فنی آن کاملا امنیتی است؟ پس بنابراین نیاز است که مشخصات فنی یک کفش ایمنی را نیز بدانید تا آسیبی به شما وارد نشود.

امیدوارم پس از خواندن این مطلب اطلاعاتتان در مورد مواد به کار رفته در کفش ها افزایش یابد. در نتیجه بتوانید خیلی راحت کفش مد نظر خود را خریداری کنید و از آن رضایت داشته باشید.

 

انواع لاستیک و مواد پلیمری در کفش ایمنی

 

(N)

 

لاستیک نیتریل یک کوپلیمر ساخته شده از ترکیبی از لاستیک مصنوعی و بوتادین است. در تولید کفش ایمنی به دلیل مقاومت در برابر روغن و هیدروکربن مورد استفاده قرار می گیرد. لاستیک نیترولی نسبت به لاستیک طبیعی مقاومت بیشتری دارد. این یک ماده جمع و جور است، فقط ضعف آن وزن است.

علامت HRO روی کفش به این معنی است که این کفش می تواند حداقل یک دقیقه در سطوع داغ تا 300 درجه مقاومت کند.

(PU)

پلی اورتان یک ماده مصنوعی است. که بسیار انعطاف پذیر و سبک است، در برابر حرارت تا 130 درجه سانتی گراد، روغن، اسیدهای کم پایه مقاوم است.

 

(PU / PU) PU

دو چگالی یک ماده مصنوعی است که در کفش کار استفاده می شود. در کف کفش از دو چقرمگی متوسط از جنس پلی اورتان استفاده شده. این کار سبب راحتی استفاده از کفش خواهد شد. اما لایه بیرونی کفش از جنس PU است تا دوام بالاتری داشته باشد. کف این ماده می تواند در دمای بالا تا 200 درجه سانتیگراد، روغن، حلال ها و اسید ها و پایه های با غلظت کم مقاومت کند.

 

PVC

 

(پی وی سی) پلی وینیل کلرید یک پلیمر است که مقاومت خوبی در برابر نفوذ و جذب آب، روغن نباتی، چربی ها، محصولات جانبی حیوانی، کود، مواد ضد عفونی کننده و چندین ماده شیمیایی دارد. و می تواند تا دمای 90 درجه سانتیگراد، هیدروکربن ها، اسید های کم تمرین و پایه ها و حلال ها نیز مقاومت کند. که اغلب در تولید چکمه های ایمنی استفاده می شود.

 

 

کفش ایمنی

 

انواع دیگر مواد پلیمری و لاستیکی

  1.  (RPU) این مخلوط از لاستیک و پلی اورتان است که استحکام بالا و سبک و راحتی را فراهم می کند. که توسط برخی از تولید کنندگان کفش  کار استفاده می شود و در مقایسه با PU / PU سخت تر است.
  2.  (TPU) پلی اورتان ترموپلاستی نرمتر و انعطاف پذیری نسبت به مواد دیگر بر اساس پلی اورتان است و در کفش پیاده روی و ایمنی استفاده می شود. TPU دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش و سایش، و همچنین مقاوم در برابر لغزش است . همانطور که برای RPU، برخی از تولید کنندگان کفش ایمنی آن را استفاده می کنند و در مقایسه با PU / PU سخت تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟