نکاتی درباره کفش کارمندان

کفش کارمندان

کفش از نیازهای اولیه بشر است که به دلیل اهمیت آن در زندگی روزمره از سالیان دور به صنعتی پیچیده و پر ظرافت تبدیل شده است. در ادامه قصد داریم در مورد کفش کارمندان و استانداردهای لازم آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

کفش نقش حفاظتی پا را در برابر اجسام خارجی برعهده دارد. در زمان قدیم کفش ها ترکیب متفاوتی از آنچه که امروزه ما استفاده می کنیم داشته اند، کفش ها به صورت گیوه در رنگ های زیبا و سنتی بافته و دوخته با دست می شدند.

اما امروزه تنوع در جنس و مدل و طرح در کفش بسیار زیاد است و مردم متناسب با امکان مورد نظر خود کفش مخصوص همان موقعیت را می پوشند. مانند پوتین در برف و باران، کفش های پاشنه بلند مخصوص خانم ها برای مجالس و عروسی ها. کتونی ها مخصوص ورزش و کفش های اسپرت مخصوص مکان های معمولی و پر رفت و آمد.

همه ی این گزینه ها برای راحتی و رفاه مردم ساخته شده تا مردم از آنچه که پا می کنند لذّت و راحتی لازم را به دنبال داشته باشند. مردم نیز باید این قانون را رعایت کنند و متناسب با امکان مورد نظر کفش بپوشند. مثلا نمی توان برای مجالس عروسی کتونی پوشید.

از همه ی این ها گذر کنیم باید به این نکته توجه کنیم که نمی توان روزی را بدون کفش تصور کرد زیرا به قول معروف پا قلب دوم انسان به حساب می آید. بنابراین باید از قلب دوممان محافظت لازم را داشته باشیم.

کفش مخصوص کارمندان

تحقيقات نشان داده است که عدم استفاده از کفش مناسب در هنگام راه رفتن،دويدن و  پريدن ؛ موجب دردهاي ناحيه کمر و از بين رفتن حجم زيادی از غضروفها مي شود. بيشتر محققان بر اين عقيدهاند که اين آسيبها ناشي از گسترش نيروهاي وارده بر بدن انسان در زمان برخورد با زمين است. اين نيروها اصطلاحاً نيروهاي عکس العمل زمين ناميده ميشود از طرف ديگر، عامل خستگي عضلاني نيز جزء عوامل مؤثر بر افزايش صدمات برشمرده ميشود در هنگام خستگي عضلاني نيز که واکنشهاي سيستم عصبي مرکزي کاهش يافته و نيروهاي کمتري توسط مفاصل عضلات  استخوانها و پاشنه که عوامل ميراگر در سيستم حرکتي انسان هستند، ميرا ميگردد و بايد کفش به گونهاي طراحي شود که بتواند به خوبي در اين زمان از پا محافظت کند.

کارمندان ادارای در انتخاب کفش نیز باید مانند فرم لباس به راحتی، مدل و رنگ آن توجه کنند. مدل کفش هایی که آقایان و خانم ها در محیط های اداری و معمولی باید به پا کنند معمولا به صورت زیر است.

کفش کارمندان

 

کفش کارمندان

نکاتی درباره کفش کارمندان

  • کارمندان باید کفش راحت و اندازه پای خود را بپوشند و احساس راحتی کنند.
  • وقت های ناهار و استراحت باید پا را از کفش خارج کرده تا کمی پایتان خنک شود.
  • به کفی کفش هایتان در هنگام خرید دقت کنید. از کفی های سفت و غیر قابل انعطاف استفاده نکنید. تا اثرات ضربه عکس العمل وزن به پاشنه کاهش یابد.
  • کفی که در کفش استفاده می شود باید دارای قوس مخصوص باشد تا پا در هنگام خستگی و ایستادگی حمایت شود.
  • رویه کفش باید از موادی تهیه شود که بتواند هوا را به راحتی در کفش عبور دهد.
  • ارتفاع پاشنه کفش همیشه باید از قسمت جلوی آن کمی بلندتر باشد تا وزن بدن به جلو متمایل شود.

حرکاتی که لازم است در حین کار انجام دهید:

  1. انجام تمرینات قدرتی در حالت ایستاده.
  2. انجام تمرینات نرمشی در حالت نشسته و ایستاده
  3. روی لبه ی صندلی بنشینید و پاهایتان را به نوبت کاملا صاف کرده، چند سانت از سطح زمین بلند کنید و برای چند دقیقه نگهدارید. اگر میتوانید پایتان را بالاتر ببرید.
  4. پاها را کاملا صاف و از زمین بلند کنید و روی هم بگذارید و با پای بالایی پای پایینی فشار بیاورید. جای پاها را عوض کنید.

 

 

مقالات مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟