چرا کفش چرم مردانه گران است؟

کفش چرم مردانه

در بازار کفش چرم مردانه دارای قیمت های مختلفی می باشد از چند صد هزار تومان تا چند میلیون ادامه دارد. اما این سوال ممکن است که برای خیلی از افراد پیش بیاید که چرا کفش با جنس چرم گرانتر است. در این مقاله می خواهیم راجب برتری کفش چرم با دیگر کفش ها را بیان کنیم با ما همراه باشید.

 

دلایل برتری کفش چرم با دیگر کفش ها

 

کیفیت و نوع ساخت آن

کفی کفش یکی از مهم ترین فاکتورهای هر کفشی است. در کفش چرم مردانه به دو صورت این کفی ها دوخته می شوند:

1. بخیه دوبل یا اتصال گودیر: در این روش کفی با یک دوخت به کفی داخلی کف و با یک دوخت به رویه کفش متصل می‌شود. این روش کفش را ضدآب کرده و امکان تعویض آن را ساده‌تر می‌کند.

2. بخیه تک یا اتصال بلیک: در این روش یک بخیه همه قسمت‌ها را به هم متصل می‌کند و باعث می‌شود کفش انعطاف‌پذیرتر شود ولی قابلیت نفوذ آب را داشته باشد.

کیفیت نوع کفش چرم مردانه

یک کفش چرم مردانه خوب از انواع مختلفی از چرم استفاده می شود. که در زیر به برخی از این موارد می پردازیم:

  • چرم رویه کامل: این نوع چرم از رویی ترین لایه حیوانات می باشد و دوام و زیبایی منحصر به فردی دارد.
  • چرم رویه ناقص:این نوع چرم از لایه دوم پوست است که از نوع اول نازکتر و دوام کمتری دارد.
  • جیر: این نوع چرم از داخلی‌ترین لایه پوست حیوانات ساخته می شود و حالتی نرم و دارای بافت دارد و نازک است.
  • چرم مصنوعی: چرم مصنوعی از PVC تهیه می شود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقله ای با نام چرم طبیعی و کاربرد آن در کفش را حتما مطالعه کنید تا با بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

هنر کار دست بودن آن

کفش‌ چرم مردانه کار دست هستند و در مراحل ساخت و تلید آن‌ها دقت و ظرافت زیادی به کار رفته است. ماهرترین کفاشان با انجام دقیق کارهای طراحی، ساخت و دوخت قسمت‌های مختلف کفش به طور حرفه‌ای یک اثر باارزش به وجود می‌آورند که قیمت بالایی هم دارد.

گران بودن مواد اولیه

به دلیل این که کفش های چرم مشتری کمتری را دارند نمی توانند در تولید انبوه با سایر رقبا رقابت کنند و برای اینکه از فروش خود ضضر نکرده باشند باید قیمت ان را افزایش دهند تا بتوانند آن را تولید کنند و همچنین به دلیل گران بودن مواد اولیه (پوست حیوانات ) نمی توانند اجناس خود را ارزان توزیع کنند.

برند کفش

برخی برندها به خاطر کفش‌های باکفیت و گران‌قیمت خود معروف هستند و طبیعی است که هر کفشی از این برندها که اصل باشد قیمت بالایی هم خواهد داشت.

عامل آخر توزیع و فروش کفش

در تعیین قیمت کفش مردانه سیستم توزیع و فروش نیز در آن دخیل است. هر کفشی که گران است دلیل بر خوب بودن و با کیفیت بودن آن کالا نمی باشد. و ممکن است که افراد اجاره فروشگاه و هزینه های خود را روی آن کالا کشیده پس توصیه ما به شما این است که چنانچه که قصد خرید کفش چرم داربد آن را از تولید کننده ها و یا نمایندگی آن شرکت حتما خریداری کنید.

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟