چند نوع کفش مردانه مجلسی داریم ؟

کفش مردانه مجلسی

یک مثال زیبا درباره کفش های مردانه داریم که آن هم این است کفش است که مرد را می سازد. این گفته کاملا دلیل خوبی دارد کفش زیبا با استایل است جلوه خاصی به تیپ آقایان می دهد. در این مطلب می خواهیم شما را با 4 مدل کفش مردانه مجلسی که بیشتر رایج است آشنا کنیم و توضیحاتی را در این باره بدهیم. با ما همراه باشید.

 

4 مدل رایج کفش مردانه مجلسی

مدل آکسفورد

این نوع کفش بسیار کلاسیک با ظاهری کاملا رسمی است که بیشتر در رنگ های قهوه ای تیره و مشکی تولید می شود. رنگ مشکی این نوع کفش محبوب تر است به این دلیل که به خاطر براق بودن این رنگ و ساختار زمخت آن شیکی خاصی را به این کفش داده است. و سعی کنید این کفش ها را با شلوارهای پارچه ای بپوشید و از لباس های جین خودداری کنید.

مدل دربی

این مدل شباهت زیادی به کفش های آکسفورد دارد اما با این تفاوت که در یراق دوزی بیرون کفش و زبانه آن قابل مشاهده است. این نوع کفش ها را می توانید در مهمانی های خودمانی و در جایی های رسمی نیست استفاده کنید. و با لباس های جین، شلوارهای کوتاه، و همچنین کت‌های اسپرت می توانید ست کنید.
مدل دربی بسیار شبیه مدل آکسفورد می‌باشد، اما تفاوت در یراق دوزی بیرون کفش، و زبانه‌ی قابل مشاهده‌اش است. این مدل کفش، با توجه به یراق دوزی قابل توجه در اطرافش، در مقایسه با کفش‌های کلاسیک آکسفورد، کفشی کمتر رسمی به حساب می‌آیند.

کفش مردانه مجلسی مدل کالج

این نوع کفش ها برای جوان تر ها و کسانی کاربرد دارد که به سادگی کفش بیشتر اهمیت می دهد و خوبی که این کفش ها دارد این است که هنگام راه رافتن نه صدایی تولید می کند و به راحتی میتوان مسافت های طولانی را پیاده روی کرد. و هر چه ظاهر آنها براق تر و ساده تر باشد رسمی ترند.
کالج ها را می توان با شلوارهای جین و کتان نیز ست کرد و ترکیب خوبی را ساخت. کالج‌های رایج معمولا دارای یک سگک و یا تسمه‌ی تزئینی هستند که آنها را رسمی‌تر می‌کند.

مدل سر کلاهگی

کفش‌هایی با سر کلاهکی، دارای لایه‌ای اضافی از چرم در ابتدای کفش هستند. همچنین می‌توان گفت کفش‌های آکسفورد، دسته‌ای از کفش‌هایی با سر کلاهکی به حساب می‌آیند. و هرچقدر براق‌تر، رسمی‌تر. طراحی‌های سنگین (منبت بر روی چرم) رسمیت را از کفش دور کرده، و در عین حال آنها را منحصر بفردتر می‌کنند. بسته به استایل و رسمیت، این کفش‌ها با کت شلوار، تاکسیدو و حتی شلوار جین ست می شوند.
مدل بوت
چکمه‌های رسمی براق هستند، و خوشبختانه این بوت‌ها می‌توانند با جین‌ها، شلوار‌های عجیب و غریب، و کت (در روزهای بارانی و یا برفی) پوشیده شوند. بوت‌های رسمی در انواع مختلفی از جمله دارای طرح، پنجه‌ی دراز، دارای قلاب، و یا سر کلاهکی موجود هستند.

 

مقالات پیشنهادی:

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟