ماسک پرسپولیس

ماسک پرسپولیس

شرکت یحیی تولید کننده ی انواع ماسک های سلامت, تامین کننده ی ماسک های مورد نیاز تیم پرسپولیس و کادر این باشگاه می باشد. ماسک پرسپولیس یکی از انواع ماسک های تولیدی در این شرکت می باشد که در ادامه ی این مقاله به بررسی ویژگی های آن می پردازیم.

چرا باید از ماسک استفاده کنیم؟

ماسک های صورت در حفظ سلامتی و ایمنی بدن نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند. در سال های گذشته که استفاده از ماسک مانند این روزها مطرح نبود. در شهر های بزرگ دنیا در زمان آلودگی هوا به مردم توصیه میشد که از ماسک های صورت استفاده کنند.

اما در ایام گذشته و با گسترش بیماری های واگیر دار در سطح جهان استفاده از این وسیله ی محافظتی بیش از بیش رونق گرفت و تقریبا تمام مردم از آن استفاده میکنند.

دلیل دوم

ماسک پرسپولیس
ماسک پرسپولیس

اولین دلیل برای اینکه همه از ماسک استفاده کنیم این است که باعث کاهش پخش قطرات تنفسی در محیط اطراف میشود.

با توجه به اینکه دوره ی نهفتگی بعضی بیماری ها بسیار طولانی است و فرد مبتلا اطلاعی از بیماری خود ندارد و با این شرایط در محیط های عمومی حضور پیدا میکند. لذا ضروری است که برای جلوگیری از پخش قطرات تنفسی خودمان در فضا از ماسک استفاده کنیم.

دلیل دوم برای استفاده از ماسک جلوگیری از ورود ذرات آلوده در فضا به مجرای تنفسی ماست. قطعا از محیط های عمومی و شلوغ افراد بیمار هم استفاده کرده اند پس ممکن است ذرات تنفسی آنها در محیط یا روی سطوح باقی مانده باشد. برای جلوگیری از ورود این قطرات به بینی و دهان لازم است که از ماسک های تنفسی استفاده کنیم.

آخرین دلیل برای استفاده از ماسک به نوعی جنبه ی روانشناسی دارد. به این معنی که وقتی شما ماسک را روی دهان و بینی خود قرار میدهید این نوعی یادآوری برای شما تلقی میشود که نباید دست خود را به صورت, چشم و بینی خود بزنید.

ویژگی های ماسک پرسپولیس

ماسک یکبار مصرف پرسپولیس

ماسک های یکبار مصرف پرسپولیس به صورت چهار لایه تولید می شوند شامل دو لایه ملت بلون 24 گرم, یک لایه اس ام 30 گرم و یک لایه اسپان باند مشکی 60 گرم. هر کدام از این لایه ها در جذب حداکثری ذرات ریز موجود در محیط اطراف تاثیر قابل توجهی دارند.

ماسک های موجود در بازار از طول 17 سانتی متر برخوردار می باشند، در صورتی که این نوع از ماسک های یحیی دارای طول 18 سانتی متر هستند که سبب می شوند به خوبی صورت پوشیده شود.

ماسک فضای باز پرسپولیس

ماسک فضای باز پرسپولیس با 5 لایه فیلتر از الیاف SMS و نانو تشکیل شده است. جالب است بدانید که تمامی ماسک های تولید شده توسط شرکت یحیی با سیستم اتوکلاو ضد عفونی میشوند. سیستم اتوکلاو بالاترین سطح ضد عفونی محصولات منسوجاتی می‌باشد که ابداع گروه صنعتی یحیی در امر ماسک می‌باشد که قبل از این، این روش و سیستم در آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل برای ضدعفونی وسیله‌ها از میکروارگانیسم‌ها صورت می‌گرفته است.

نحوه ی استفاده از ماسک پرسپولیس

ماسک پرسپولیس
ماسک پرسپولیس

قبل از اینکه از ماسک پرسپولیس استفاده کنید در ابتدا باید دست های خود را به خوبی با مواد شوینده بشویید.ضمن اینکه قبل از تهیه ی ماسک مطمئن شوید که ماسک مورد نظر سالم و بی عیب و نقص است.
ماسک های زیادی برای خرید وجود دارد باید ماسک مناسب با صورت تان را خریداری کنید تا محافظت بهتری از صورت شما داشته باشد.
هنگام پوشیدن و در آوردن ماسک به قسمت پوشش جلوی ماسک دست نزنید و از بند ماسک را بگیرید و در بیاورید.

  1.  در ابتدا باید گیره ماسک را روی بینی خود تنظیم کنید.
  2.  بعد از اینکه ماسک به خوبی روی صورت شما تنظیم شد از انگشت شصت و اشاره استفاده کنید، تا ماسک روی تیغه بینیتان به خوبی محکم شود.
  3.  بعد از اینکه ماسک روی صورت شما قرار گرفت ماسک را امتحان کنید چند بار در آن نفس بکشید تا مطمئن شوید که ماسک مورد نظر مناسب شماست ، مطمئن شوید که هوا از داخل ماسک به بیرون نمی رود.
  4.  بندهای پشت سر و گردن خود را ببندید تا مطمئن شوید که ماسک سالم و برای شما مناسب است.
  5.  نوار فلزی ماسک را با انگشتان دو دست فشار دهید تا به خوبی روی صورت شما قرار بگیرد.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی نحوه استفاده از ماسک ها به چه صورت است؟ نگاهی بیندازید.

ماسک های قابل تعویض یحیی

یکی از پر طرفدار ترین ماسک های تولیدی شرکت یحیی, ماسک های قابل تعویض با فیلتر اضافه می باشد. فیلتر پنج لایه ی این ماسک به صورت مجزا داخل ماسک قرار می گیرد و در صورت به پایان رسیدن مهلت استفاده از آن قابل تعویض با فیلتری دیگر است. لایه ی رویه ی این ماسک ها قابل شستشو و بسیار مقاوم است. در بسته های این ماسک متناسب با مدل خریداری شده سه یا دو عدد فیلتر قرار داده شده است و در صورت نیاز به فیلترهای بیشتر به راحتی میتوان از سایت یحیی تهیه کرد.

آشنایی با لایه های استفاده شده در ماسک پرسپولیس

ماسک پرسپولیس
ماسک پرسپولیس

اسپان باند از جمله منسوجات بی بافت و از جنس پلی ‌پروپیلن می باشد. از نام های دیگر اسپان باندها می توان به پارچه‌ی یک‌بار مصرف، بى‌بافت، نبافته. لایه‌ی سوزنى، نبافته‌ی سوزنی و نبافته‌ی اسپان اشاره کرد.  این نوع از پارچه به صورت تار و پودی نیست و از الیاف پرس تشکیل شده است. این نوع پارچه ها برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از این رو با ضخامت و وزن های متفاوتی تولید میشوند.در ماسک های سه لایه از دو لایه اسپان باند استفاده میشود.

علاوه بر ماسک که این روزها بسیار پر کاربرد است. از این پارچه ها در تولید چای های کیسه ای و حتی در صنایع نظامی نیز استفاده میشود. ضد آب یا واترپروف, آنتی‌باکتریال, آنتی‌یووی و لطافت از جمله ویژگی های الیافت پر کاربرد اسپان باند می باشد.

مِلت بِلون

ملت بلون یکی از پارچه های بی بافت و نفوذ ناپذیر است که از پلی پروپیلن تشکیل شده است. نفوذ ناپذیری فوق العاده در برابر آب و ذرات بسیار ریز این پارچه را بسیار پر کاربرد کرده است. برای لایه ی میانی ماسک های سه لایه از پارچه ی کاربردی ملت بلون استفاده شده است.

علاوه بر ماسک از این پارچه ها در صنایعی مانند تولید فیلترهای صنعتی ,فیلتراسیون دستگاههای تصویه آب و … استفاده میشود.

از این لایه ها در تولید ماسک های عصر جدید نیز استفاده شده است. پیشنهاد می کنیم به مقاله ی ماسک عصر جدید نگاهی بیندازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟