چگونه از کفش چرم خود نگهداری کنیم؟

کفش چرم

کفش چرم همانند یک ماشین لوکس و یا یکی از اموال با ارزش است که باید از آن درست استفاده کرد و به عنوان یک سرمایه ارزشمند از آن مراقبت کرد.

 

اگر می خواهید که از کفش چرم خودتان خوب نگهداری کنید. بهتر است نکات اساسی در مورد نگهداری از انواع مدل کفش‌های چرم را بدانید و آن‌ها را رعایت کنید.

خودداری از آسیب رساندن به کفش

همان طور که می دانید چرم جنسی مقاوم دارد و می تواند سالیان دراز همان بافت خود را ازدست ندهد و مثل روز اول باقی بماند. اما اگر از اجناس چرمی خود درست محافظت نکنید عمر بسیار کوتاهی داشته باشد. کفش‌های چرمی در عین حال که مقاوم‌ترین کفش‌هایی هستند که می‌توانید داشته باشید، حساس‌ترین آن‌ها هم هستند که در هر موقعیت نمی‌توانید آن را بپوشید و با آن نباید روی هر سطحی قدم بگذارید.

خودداری از خیس شدن آن

اگر کفش شما به هر دلیلی خیس شد. داخل کفش را روزنامه پر کرده و دور از حرارت مستقیم قرار دهید. حرارت مستقیم سریع تر کفش را خشک می کند اما باعث شکستگی پوسته کفش می شود. و ممکن است درز کفش از چسب آن جدا شود.

کفش چرم

قرار ندادن کفش در جعبه آن

کفش چرم خود را در جعبه آن قرار ندهید. نگه داشتن کفش‌های چرم به مدت طولانی در جعبه می‌تواند به کفش آسیب برساند. جعبه‌های مقوایی رطوبت را جذب خود کرده و آن را به کفش پس می‌دهد. بهترین جا برای نگهداری از کفش های خود قفسه جا کفشی است.

از قالب های چوبی استفاده کنید

پس از واکس زدن کفش‌چرم خود، برای داخل آن از قالب‌های چوبی استفاده کنید. این قالب ها هم فرم کفش را خوب حفظ می کنند و هم از ترک خوردن کفش جلوگیری می کنند.

کفش چرم

به کفش چرم خود استراحت دهید

برای طولانی شدن عمر کفش آن را هر روز استفاده نکنید برای این کار می توانید دو جفت کفش بخرید و هفته ای سه بار هر کدام را بپوشید. بهتر است هر چند روز یک بار به کفش چرم خود استراحت دهید تا کمی تنفس کند.

چرم خود را واکسن بزنید

در واقع هر کفشی با یک نوع چرم ساخته نمی شود بنابراین از یک نوع واکس نیز نمی توان برای همه کفش ها استفاده کرد و هر کفشی برای خود باید واکس مخصوص داشته باشد. نرم کردن یا محافظت کردن از کفش چرم با مواد مخصوص عمر چرم را افزایش می‌دهد.

با استفاده از یک پارچه نخی مواد نرم‌کننده را روی رویه کفش بمالید و بعد از 20 دقیقه آن را با برس تمیز کنید تا مواد اضافی از روی کفش پاک شود. این کار را ماهی یک بار تکرار کنید.

مقالات مرتبط:

9 نکته برای نگهداری از کفشهای چرم

مراحل ساخت چرم در صنعت کفش

چگونه بوی بد پا خود را از بین ببریم؟

انواع چرم طبیعی وکاربرد آن درصنعت کفش

 

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟