انتخاب لباس کار مناسب و افزایش عملکرد در کار

افزایش عملکرد در کار با انتخاب لباس کار

انتخاب لباس کار اولین شرط عملکرد خوب هنگام کار است. راحتی کارمند در لباسش باعث می شود با اجازه دادن آزادانه حرکت او ، بهره وری او را افزایش دهد. لباس ناراحت کننده غلظت خون فرد را مختل می کند و کار را دشوار می کند.

از طراحی لباس تا پارچه ، دوخت و لوازم جانبی آن ، تمام جزئیات باید با سهولت در ذهن طراحی و انتخاب شوند. علاوه بر این ، کارمند باید لباس کار را با ذوق بپوشد. انتظار داشتن عملکرد از یک کارمندی که در لباسش ناراضی است بی معنی هست.

 لباس کار

لباس کارگران در شرایط سخت کار باید از پارچه های مخصوص مقاومت در برابر خطرات احتمالی و به شکل های بزرگ و راحت طراحی شود. ساختارهای کمر انعطاف پذیر بوده و باید از زیپ با کیفیت و دست نخورده استفاده شود. ما به عنوان یک تیم حرفه ای در زمینه تولید کفش ایمنی محصولات خود را با شرایط ایمنی و راحتی در پیش زمینه طراحی و تولید می کنیم. تیم تحقیق و توسعه ما با مشاهده نیازهای موجود در زمینه، مشاوره و همدلی با کاربر را تولید و پخش می کند.

شلوار کارگر از مدل های کلاسیک گرفته تا مدل های ورزشی موبایل متغیر است. لباس کار تابستانی ، لباس کار زمستانی ، لباس جیب کماندویی و لباس کار حرارتی همه باهم متفاوت هستند. لباس کار ما از پارچه های پنبه ای یا پلی استر گاباردین ، پارچه های بوم و پارچه های جین تولید می شود.

 لباس کار

 

در نظر گرفتن برخی نکات در انتخاب لباس کار

در اکثر مدل ها، کمر شلوار الاستیک است و سهولت در حرکت را فراهم می کند. در هوای سرد لباس کار باید به گونه ای طراحی شود که سرما وارد بدن شود. تیم ما از الیافی استفاده کرد که هیچ گونه سرمایی را احساس نخواهید کرد.

زانوهای لباس به گونه ای باشد که بتوان راحت خم و راست شد و از جنسی باشد که ساییده نشود. و جیب های شلوار کار بایدبزرگ و جادار باشد زیرا که حین کار ممکن است. خیلی از وسایل را بخواهید حمل کنید که در دستانتان جا نشود.

لباس کارهای شرکت یحیی به دو صورت یک سره و دو تکه طراحی شده است. که به رنگ های طوسی و سفید و سبز نیز رنگ بندی شده است. این لباس ها از بهترین مواد اولیه کار شده است و شما در آن راحتی را به تمام معنا درک خواهید کرد. شما می توانید سری به کاتالوگ محصولات یحیی بزنید و از محصولات ما دیدن فرمایید و سفارش تان را به ما بسپارید.

 

قوانینی که کارفرماها را مجبور به انتخاب لباس کار مناسب خواهد کرد

ماده‌ 1:

لباس‌ كار بايستي‌ با توجه‌ به‌ خطراتي‌ كه‌ در حين‌ كار براي‌ كارگر مربوطه‌ پيش‌ آمد مي‌نمايد انتخاب‌ شده‌. و به‌ ترتيبي‌ باشد كه‌ از بروز خطرات‌ تا حد ممكن‌ جلوگيري‌ نمايد.

ماده‌ 2:

لباس‌ كار بايد مناسب‌ با بدن‌ كارگر استفاده‌ كننده‌ بوده‌ و هيچ‌ قسمت‌ آن‌ آزاد نباشد. كمر آن‌ هميشه‌ بسته‌ و جيبهاي‌ آن‌ كوچك‌ بوده‌ و حتي‌ الامكان‌ تعداد جيبها كم‌ باشد.

ماده‌ 3:

كارگراني‌ كه‌ با ماشين‌ كار مي‌كنند و يا در جوار ماشين‌ آلات‌ مشغول‌ كار هستند بايد لباس‌ كاري‌ در بر داشته‌ باشند كه‌ هيچ‌ قسمت‌ آن‌ باز و يا پاره‌ نباشد. بستن‌ كراوات‌، آويزان‌ نمودن‌ زنجير ساعت‌ و كليد و نظائر آنها روي‌ لباس‌ كار اكيداً ممنوع‌ است‌.

ماده‌ 4:

در محل‌ كاري‌ كه‌ احتمال‌ خطر انفجار و يا حريق‌ باشد استفاده‌ از يقه‌ نورگير (آفتاب‌ گردان‌) و زه‌ و دسته‌ عينك‌ كه‌ از انواع‌ سلولوئيد ساخته‌ شده‌اند و همچنين‌ همراه‌ داشتن‌ ساير مواد قابل‌ اشتعال‌ براي‌ كارگران‌ مربوطه‌ اكيداً ممنوع‌ است‌.

ماده‌ 5:

در صورتي‌ كه‌ انجام‌ كاري‌ ايجاب‌ نمايد كه‌ كارگر آستين‌ لباس‌ كار خود را مستمراً بالا بزند بايستي‌ از لباس‌ كار آستين‌ كوتاه‌ استفاده‌ نمايد.

ماده‌ 6:

كارگراني‌ كه‌ در محيط‌ آلوده‌ به‌ گرد و غبار قابل‌ اشتعال‌ و انفجار و يا مسموم‌ كننده‌ بكار اشتغال‌ دارند نبايد لباس‌هاي‌ جيب‌ دار و يا لبه‌ دار (دوبل‌ شلوار) در بر داشته‌ باشند. چون‌ ممكن‌ است‌ گرد و غبار مزبور در چين‌ و لبه‌ لباس‌ باقي‌ بماند.

ماده‌ 7:

لباس‌ و كلاه‌ حفاظتي‌ (باشلق‌) مخصوص‌ كارگراني‌ كه‌ با مواد خورنده‌ و يا مضر كار مي‌كنند بايد آب‌ و گاز در آن‌ نفوذ ننموده‌ و جنس‌ آن‌ مناسب‌ با نوع‌ ماده‌ و يا موادي‌ كه‌ با آنها كار مي‌كنند باشد.

ماده‌ 8:

لباس‌ نسوز مخصوص‌ حفاظت‌ در مقابل‌ حريق‌ و يا انفجاري‌ كه‌ ممكن‌ است‌ ناگهان‌ در حين‌ انجام‌ كار پديد آيد بايد لباس‌ كاملي‌ كه‌ با شلق‌ و دستكش‌ و كفش‌ از يك‌ تكه‌ و سر هم‌ است‌ ساخته‌ شده‌ باشد.

ماده‌ 9:

وسايل‌ حفاظتي‌ كارگراني‌ كه‌ با مواد راديواكتيو كار مي‌كنند بايد طبق‌ نمونه‌هاي‌ مخصوصي‌ كه‌ به‌ تصويب‌ وزارت‌ كار رسيده‌ است‌ باشد.

 

مقالات دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟