مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

پوشیدن کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند یکی از ملزومات خانم های باکلاس و خوشتیپ می باشد.  اکثرا خانم ها در مجالس های رسمی و یا مهمانی از آن استفاده می کنند.  اما ، آیا از عوارض پوشیدن کفش پاشنه‌بلند اطلاع دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی راجب کفش پاشنه‌بلند و مضراتی که ممکن است برای بانوان عزیز داشته باشد را ذکر کنیم با ما همراه باشید.

پوشیدن کفش پاشنه بلند چه عوارضی را به دنبال دارد؟

شاید پوشیدن کفش های پاشنه بلند شما را بلندتر نشان دهد اما باعث افزایش فشار روی پنجه پا خواهد شد.ساق عضله ساق پا متناسب با مقدار بالا رفتن پاشنه منقبض می‌شود و این امر در طولانی مدت سبب کوتاه و سفت شدن عضله خواهد شد.

کمر درد

هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند تمام فشار بدن روی کمر متمرکز می‌شود. این مساله باعث می شود که گردش خون شما در این  نواحی کاهش پیدا کند که با درد در کمر و مفاصل ران همراه خواهد بود.

 فشار زیاد در مچ پا

در کفش پاشنه‌بلند پایتان فشار زیادی را متحمل خواهد شد. فشار روی پاشنه ی پاها نهایتا درد شدیدی در پاهایتان ایجاد خواهد کرد. در کفش راحتی تمام وزن بدن شما پخش خواهد شد اما وقتی کفش پاشنه‌بلند پایتان باشد، این وزن روی پاشنه ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می‌شود.

راه رفتن نامتعادل

استفاده از کفش های پاشنه بلند ممکن است تعادل شما از دست برود و باعث پیچ خوردگی و لغزیدن شما شود. و همچنین ممکن است عضلات و تاندون‌ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند. پیاده روی با کفشهای مناسب فواید زیادی دارد اما با پاشنه‌بلند فقط ضرر است.

توصیه ما به شما این است که حتما مقاله ای با نام پیچ خوردگی مچ پا مطالعه کنید تا بیشتر با این بیماری و خطرات آن آشنا شوید.

فشار بر روی ستون فقرات

تراز طبیعی ستون فقرات با پوشیدن کفش پاشنه بلند به هم می‌خورد، که باعث درد بسیاری خواهد شد.بعلاوه کرختی و سوزش هم محتمل است.

فرورفتگی ناخن‌های پا در اثر استفاده از کفش پاشنه بلند

علت اصلی فرو رفتگی ناخن در گوشت پا استفاده از کفش های نامناسب و پاشنه بلند است. همان طور هم که می دانید درمان این ناخن‌ها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای اینکار استفاده می‌کند، درد بسیاری خواهد داشت.

آیا کف پای شما صاف است؟

به راحتی میتوانید با دنبال کردن سه مرحله زیر متوجه شوید که آیا مبتلا به عارضه کف پای صاف هستید یا خیر.

  1.  پای خود را خیس کنید.
  2.  روی یک سطح کاملاً صاف بایستید تا رد پای شما روی آن منعکس شود.
  3.  یک قدم به جلو بردارید و به جای پای خود نگاه کنید. تصویر جای پایتان را با دو تصویر بالا مقایسه کنید.

آیا صافی کف پا درمانی هم دارد؟ برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقاله چه کسانی باید‌ از صندل و کفش طبی استفاده کنند؟ نگاهی بیندازید.

نتیجه گیری

خانم‌هایی که کفش پاشنه بلند می‌پوشند در حقیقت تنها زمانی دچار مشکل خواهند شد که تصمیم به استفاده از کفش تخت بگیرند. تاندون آشیل آنها هنگام راه رفتن با کفش تخت به شدت کشیده می‌شود و احساس ناخوشایندی را در پا ایجاد می‌کند. اما اگر از آن افرادی هستید که علاقه زیادی به استفاده از این نوع کفش ها دارید توصیه ما این است که بعد از استفاده از این نوع کفش ها حتما تمرینات کششی پا انجام دهید.

 

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟