مموری فوم در کفش ایمنی

مموری فوم در کفش ایمنی

در این مقاله سعی داریم درباره استفاده مموری فوم در کفش ایمنی صحبت کنیم. اما در ابتدا متن خواهیم گفت که مموری فوم چیست؟ چه کاربردی در کفش دارد.

سپس فرق مموری فوم با فوم های ساده را بیان خواهیم کرد. سپس خواهیم گفت که یک کفش ایمنی که با در آن ممفوری فوم به کار رفته باشد چه محاسنی دارد با ما همراه باشید.

 

مموری فوم چیست؟ از کجا آمده است؟

مموری فوم در کفش ایمنی

فوم Memory عمدتا از پلی اورتان و همچنین مواد شیمیایی اضافی تشکیل شده است که ویسکوزیته و چگالی آن را افزایش می دهد.
اغلب به عنوان کف فوم پلی اورتان “viscoelastic” یا پلی اورتان با الاستیک کم (LRPu) شناخته می شود. فوم مموری با چگالی بالا در پاسخ به دمای بدن نرم می شود و به آن اجازه می دهد تا در عرض چند دقیقه فرم بدن را بگیرید.

فوم مموری می تواند سریعتر از کفهای معمولی به شکل اصلی خود برگردد. MEMORY FoAM در سال 1966 توسط مرکز تحقیقات آمس ناسا برای بهبود ایمنی کوسن های هواپیما ساخته شده است.

بعداً، شركت Dynamic Systems که تجهیزات ورزشی و تجهیزات پزشکی از جمله پدهای اشعه ایكس و پیراهن, كلاه فوتبال و … تولید می کرد. شرکت خود را در آمریكا و كانادا تأسیس کرد.

پس از آنکه Dynamic Systems محصولات MEMORY FoAM را به Becton فروخت. دامنه محصول گسترش یافت. محصولات مموری فوم بطور گسترده در کفش ها بخصوص در ساخت کفی و ساخت بدنه مورد استفاده قرار گرفت.

در چند سالهای گذشته، مارک های بزرگ جهان استفاده از محصولات MEMORY FOAM را در کفش های خود شروع کرده اند و روند جدیدی پدید آمده است. عصاره آلوئه ورا و فوم ذغال فعال با همراه با روندهای جدید مانند دادن خاصیت ضد باکتری، کاهش بو، ارائه رایحه درمانی در هنگام استفاده از آن وجود دارد.

فوم مموری به طور گسترده ای در رنگ آنتراسیت مورد استفاده قرار می گیرد. اما با توجه به تقاضا می تواند در رنگ های مختلفی تولید شود. شکل بسته بندی برای صنعت کفش به صورت صفحه ای است اما بیشتر در رول های 140 سانتی متر یا 150 سانتی متر ارائه می شود.

 

فرق فوم مموری فوم با سایر فوم ها چیست؟

زمانی که شما به یک فوم معمولی دست بزنید بلافاصله بعد از برداتشن دست فوم به حال اولیه خود از خواهد گشت. اما در مموری فوم اینطور نیست و با وارد کردن فشار بر روی آن حالت دست ما در آن باقی خواهد ماند.

اما این حالت پذیری در کفش ها تشک ها بسیار می تواند به سلامتی ما کمک کند. مورد بعدی که درممفوری ها می توان به راحتی مشاهده کرد انعطاف پذیری ممفوری فوم در دما قابل برگشت هست. اما در فوم های معمولی اینطور نیست.

کاربرد این در محیط های سرد بسیار واضح است وقتی شما در محیط سردی مشغول به کار هستید. کفشی که با فوم معمولی ساخته شده باشد سفت و سخت می شود و باید آن را کمی گرم کنید تا بتوانید آنرا بپوشید. اما به کارگیری ممفوری در کفش ایمنی باعث می شود که در محیط های سرد نیز بتوان از آن استفاده کرد.

 

یک کفش ایمنی که با مموری فوم ساخته شده است دارای چه ویژگی های است؟

این کفش های که با ممفوری ساخت شده اند اکثرا روکش ضد سایش دارند و در برابر پارگی و سوختگی بسیار مقاوم هستند. شما با پوشیدن آنها می توانید راحتی را احساس کنید و قالب پا خود را کفش می گیرید.

با پوشیدن این کفشها دیگر پای شما در کفش حرکت و جابه جا نمی شود این باعث می شود که شما با تمرکز بالا در سرکارتان کار کنید. به قدری مموری فوم ها نرم هستند که می توان گاهی بدون جوراب نیز از این نوع کفش ها استفاده کرد.

گاهی با پوشیدن کفشی ممکن است که شما دارای حساسیت شوید و پایتان شروع به خاریدن و ترک خوردن شود اما اگر کفش ایمنی با مموری فوم ساخته شده باشد هیچ حساسیتی ازجانب کفش تان احساس نخواهید کرد. به نوعی این کفش ها طراحی شده اند که شما با پوشیدن آن می توانید احساس کنید که دارند پای شما را ماساژ می دهند و اصلا احساس خستگی و درماندگی نخواهید کرد.

 

چه کسانی از کفش ایمنی ممفوری حتما باید استفاده کنند؟

  • افراد مبتلا به دیابت
  • التهاب نیام کف پایی
  • کسانی که بیماری مانند: خار پاشنه دارند
  • پای شارکوت
  • بی حسی کف پا
  • متاتارسالژی
  • زخم ها و بونیون های کف پایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟