پرسش و پاسخ در زﻣﯿﻨﻪ اﯾﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر

پرسش و پاسخ درباره ایمنی و بهداشت کار

اﯾﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر به عنوان حفاظت انسان و کارآیی او از صدمات و پیشگیری از صدمه دیدن انسان تعریف می شود. اولین تلاش انسان در جهت بهبود ایمنی 2000 سال پیش در کتاب تاریخ طبیعی Pliny و Elder آمده است. به عنوان مثال این کتاب می گوید که برای جلوگیری از استنشاق مواد سمی کارگران باید از ماسکهای حفاظتی استفاده کنند. و از اولین وسایل ایمنی لامپهای ایمنی معادن را می توان نام برد.

هدف از اجرای مقررات ایمنی و دستورالعملهای مربوطه، به وجود آوردن محیطی سالم و ایمن است. به نحوی که کارگران بدون دغدغه خاطر و بدون ترس از خطرات صنعت بکار خود ادامه دهند.

بدین ترتیب ترس از آینده نامعلوم که زائیده و معلول حوادث و سوانح در محیط کار می باشد. در جامعه صنعتی ما رخت بر خواهد بست. بدون وجود مسئول ایمنی و آگاهی از اﯾﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر  نه تنها قدمی در راه پیشرفت صنعتی برداشته نمی شود. بلکه صنعت دچار هرج و مرج و از هم پاشیدگی می شود و دیر یا زود به سوی زوال تدریجی سوق پیدا می نماید.

 

فایل اﯾﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر

برای آنکه با قوانین اﯾﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر بیشتر آشنا شوید. ما در اینجا فایلی را داریم که اگر در این زمینه علاقه و نیاز به اطلاعات داشته باشید می توانید آن را را دانلود کرده و استفاده کنید.

دانلود pdf پرسش و پاسخ درباره ایمنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟