چرا پوست کف پاهایمان ترک ترک می شود؟ ترک خوردن پا

ترک خوردن پا

ترک خوردن پا مشک رایجی است که دامن گیر تعدادی از افراد شده. بسیاری از متخصصان دلیل این ترک خوردگی را پیاده روی زیاد و تحمل کل وزن بدن توسط پا می دانند. و دلایل زیادی که می توان باعث این امر شود وجود دارد در این مقاله می خواهیم 7 دلیل رایجی که منجر به این بیماری می شود را بیان کنیم با ما همراه باشید.

 

عفونت قارچی

یکی از رایج ترین دلایل ترک خوردن پا، عفونت قارچی است. لزوما داشتن قارچ پوستی همرا با خارش نیست و ممکن است که شما متوجه این عارضه نشوید. بنابراین اگر به طور ناگهانی متوجه ترک پای خود شدید سریعا به پزشک مراجعه کنید و آن را درمان نمایید.

عرق بیش از حد در پا

تعریق بیش از حد و محیط های مرطوب و نم دار باعث عفونت پا و پوسته پوسته شدن آن می شود. ورزش کردن این امر را تسریع می کند و بیشتر در ورزشکاران این عارضه بوجود می آید. و یا پا برهنه گشتن در محیط های خیس و نم دار این بیماری را شدید می کند.

استفاده از صندل نامناسب در خانمها

خیلی از خانمها در تابستان صندل های را می پوشند تا پاهایشان کمتر عرق کند ولی در خرید دقت کافی را ندارند و از صندل های نامناسب باعث می شود دچار عارضه ترک خوردن پا خود شوند. همیشه در انتخاب صندل و کفش های خود دقت کافی را داشته باشید. و اطلاعات خود را در زمینه افزایش دهید پیشنهاد ما مقاله ای با نام صندل طبی خوب باید چه استاندارد هایی داشته باشد؟  این مقاله را مطالعه بفرمایید تا به قلب دوم خود کمتر آسیب بزنید.

ترک خوردن پا- صندل طبی یحیی
نمونه صندل طبی یحیی

اگزما

این بیماری مشکلی پوستی است که در طول پوسته شدن پوست اتفاق می افتد. اگزما باعث خارش، خشکی و پوسته شدن پوست پا می شود. اگرچه بیشتر افراد از بچگی اگزما را تجربه می کنند، این بیماری در بزرگسالی نیز به سراغ افراد می آید. برای درمان آن به پزشک مرتبط حتما مراجعه کنید.

کم آبی

کم آبی بدن باعث می شود که  احساس خستگی و کوفتگی داشته باشیم. و همچنین باعث خشک شدن پوست و ترک خوردن پا شود. اگر شما در طول روز به اندازه کافی آب ننوشید باعث می شود این بیماری را تجربه کنید. بدن ما این عادت به پوست اندازی دارد پس با مصرف هشت لیوان آب آن را همیشه خنک و مرطوب نگه دارید. می توانید از سنگ پا استفاده کرد و در حمام گاهی پاهایتان را با آن ماساژ دهید تا از ترک خورد پایتان جلوگیری کنید.

کمبود ویتامین

ترک خوردگی کف پا ممکن است به دلیل بیماری های ناشی از خشکی پوست مانند بیماری های پوستی، قارچ و پوسته ریزی ایجاد شود و همچنین کمبود ویتامین های گروه B و زیادی ویتامین های گروه A و مصرف بعضی از دارو های مشتقات گروه ویتامین A می توانند باعث ترک خوردگی کف پا شوند.

شست وشوی بیش از حد پا

نوع شایع ترک خوردگی کف پا که بیشتر افراد به آن مبتلا هستند، می تواند ناشی از شست و شوی مکرر پا که منجر به تر و خشک شدن کف پا می شود و همچنین زیادی وزن ایجاد گردد.

افرادی که مبتلا به ترک خوردگی کف پا هستند می توانند برای جلوگیری، از کرم های محافظ پاشنه ی پا، کرم های ضد ترک پوست، کفش های طبی و نرم و به کارگیری روفرشی در خانه ها استفاده کنند.

مقالات مرتبط:

ویژگی کفش طبی مناسب و ارتباط آن با انواع بیماری های پا

کفش نامناسب باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟

پیچ خوردگی مچ پا

مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟