نکاتی که باید در خرید کفش رعایت کنید

خرید کفش

در انتخاب و خرید کفش مناسب با وجود تنوع زیاد در زیبایی و مد روز بودن کفش، اولویت خرید آنها بیشتر است. رنگ، شکل، پاشنه و مدل کفش همه می توانند شما را برای خرید یک کفش ترغیب کند اما اگر بدانید که همین کفش ها ممکن است که چه عوارض بد و خطرناکی به دنبال داشته باشند شاید از خرید آنها منصرف شوید و معیارهای دیگری را مورد توجه قرار می دهید. در هنگام خرید کفش فقط به رنگ و مدل کفش نگاه نکنید و مد گرا نباشید ،و به راحتی و استاندارد بودن آن کفش نیز توجه بفرمایید.  زیرا سلامت پاهای شما به کفش شما نیز بستگی دارد و سلامت پاها بر سلامت کل بدن موثر است.

براي پاي راست کفش بخريد

برخی از افراد سایز هر دو پا ممکن است یک اندازه نباشد  و ممکن است يکي از پاها بزرگ‌تر از ديگري باشد.برای پای کوچکتر می توانید از کفی طبی استفاده کنید.

بعدازظهر به خرید بروید

توصیه می شود که اول صبح به خرید نروید و این کار را به غروب آفتاب به بعد و شب محول کنید.  پاها در پايان روز و بعد از چند ساعت راه رفتن و ايستادن، اندازه بزرگ‌تري نسبت به ساعات اوليه روز دارند.

نکته: اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کمردرد دارید و از آن رنج می برید. حتما با دقت بیشتری کفش‌هایتان را انتخاب کنید و سعی کنید کفش‌های استاندارد و طبی به پا کنید، زیرا این کمردردها گاهی از عواقب پوشیدن کفش‌های نامناسب و غیر استاندارد هستند.

اندازه کفش

قبل از خرید کفش حتما آن را بپوشید و سپس آن را خریداری کنید. زیرا ممکن است اندازه پاها تغيير کند. براي خريد کفش حتماً خودتان برويد و آن را در مغازه بپوشيد و امتحان کنيد و صرفاً به خاطر اينکه کفشي اندازه کفش قبلي تان است، آن را نخريد.

پنجه کفش

هنگام خرید کفش حتما به پنجه های آن توجه کنید و از خرید پنجه خیلی نازک و پهن خودداری کنید. انگشت‏های پای شما بايد در کفش راحت بوده و روي هم قرار نگيرند. دقت کنيد انگشت شست به اندازه کافي جا داشته باشد و راحت بتواند حرکت کند. کفش نبايد آن قدر گشاد باشد که هنگام راه رفتن پاشنه پا از کفش بيرون بيايد.

رویه مناسب

کفشي با رويه مناسب بخريد. جنس رويه کفش بايد نرم و قابل انعطاف باشد. کفش‏هاي چرمي‏، مناسب ترين جنس رويه هستند. کفش‏هايي با رويه پلاستيکي مناسب نيست و موجب تعريق و بوي بد پا مي‏شود. کفش‏هاي پارچه‌اي و برزنتي هم براي فصول گرم سال انتخاب مناسبي هستند.

جنس کفش

بهترین جنس برای یک کفش جنس چرم است. قسمت بيروني و خارجي کف کفش که با سطح زمين تماس دارد، بايد از جنس محکم و با دوام بوده و سطح آن هم صاف و ليز نباشد. قسمت داخلي کفي بايد نرم باشد تا پا در آن احساس راحتي کند.

پاشنه کفش

از خرید کفش های پاشنه بلند و یا خیلی تخت خودداری کنید. زیرا کفش‏هاي پاشنه کوتاه آسيب کمتري به پاها مي‏رسانند، اما کفش‏هاي بدون پاشنه با کفي تخت مناسب نيستند. بهتر است پاشنه کفش باید بین 5-3 سانتي‌متر باشد.توصیه می شود این مطلب را حتما مطالعه بفرمایید. مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

نکته: خانمها در دوران بارداری باید کفش‌هایی بپوشند که فشار زیادی بر پا و ناحیه پشت وارد نکند. معمولا در این دوران، بین نیم تا یک نمره، تغییر سایز خواهند داشت که با توجه به این تغییر، باید کفشی مناسب انتخاب کنند.

خرید کفش برای اضافه وزن ها

اگر اضافه وزن دارید، پوشیدن کفش‌های تخت و راحت به شما توصیه‌ می‌شود. راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند برای کسانی‌ که اضافه وزن دارند باعث عدم تعادل می‌شود.

کفش کوتاه قدها

خانم‌هایی که قدی متوسط یا کوتاه همراه با اندامی متوسط و چاق دارند، بهتر است از کفش‌های پاشنه‌داری استفاده کنند که پاشنه‌هایش ضخیم و بلند است. استفاده از این کفش‌ها، باعث زیباتر شدن حرکات و برقراری تعادل بیشتر هنگام راه ‌رفتن می‌شود. ولی استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار سوزنی برای این خانم‌ها مناسب نیست.

مقالات مرتبط:

چه کنیم تا کفش نو پا را اذیت نکند؟

کفش غیر استاندارد باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟

برای قلب دوم انسان چه کفش مناسب است؟

چگونه کفش رسمی مردانه خود را با لباس خود ست کنیم؟

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟