بهترین کفش ایمنی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کفش ایمنی

انتخاب بهترین کفش ایمنی از میان محصولات موجود در بازار، کار آسانی نیست. کفش کار استاندارد باید در برابر لغزش مقاوم بوده، دوام بالایی داشته و هنگام پوشیدن و استفاده راحت باشد. توجه داشته باشید که اگر کفش ایمنی در پا راحت نباشد. ممکن است کارکنان از پوشیدن آن سر باز زنند و به عواقب این کار توجه نکنند.

اطمینان حاصل کنید کفشی که انتخاب می کنید ویژگی های استاندارد را دارا باشد. دقت کنید که بهترین کفش ایمنی ارزان ترین کفش نیست. معمولا حوادثی که بر اثر استفاده کردن از تجهیزات ایمنی غیر استاندارد رخ می دهند. زیان بارتر و هزینه برتر از خرید تجهیزات ایمن و استاندارد است.

 

انتخاب بهترین کفش ایمنی

پوتین ایمنی

امروزه بازار کفش‌های ایمنی بسیار وسیع است و انتخاب بهترین کفش ایمنی می‌تواند یک کارسخت و عذاب آور باشد. برخی از این کفش‌ها دارای قسمتهای فلزی هستند و نقش حفاظتی در برابر ضربه دارند. این در حالی است که برخی دیگر از آنها در برابر حرارت مقاوم بوده و برای آتش نشانی و کارهای حوزه نفت مناسب هستند.

کفش کار و کفش‌هایی که در فرآیندهای نظامی به کار گرفته می‌شوند نیز یک نوع کفش ایمنی محسوب می‌شوند. بنابراین، کفش های ایمنی را می‌توانیم به عنوان پوشش‌های حفاظتی برای پا تعریف کنیم. که ممکن است در قالب‌های مختلفی تعریف شود. و نحوه محافظت آنها از پا با یکدیگر متفاوت است.

امروزه افراد فعال در حوزه‌های مختلف استفاده از کفشهای ایمنی کامپوزیتی را ترجیح می‌دهند. زیرا این کفش‌ها شناخته شده تر بوده و نسبت به کفش‌های دارای بخش فولادی وزن کمتری دارند. کفش های کامپوزیتی برای کار در محیط‌های الکتریکی و خطرناک مناسب هستند. و در ساخت آنها از مواد کامپوزیتی شامل فیبر پلاستیک و کربن استفاده شده است.

گروهی دیگر از کفش های ایمنی، کفش ایمنی طبی است که در ساخت آن از مواد منعطف و سبک وزن استفاده شده است. این دسته از کفش‌های ایمنی نیز همانند کفش‌های کامپوزیتی هستند. و طراحی آنها به صورتی است که کمترین فشار به کمر فرد وارد می‌شود. معمولاً این کفش‌ها در برابر جریان الکتریسیته مقاوم هستند. و برای کسانی که در حوزه برق فعالیت می‌کنند، بهترین گزینه ممکن به شمار می‌روند.

 

بهترین کفش ایمنی پادکس

یکی از مواردی که در بحث انتخاب بهترین کفش ایمنی اهمیت دارد. تنوع بسیار بالای آنهاست و به این منظور از کدهای شناسایی برای آنها استفاده می‌شود. این کدها که با دستورالعمل EC آماده شده‌اند. با استانداردهای بین المللی تطابق دارند و در همه کشورهای دنیا یکسان هستند. برخی از الزامات مربوط به انتخاب بهترین کفش کار ایمنی به صورت زیر هستند:

بنابراین شخص خریدار باید توجه داشته باشد که فرآیند خرید کفش برای چه هدفی انجام می‌گیرد. و چه انتظاری از کفش مورد نظر می‌رود. در این حالت انتخاب بهترین کفش ایمنی برای او راحت‌تر خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی؛ پایپوش ها و کفش ایمنی استاندارد باید دارای چه اجزای باشند؟

بهترین کفش کار پادکس

برای این که بتوانیم اطلاعات بهتر و دسته‌بندی شده را در رابطه با انتخاب بهترین کفش ایمنی در اختیار شما قرار دهیم. تصمیم گرفتیم که همه آنها را در قالب کفش کار معرفی کنیم. و از این طریق بتوانیم بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهیم. البته این دسته‌بندی موقتی بوده و معیار اصلی شما برای انتخاب باید بند قبلی و الزامات آن باشد.

بهترین کفش ایمنی خارجی

این مورد یکی از ابهاماتی است که اغلب مهندسان و فعالان صنعتی با آن مواجه هستند. و سعی می‌کنند که در انتخاب خود به دنبال بهترین کفش ایمنی خارجی باشند.

یکی از دیدگاه‌هایی که در بازار ایران به شدت رواج دارد. مسئله خرید وسایل و لوازم خارجی به بهانه مناسب بودن کیفیت آنهاست. البته ما در این مطلب قصد پایین آوردن ارزش و کارایی کفش‌های ایمنی خارجی را نداریم و قصد نداریم که کفش‌های ایمنی ایرانی را به عنوان بهترین محصول انتخاب کنیم.

در واقع، زمانی که شما قصد انتخاب بهترین کفش ایمنی را دارید. لازم است که گزینه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین گزینه را با توجه به شرایط کاری خود انتخاب کنید.

 

بهترین کفش ایمنی ایرانی

انتخاب بهترین کفش ایمنی ایرانی همانند انتخاب کفش خارجی است و لازم است که با توجه به نیاز فرد برای خرید کفش اقدام کنیم. البته نکته‌ای که در مورد انتخاب کفش چه به صورت ایرانی و چه به صورت خارجی وجود دارد، اطلاع از مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن‌هاست. اگر اطلاعات ما در مورد مواد اولیه کامل باشد و بدانیم که از بهترین کیفیت ممکن استفاده شده‌است و خیالمان از بابت انتخاب بهترین کفش کار راحت‌تر خواهد بود.

 

بهترین کفش ایمنی مهندسی

اگر بخواهیم بهترین کفش ایمنی مهندسی را انتخاب کنیم، باید بپذیریم که کارمان نسبت به هر انتخاب دیگری سخت‌تر است و این به دلیل استفاده از لفظ مهندسی در موارد مختلف است. در واقع ما مهندسی مواد غذایی را داریم، مهندسی نفت داریم، مهندسی عمران و سازه داریم، مهندسی کامپیوتر داریم و احتمالاً مهندسی‌های دیگری نیز در آینده ظهور خواهد کرد. باید بپذیریم که انتخاب کفش برای یک مهندس به پسوند حرفه‌ای او بستگی دارد. چند مورد زیر را در نظر بگیرید:

 

اگر مهندس سازه هستید

شما مسافتی طولانی را طی می‌کنید، با مصالح ساختمانی در ارتباط هستید و ارتباط شما با سنگ و فولاد و سیمان طبیعی است، پس کفش کار شما هم باید سبک باشد، هم در برابر ضربه و هم در برابر سیمان و سایر مصالح ساختمانی مقاوم باشد.

 

اگر مهندس نفت هستید

شما با مواد نفتی در ارتباط هستید، احتمالاً با درجه حرارت‌های بالا مواجه خواهید شد، بحث الکترواستاتیک برای شما بسیار مهم است و احتمالاً در طول روز بیشتر از کفش استفاده می‌کنید. انتخاب بهترین کفش ایمنی مهندسی نفت باید شامل در نظر گرفتن موارد ذکر شده باشد.

 

اگر مهندس مواد غذایی هستید

شما احتمالاً از چند آزمایشگاه و آشپزخانه دیدن می‌کنید، با مواد غذایی مختلف در ارتباط هستید و مسئله نظافت برای شما اهمیت دارد. پس حتماً باید یک کفش ایمنی طبی استفاده کنید که در برابر لیز خوردن مقاوم باشد.

 

بهترین کفش ایمنی بر روی سطوح لغزنده

سطوح محل کار و موادی که ممکن است زمین را لغزنده کنند بررسی کنید. ممکن است کفشی که در برابر رطوبت و ضربه مقاوم است، برای استفاده بر روی سطوح چرب و لغزنده مناسب نباشد. بروشور کفش را مطالعه کرده و تست های آزمایشگاهی انجام شده بر روی کفش را بررسی کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟