ماسک عصر جدید

ماسک عصر جدید

شرکت یحیی تولید کننده ی ماسک های با کیفیت در انواع مختلف تامین کننده ی ماسک های برنامه ی تلویزیونی ” عصر جدید ” می باشد. یحیی برند کار خود را با تولید لوازم ایمنی آغاز کرد. با شیوع بیماری و نیاز به تولید انبوه ماسک در کشور, شرکت ما خود را ملزم به تولید ماسک کرد تا بتواند تامین کننده ی نیاز مردم در جامعه باشد. در حال حاضر ماسک های تولید شده در شرکت یحیی به دلیل استفاده از مواد درجه ی یک, سیستم ضدعفونی کننده ی اتوکلاو و حداقل استفاده از دست, از جمله با کیفیت ترین ماسک های موجود در بازار می باشند. ماسک عصر جدید که توسط شرکت یحیی تولید میشود توسط عوامل این برنامه, شرکت کننده ها, تماشاچیان و… مورد استفاده قرار می گیرد.در ادامه ی این مقاله تصاویری از این ماسک ها را مشاهده خواهید کرد.

ماسک عصر جدید
ماسک عصر جدید

در حالت کلی ماسک ها را میتوان به دسته های زیر طبقه بندی کرد؛

  •  طبقه بندی از نظر نوع کاربرد: ماسک پزشکی- ماسک صنعتی
  •  طبقه بندی از نظر جنس: یکبار مصرف-چند بار مصرف
  •  طبقه بندی از نظر محل کاربرد: بیمارستانی- عمومی( خارج بیمارستان)
  •  طبقه بندی از نظر جنس: پارچه ای-کاغذی-مواد مخصوص( پروپیلن )
  •  طبقه بندی از نظر فیلتر: دارای فیلتر و بدون فیلتر

انواع ماسک

چرا باید ماسک های مختلفی در بازار موجود باشد؟  جواب این سوال به کاربردهای ماسک ها برمیگردد. هر ماسک متناسب با محیطی که استفاده میشود باید دارای ویژگی هایی باشد.این ویژگی ها شاید برای کاربردهای دیگر لازم و ضروری نباشد. لذا ماسک های مختلف با کاربرد های متفاوت در بازار موجود هستند تا افراد متناسب با نیازهایشان از آنها استفاده کنند.

ماسک پزشکی

ماسک عصر جدید
ماسک عصر جدید

ماسک های پزشکی (یا همان ماسک های سه لایه) ذرات بسیار ریز معلق هوا را فیلتر می کنند. به همین دلیل به آنها فیلتردار می گویند. ناگفته نماند این ماسک ها یک لایه الیاف نانو دارند. الیاف نانو باعث می شود قدرت فیلتراسیون بسیار افزایش یابد.

ماسک های یکبار مصرف

همان ماسک هایی هستند که در داروخانه ها به فراوانی یافت می شوند. اکثر افراد نیز از این ماسک ها استفاده می کنند. ماسک های یکبار مصرف پس از اینکه از صورت برداشته شدند، نباید دوباره استفاده شوند. البته این ماسک ها فیلترهای مناسبی برای ذرات بسیار ریز و ویروس ها نیستند.

برای آشنایی بیشتر با تفاوت انواع ماسک ها به مقاله تفاوت ماسک ها در چیست؟ مراجعه کنید.

ویژگی ماسک عصر جدید

ماسک عصر جدید
ماسک عصر جدید

ماسک های تولید شده برای برنامه ی عصر جدید مانند سایر ماسک های تولیدی شرکت یحیی از بهترین مواد اولیه و به صورت سه لایه ساخته شده است. در ادامه به معرفی لایه های استفاده شده برای این نوع ماسک ها خواهیم پرداخت و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار میدهیم.

ماسک هایی که در بازار با نام ماسک سه لایه یا ماسک پزشکی عرضه می شود دارای ۲ لایه اسپان باند و ۱ لایه مِلت بِلون می باشند.

استفاده از اسپان باند در تولید ماسک عصر جدید

اسپان باند از جمله منسوجات بی بافت و از جنس پلی ‌پروپیلن می باشد. از نام های دیگر اسپان باندها می توان به پارچه‌ی یک‌بار مصرف، بى‌بافت، نبافته، لایه‌ی سوزنى، نبافته‌ی سوزنی و نبافته‌ی اسپان اشاره کرد.  این نوع از پارچه به صورت تار و پودی نیست و از الیاف پرس تشکیل شده است. این نوع پارچه ها برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از این رو با ضخامت و وزن های متفاوتی تولید میشوند.در ماسک های سه لایه از دو لایه اسپان باند استفاده میشود.

علاوه بر ماسک که این روزها بسیار پر کاربرد است از این پارچه ها در تولید چای های کیسه ای و حتی در صنایع نظامی نیز استفاده میشود. ضد آب یا واترپروف, آنتی‌باکتریال, آنتی‌یووی و لطافت از جمله ویژگی های الیافت پر کاربرد اسپان باند می باشد.

مِلت بِلون چیست؟

ملت بلون یکی از پارچه های بی بافت و نفوذ ناپذیر است که از پلی پروپیلن تشکیل شده است. نفوذ ناپذیری فوق العاده در برابر آب و ذرات بسیار ریز این پارچه را بسیار پر کاربرد کرده است. برای لایه ی میانی ماسک های سه لایه از پارچه ی کاربردی ملت بلون استفاده شده است.

علاوه بر ماسک از این پارچه ها در صنایعی مانند تولید فیلترهای صنعتی ,فیلتراسیون دستگاههای تصویه آب و … استفاده میشود.

ماسک کودکان

ماسک عصر جدید
ماسک عصر جدید

در انتخاب ماسکی که برای کودکان استفاده می شود چند برابر بیشتر از افراد بزرگسال باید اهمیت داد. چرا که سیستم دفاعی بدن کودکان به مراتب ضعیف تر و آسیب پذیر تر از بدن افراد بزرگسال است.لذا برای انتخاب ماسک کودکان باید حساسیت بیشتری به خرج داد تا آنها از آسیبهای آلودگی ها و بیماری های واگیر دار در امان باشند.

اولین و واضح ترین تفاوتی که ماسک کودکان با ماسکهای بزرگسال دارند در اندازه ی آنهاست.ماسکهای کودکان با اندازه ایی کوچکتر طراحی شده اندکه دلیل آن کوچک بودن صورت کودکان در مقایسه با بزرگسالان است.

ماسک عصر جدید
ماسک بچگانه ی یحیی

در نتیجه بزرگ بودن ماسک برای کودکان یا به عبارتی استفاده از یک ماسک بزرگسال برای کودکان ,نه تنها باعث بیرون زدن ماسک از صورت کودکان می شود . بلکه فضای باز ایجاد شده ی ناشی از بزرگی ماسک, محل ورودی برای آلودگی ها و بیماری هاست. استفاده کردن از این نوع ماسکها نه تنها برای کودکان مفید نیست بلکه تفاوتی با نزدن آن ندارد.

مقاله ی پیشنهادی؛ ماسک کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

در پایان امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک بتوانیم این بحران جهانی را به زودی و با سلامت پشت سر بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟