4 توصیه برای به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها

5 توصیه برای به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها

آلودگی هوا در کلان شهرها, شیوع بیماری های مسری که قابل انتقال از راه تنفس و دهان و بینی هستند و … سبب شده تا استفاده از ماسک این روزها بسیار گسترش یابد. تنوع ماسک های موجود در بازار گاهی افراد را با این سوال روبه رو می کند که کدام ماسک بهتر است. و چگونه میتوان تاثیر ماسک ها را به حداکثر رساند ؟
در ادامه راه حل هایی را مطرح می کنیم که با استفاده از آنها میتوانید تاثیر انواع ماسک ها را چند برابر کنید. و بدون نگرانی از هر نوع ماسکی که در اختیار دارید با هدف کاهش خطرات استفاده کنید.

در حالت ایده آل همه‌ی ما با استفاده از ماسک های N95 میتوانیم تا 95 درصد از ورود آلودگی ها به دستگاه تنفسی خود را کاهش دهیم. اما در صورتی که به این نوع ماسک ها دسترسی نداشته باشیم چه باید کرد؟ ضمن اینکه این نوع ماسک ها بیشتر در اختیار کارکنان بخش بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.
خوشبختانه، روش های دیگری نیز برای تقویت محافظت ماسک صورت وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

1. به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها و استفاده از دو ماسک

5 توصیه برای به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها
استفاده از دو ماسک

قرار دادن یک ماسک پارچه ای روی ماسک جراحی به شما کمک می کند تا نفوذ پذیری ذرات آلوده را به حداقل برسانید. به عبارتی گویا یک لایه به ماسک خود اضافه کرده اید.

ماسک زدن مضاعف تنها در استفاده از دو ماسک جراحی. یا استفاده ی همزمان یک ماسک پارچه ای و یک ماسک جراحی نیست. بلکه میتوانید با یک لایه پارچه مانند آنچه برای دستمال گردن یا روسری استفاده می کنید روی ماسک خود را بپوشانید.

این کار نیز میتواند همانقدر تاثیر گذار باشد که استفاده از دو ماسک همزمان تاثیر گذار است.

در مورد ماسک های جراحی خوب است بدانید که میزان فیلتر کردن این ماسک ها میتواند تا حد قابل توجهی به استفاده‌ی درست شما از آن. و نحوه ی قرار دادن درست آن روی صورت برگردد.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم از دو ماسک همزمان استفاده کنید. تا در صورتی که ماسک اول به خوبی روی صورت قرار داده نشده بود, ماسک دوم یا پارچه ی مورد استفاده, پوشش آن را کامل کند.

به چه افرادی توصیه میشود از ماسک مضاعف استفاده کنند؟

ماسک زدن مضاعف برای افراد در شرایط خاص بسیار ضروری است. افرادی که در محیط های بسته و شلوغ کار می کنند, افراد آسیب پذیر, کارکنان بخش درمان و بیمارستان ها و افرادی که با بیمارها و مبتلایان به بیماری های مسری سر و کار دارند. چه در منزل و چه در مراکز درمانی, بهتر است از چند ماسک همزمان استفاده کنند.

2. استفاده از فیلترهای قابل تعویض

در صورتی که استفاده از دو لایه ماسک برای شما ممکن نیست میتوانید از ماسک های فیلتردار یحیی که امکان تعویض فیلتر دارند استفاده کنید. با این شرط که به جای استفاده و جایگذاری یک فیلتر بهتر است از دو فیلتر همزمان استفاده کنید.

در صورتی که از ماسک های پارچه ای استفاده می کنید میتوانید با تهیه ی لایه های spunbond که با نام تجاری Oly-Fun نیز به فروش می رسد, از این لایه ها در ماسک خود استفاده کنید.

3. ماسک پارچه ای بهتری انتخاب کنید

5 توصیه برای به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها
ماسک پارچه ای

برای تهیه ی ماسک پارچه ای، به طور کلی به دنبال پارچه ای با قدرت نفوذ کم و استحکام بالا باشید.
مطالعات صورت گرفته روی پارچه های مختلف نشان میدهد که پارچه های پنبه ای تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از نفوذ ذرات آلوده دارند. لذا برای تهیه ی ماسک های پارچه ای حتما از نوع پنبه ای استفاده کنید.

الیاف طبیعی در پنبه ساختار سه بعدی بیشتری نسبت به الیاف مصنوعی دارند و نرمتر هستند. این ساختار سه بعدی می تواند موانع بیشتری ایجاد کند و از ورود ذرات جلوگیری کند.

4. ماسک را به طور کامل روی صورت خود قرار دهید

برای به حداکثر رساندن کارایی ماسک خود ، اطمینان حاصل کنید که کاملاً روی دهان و سوراخ های بینی و بالای بینی قرار داشته باشد و هیچ جای خالی مشاهده نکنید. اجازه ندهید بینی شما بیرون از ماسک قرار بگیرد این کار معادل استفاده نکردن از ماسک است.
در واقع کارایی فیلتراسیون ماسک بسته به میزان مطابقت آن با صورت شما دارد.

برای فیکس شدن بهتر ماسک روی صورت از این ترفند استفاده کنید حلقه ها و کش های گوش را تا جایی که ممکن است به لبه های ماسک گره بزنید، سپس چین های کناری را درون آن قرار دهید تا شکاف هایی که در امتداد لبه ها ظاهر می شوند به حداقل برسند.
یا حتی می توانید از گیره های موجود در بازار برای مهر و موم بهتر ماسک خود استفاده کنید.

در صورتی که به این گیره ها دسترسی نداشتید از یک گیره مو ساده استفاده کنید و حلقه های ماسک را در پشت سر محکم کنید.

ویژگی های ماسک اقتصادی یحیی

ماسک اوتراسونیک یحیی

لایه های استاندارد

اولین و مهمترین ویژگی ماسک اقتصادی یحیی استفاده از لایه های پارچه ملت بلون و پارچه اسپان است.

ماسک های اقتصادی یحیی سه لایه هستند.اما این سه لایه بودن به چه معنی است;

منظوراز ۳ لایه بودن ماسک چیست؟

در تولید ماسک‌های پرستاری از سه لایه پارچه استفاده می‌شود. پارچه‌های رایج در تولید بدنه ماسک چند لایه: اسپان، ملت بلون، ترموباند و بایکو است.

برای آشنایی بیشتر با سایر ویژگی های ماسک های اقتصادی یحیی به مقاله ماسک اقتصادی یحیی چه ویژگی هایی دارد؟ مراجعه کنید.

منبع: www.npr.org

2 دیدگاه برای “4 توصیه برای به حداکثر رساندن تاثیر ماسک ها

    • مدیر سایت گفته:

      محصولات یحیی از طریق سیستم توزیع بیژن به سراسر کشور توزیع میشوند ، ضمنا شما میتوانید به صورت مستقیم از طریق سایت خرید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟