فرآیند ساخت کفش ایمنی همراه با تصاویر مراحل ساخت

فرآیند ساخت کفش

فرآیند ساخت کفش به طور عمده دارای پنج بخش است. این ها عبارتند از;

  1.  بخش کلیک کردن یا برش
  2. بخش تعطیل یا ماشینکاری
  3. قسمت تزریق در کفش
  4. بخش  پاشنه کفش
  5. در نهایت پایان و اتاق کفش

 

کلیک کردن یا برش بخش

برش صابون کفش در این بخش انجام می شود. عملكرد کلیک كننده پوست های چرمی; عمدتا از چرم گاو است. اما به این نوع چرم تنها محدود نمی شود. با استفاده از چاقوهای فلزی نوار، کارگر قطعاتی از اشکال مختلف را که به صورت “بالش” شکل می گیرد; را قطع می کند. ‎گروه صنعتى يحيى ، اقدام به راه اندازي كارخانه توليد چرم خود نمود تا درتولید كفش ایمنی خود از چرم اصل گاو استفاده نماید.تا بتواند باکیفیت ترین محصول را در بازار عرضه نماید.

فرایند ساخت کفش 5

این عملیات نیاز به یک سطح بالایی از مهارت دارد; زیرا چرم گران قیمت باید حداقل در حد امکان خراب نشود. چرم ممکن است بر روی سطوح مانند نقرهای سیم خاردار که نیاز به اجتناب دارند; نقص های مختلفی داشته باشد، به طوری که آنها برای بالابر استفاده نمی شوند.

ماشینکاری

ماشینکاری کفش یا Stiching; در مراحل اولیه قطعات بر روی دستگاه صاف به یکدیگر متصل می شوند. در مراحل بعدی; زمانی که بالایی دیگر مسطح نیست; و به سه بعدی تبدیل شد، دستگاهی به نام پست ماشین استفاده می شود.

فرایند ساخت کفش 3

سطح دوخت دستگاه در یک پست افزایش می یابد تا قادر به دوخت بالای سه بعدی باشد.کارهای مختلف بر روی لبه چرم انجام می شود; تا یک نگاه جذاب به سطح بالا بدهد.

مرحله تزریق پلاستیک  در کفش

آخرین شکل پلاستیک است که شکل پا را شبیه سازی می کند. در مرحله اول، یک کمربند به انتهای آن متصل می شود. این فقط یک پیوست موقت است. گاهی اوقات  هنگامی که کفش ها با پارچه تولید می شود، کمربند دارای بند است; که به زیر آن لبه متصل است. بالای آن کشیده شده و به رشته غلاف وصل شده است.

فرایند ساخت کفش6

در حال حاضر; ورقه ای از چرم یا پلاستیک، به داخل کفش از طریق رشته تزریق می شود. مواد فوقانی و مازاد برداشته می شود. پس از آن، تنها به زنجیر متصل می شود و هر دو با یکدیگر دوخته می شوند. پاشنه وقتی به آن متصل می شود که “ساخت” کفش را تکمیل شود.

 فرآیند پاشنه کفش

وقتی یک کفش  در حال ساخت است، کفی های مورد استفاده در این مورد مسطح هستند و هنگامی که بالش ها ذرازتر از حد معمول می شوند،  با یک برس سیمی اضافات یا ناهمواری چرم ریخته می شود تا جلوی صاف چرم را بردارید.

فرایند ساخت کفش6

این کار به این دلیل انجام می شود که سطوح خشن باعث جذب چسب برای ایجاد اتصال قوی تر می شود. در نهایت کفی ها به عنوان جزء جداگانه آماده می شوند، کفی همچنین می تواند به عنوان یک جزء جداگانه از مواد مصنوعی مختلف پیش ساخته تولید شود.

 

بخش پایان و اتاق کفش

 پایان تولید کفش بستگی به مواد مورد استفاده برای ساخت آن دارد. اگر از چرم باشد، تنها لبه و پاشنه بریده و برداشته می شود تا به یک کفش ایمنی استاندارد برسد. با هدف جذابیت کفش و اطمینان از اینکه لبه آن ضد آب است، در این مرحله آن را رنگ آمیزی می کنندف جلا می دهند و در نهایت به آرامی شستشو می دهند. در نهایت فرآیند ساخت کفش به پایان می رسد.

فرآیند ساخت کفش2

جوراب داخلی نیز برای کفش ساخته شده که می تواند طول آن نیم، یا یک چهارم باشد. معمولا جزئیات تولید کنندگان یا نام تجاری را در هر کجا که قابل استفاده هستند، استفاده می‌شود. با توجه به مواد مورد استفاده برای بالش، پس از آن تمیز، جلا و اسپری. توریها و برچسبهایی که ممکن است لازم باشد در توضیحات کفش ذکر می شود. کفش ها، در نهایت، در جعبه ها بسته بندی می شوند.

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟