صندل طبی خوب باید چه استانداردهایی داشته باشد؟

صندل طبی خوب باید چه استانداردهایی داشته باشد؟

بهترین و مناسب‌ترین کفش‌ها و پاپوش‌ها برای فصل تابستان، بدون شک صندل‌ ها هستند. صندل‌ طبی در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی در بازار موجود است. اما واقعا تمامی آنها مانند اسمشان طبی هستند و برای سلامتی پا مفیدند؟ در واقع یک صندل طبی خوب باید دارای استانداردهایی باشد که در ادامه قصد داریم با معرفی این استانداردها شما را در یک خرید درست و اصولی راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

 

ضررهای یک صندل غیر استادارد

آیا  صندلی که انتخاب کرده اید با سبک و سلیقه شخصی شما مطابقت دارد؟

آیا با پوشیدن  آنها احساس راحتی می‌کنید؟

و اینکه آیا این صندلها می‌توانند دوام خوبی داشته باشند؟

صندل‌ها چه از نظر مد و چه به لحاظ کاربرد، یک انتخاب عالی برای خنک نگه داشتن پاها در روزهای گرم هستند. با این حال همه صندل های طبی از نظر کارآیی شبیه به هم نیستند. برخی از آنها فقط ظاهر فشن و مد روز دارند و ممکن است موجب بروز درد و خستگی در پاها شوند.

صندل‌هایی که طراحی غیراستاندارد دارند، اغلب به بروز تاول‌ های دردناک و درد در پاها منجر می‌شوند. بهترین صندل‌ طبی انواعی هستند که ترکیب موفقی از طراحی زیبا و استایل فشن با کاربرد مطلوب دارند و اینکه با لایه‌گذاری مناسب از پاها حفاظت می‌کنند.

بنابراین اگر قصد خرید صندل راحت و تابستانی دارید. پیشنهاد می‌کنیم نکات و توصیه های زیر را در نظر بگیرید. تا بتوانید یک جفت صندل مناسب خریداری کنید.

5 ویژگی کلیدی و مهم برای خرید یک صندل طبی مناسب

به کفی صندل طبی توجه کنید

کفی صندل طبی باید طوری طراحی شده باشد که قوس کف پا را به خوبی در بگیرد و از این قسمت پشتیبانی کند. این شکل طراحی مانع از بروز خستگی در عضلات شده و احتمال گرفتگی آن ها و ظاهر شدن تاول ها را کمتر می کند.

کفی طبی صندل نیز باید جاذب و با قابلیت تبادل هوا باشد. همچنین باید دارای پوشش پارچه‌ای باشد. تا احتمال عرق کردن یا لیز خوردن کاهش پیدا کند.

به پاشنه صندل طبی توجه کنید

به هیچ عنوان نباید ارتفاع پاشنه صندل شما از ۴ سانتی متر بیشتر شود. این عدد با انجام تحقیقات دقیق به دست آمده است.

پاشنه 3 سانت باعث می شود کمترین فشار به پاها، ران ها و کمر وارد شود. کفش های پاشنه بلند به میزان بسیار زیادی فشار بر پاشنه پا را افزایش می دهند. این میزان تا هفت برابر حد معمول اندازه گیری شده است.

پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث می شود وزن بدن به طور مساوی روی پاها تقسیم نشود.  این موضوع باعث کوتاه تر شدن عضلات ساق پا و ضخیم تر شدن تاندون ها می شود.

اندازه و تناسب صندل طبی را در نظر داشته باشید

صندل طبی یحیی
صندل طبی یحیی

 

 

برای پیدا کردن یک جفت صندل راحت و اندازه, تناسب یک فاکتور مهم و تاثیرگذار روی تصمیم‌گیری است. سایز پا باید اندکی کوچکتر از زیره صندل باشد و پا نباید از جلو، کناره ها یا پشت صندل بیرون بزند.

مطمئن شوید که قسمت جلوی صندل، جای کافی برای جا گرفتن عرض تمام انگشتان پا را دارد. اگر هم اندازه صندل زیاد از حد بزرگ باشد، پاها داخل آن لیز می‌خورد و همین امر می‌تواند منجر به بروز تاول روی انگشت‌ها، پاشنه یا حتی کف پا شود.

جنس صندل طبی فاکتور مهمی است

جنس چرم صندلهای طبی یا بندهای پارچه‌ای آن کمک می‌کنند پاها نفس بکشند و از تاول زدن جلوگیری کنند. بندهای رویه صندل اگر از جنس نایلون یا پولی‌اورتان باشند برای استفاده در آب مناسب هستند.

صندل طبی با تهویه مناسب

جنس رویی صندل طبی باید طوری باشد که تهویه داخل صندل برقرار باشد. این تهویه برای عرق نکردن پا ضروری است.

 

چرا صندلهای طبی یحیی را انتخاب کنیم؟

صندل طبی یحیی تولید شده با فوم های مرغوب و بهداشتی، راحت و مناسب برای پا می باشند که زیر نظر پزشک و با رعایت اصول و استانداردهای لازم و همچنین نکات بهداشتی و ایمنی تولید شده است. این صندل های طبی ضد حساسیت بوده و مناسب برای بهبود دردهای مربوط به پا می باشد.

 

مموریی فوم
مموری فوم

 

ویژگی فوم صندلهای طبی

  • رنگبندی متنوع
  • قابل شستشو
  • مقاوم و بادوام
  • سازگار با پوست
  • دارای گواهی بهداشت
  • دارای گواهی استاندارد

 

برای مشاهده و خرید صندل های طبی یحیی می توانید به نمونه صندلهای تولیدی یحیی مراجعه کنید.

 

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که مموری فوم چیست؟ و چرا در کفش ها و صندل های طبی از آن استفاده می شود. پیشنهاد می کنیم به مقاله‌ی مموری فوم چیست ؟و چگونه در صنعت کفش استفاده می شود؟ نگاهی بیندازید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

در پایان

با آمدن تابستان بازار فروش صندل و کفش های روباز داغ می شود. صندلهایی که هر کدام زیبایی خاصی دارند. اما بعضی از این صندل های غیر استاندارد می تواند سلامت ما را قربانی زیبایی کنند. پس در خرید یک صندل طبی مناسب به همه‌ی اجزای آن دقت کنید. مانند کفی, پاشنه و جنس, اندازه و تناسب آنها.

 

تماس با پشتیبانی
1
ارسال پیام به پشتیبانی سایت
نیاز به راهنمایی دارید؟