شنبه, ۱۵ شهریور , ۱۳۹۹

آیا کفش کار استاندارد در ایران تولید می شود؟

کفش کاراستاندارد

توجه به ایمنی در صنایع کوچک و بزرگ بسیار مهم است. همانطور که می دانیم در محیط های کاری باید از وسایل حفاظتی استفاده کرد تا بدن ما کمتر دچار حادثه شود. ما در مقالات دیگری که در همین سایت قرار داده ایم درباره لباس های ایمنی و انواع محافظ های چشم و گوش و گتر صحبت کرده ایم اما امروز می خواهیم درباره کفش کار استاندارد با هم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شاید وقتی از محافظ های پا و یا همان کفش کار صحبت می کنیم تصور می شود که کفش ایمنی فقط از فشارهای بر روی پا می آید جلو گیری می کند. اما یک کفش کار بسیار فراتر از این موارد هست.

طبق استاندارد HSE عمده ترین خطری که در محیط های کاری افراد را تهدید میکند سقوط اجسام و له شدن پنجه پا یا برخورد پنجه پا با اجسام تیز و برنده در اثر نپوشیدن کفش ایمنی کار میباشد.  در نتیجه طبق این استاندارد بر همه کارکنان محیط های کاری خطرناک واجب است از کفش ایمنی استاندارد استفاده کنند. در قسمت جلویی این کفش ایمنی ها قطعه فولادی بر روی پنجه قرار گرفته است تا از پای کارکنان محافظت کند.

 

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

 

ایمنی و امنیت

مهم است که شما ویژگی های یک کفش ایمنی خوب را بدانید تا بتوانید کفش ایمنی استاندارد را انتخاب کنید. ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی تایید شده است، یک انگشت پا است که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن ۲۰ کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین ۲۰۰ ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

راحتی و بهداشت

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحت نیز باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از: مواد کفش که  تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر اب ودما پا را محافظت نمایدو مواد پوششی باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

طول عمر

کفش ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو ساخته می شوند. کفش های چرمی دارای دوام زیادی می باشند. کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند و طول عمر زیادی دارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله ای با موضوع چرم را نیز که در همین سایت وجود دارد را مطالعه بفرمایید تا از ویژگی های خوب چرم و ارتباط ان با کفش ایمنی اگاه شوید.

مزایای داشتن کفش کار استاندارد

طبق مطالعات انجام شده در سراسر جهان، تقریبا ۲۵ درصد از موارد ناتوانی در محل کار به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. علت اصلی و اولیۀ مقصر بودن در معرض قرار گرفتن در معرض یک محیط کار خطرناک در غیاب هر گونه وسیله محافظتی برای کفش هایی است که به علت آسیب های پا اتفاق می افتد. هدف گروه صنعتی یحیی همین امر است با دادن اطلاعات مفید و همچنین تولید کفش های ایمنی استاندارد و محصولات ایمنی بتواند خطراتی که کارگران را تهدید می نماید را کاهش دهد و همچنین ایمنی انها را فراهم نماید.

پیشگیری از حوادث در کار

لغزشهای غیرقابل پیش بینی، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد و در نتیجه باعث ایجاد حوادث زیادی در سال می شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند تشکیل اقدامات سختگیرانه ی  یا و نصب نوارهای ضد لغزش را برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حادثه انجام دهند. با این وجود، جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب وجود ندارد که حفاظت بیشتری را در برابر، سقوط و لغزش فراهم کند. کفش ایمنی با مقدار خوبی از کشش می تواند اصطکاک را کاهش دهد و به جلوگیری از افت در محیط های لغزنده کمک کند.

حفاظت در برابر سوختگی

سوختگی های خطرناک از آتش سوزی های صنعتی می تواند در تقریبا هر محل کار رخ دهد. کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های تند و زننده از تکه های شیمیایی، تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک که می توانند آسیب برسانند جلوگیری نماید.

گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید

در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارکنان شاغل در خارج از کشور در طول زمستان های خشن سخت در معرض خطر هستند و کارکنانی که در یک محیط یخ زده کار می کنند.ویژگی خوبی یک یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید.

مقاومت در برابر خستگی

خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند.عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند خسته شوند، به ویژه هنگامی که کارکنان کفش مناسب را نمی پوشند.کفش های ایمنی استاندارد این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد.

نجات دهنده در برابر خطرات برق

کارگران در معرض شوک الکتریکی بالقوه از مدار کوتاه و غیره قرار دارند. برای کاهش احتمال تصادف الکتریکی، کفش های ساخته شده از چرم، لاستیک یا دیگر مواد که باعث تخریب الکتریکی می شوند، می توانند از این نوع خطرات کارگران را محافظت نمایند. برای بالا رفتن اطلاعات خود در زمینه کفش ها و محصولات ایمنی می توانید از مقاله ی در همین سایت منتشر شده با نام اشنایی با کفش ایمنی را نیز مطالعه بفرمایید.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02156394025-26 واحد فروش