تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

مشخصات فنی کفش کار
مشخصات فنی کفش کار

مشخصات فنی کفش کار

سازمان بین المللی کار (ILO)؛ هنگامی که نتایج آماری در مورد توزیع جراحات ناشی از حوادث شغلی با توجه به قسمت های آسیب دیده بدن جمع آوری شده است را بیا ن کرد بسیاری را در جهان به فکر فرو برد.

براساس آماری که توسط شورای ملی ایمنی تهیه شده است ، تقریباً 2 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا جراحات کاری را را تجربه کرده اند از این تصادفات ، حدود نفر600 منجر به فوت شده ، در حالی که 70000 نفر منجر به ناتوانی مداوم مبتلا شده اند.

هنگامی که توزیع حوادث شغلی با توجه به قسمت های آسیب دیده بدن در این کشور مورد بررسی قرار گرفت بیشترین قسمت آسیب دیده پاها بودند.

در آلمان ، طبق نتایج حوادث کار در فاصله سالهای 1970 تا 1975 ، 500 هزار نفر دست و پاهایشان صدمه شدیدی دید.

آسیب دیدگی پا در بسیاری از صنایع شایع است. ریزش مواد سنگین (به خصوص در انگشتان پا) در بسیاری از محل های کار مانند تولید فلز ؛ ساخت و ساز و مونتاژ ، در ریخته گری ها ، محل های کار شیمیایی (دیگر) ، فلز مذاب یا جرقه اندام های تحتانی تحت تاثیر قرار می دهد.

حتی بسیاری از موادی مانند اسیدها و قلیاها می توانند باعث درماتیت و اگزما شوند. با ضربه زدن به بعضی از اشیاء یا قدم گذاشتن بر روی برآمدگی های تیز ، ممکن است پاها آسیب ببینند.

مشخصات فنی کفش کار

یکی از مشخصات فنی کفش کار استفاده از مواد اولیه با کیفیت است. کفش های ایمنی میتواند پاها را از اسیب های فراوان نگه دارد. در بعضی از کارخانه اشخاص از کفش های نا مرغوب استفاده می کنند و زنان از دمپایی نیز استفاده می کنند که این بسیار خطرناک است. گاهی اوقات شما باید از کفش های ایمنی ساق بلن در کارتان استفاده کنید.

اگر نوک پاهای شما در کار ممکن است اسیب ببیند باید شما کفش را تهیه کنید که نوک آن فولادی باشد. و برای اینکه در قسمت ها لغزنده لیز نخورید از کفش های استفاده کنید که قسمتی از کف انها از پلاستیک استفاده شده باشد.

 

جنس زیره کفش باید طوری باشد که شما را از لیز خوردن نگه دارد. و برای انکه در محیط های الکتریکی دار برق گرفتگی نشوید باید از کفش های استفاده کنید که جریان برق را به شما منتقل نکند.

در مکان های که شما با بنزین و نفت و … سر کار دارید شما باید از کفش های استفاده کنید که ایجاد جرقه نکند.
در محیط های بهداشتی مانند تولید لبنیات شما باید از کفش های استفاده کنید که پلاستیکی بوده و الودگی بوجود نیاد.

 

قوانین و مشخصات فنی کفش کار

1. کفش کار برای محافظت از پا و انگشتان پا در برابر این خطرات در صورت وجود احتمال ریزش ، ضربه زدن یا فشردن هر چیزی روی پاها در محیط های صنعتی یا تجاری طراحی شده است.

2. کفشهای کار قبل از توزیع (در اختیار کارگران) باید در جعبه های اصلی خود در مکانی خنک ، خشک و تمیز نگهداری شوند.

3- در هنگام استفاده از کفش های کاری ، خاک و سایر مواد آلوده (روغن ، مواد شیمیایی و غیره) که باعث ایجاد آلودگی به پوست و قسمت فوقانی پوست می شود باید با یک دستمال مرطوب تمیز شود و تمیز نگه داشته شود.

4- برای تمیز کردن کفش از ابزار / مواد تیز استفاده نکنید.

5- هنگامی که کفش خشک و / یا به طور دوره ای است ، آنها باید با رنگ و لاستیک مناسب کفش رنگ شوند.

6. به هر دلیلی ، هنگام خیس شدن هوا ، باید کفش را در محل باز ، خنک و تهویه مطبوع خشک کرد. هیچ منبع حرارتی (منبع گرما مستقیم یا تابشی) نباید سعی شود خشک شود.

7. کفش کار را می توان در شرایط مناسب برای حداکثر 5 سال نگهداری کرد.

8- کفش کار باید در جعبه اصلی آنها حمل شود.

9- کفش کار باید از آب و گرمای بیش از حد محافظت شود. اشیاء سنگین را نباید روی کفش گذاشت.

10- کفش باید با بند پوشیده و داخل آن پوشیده شود.

11. کفش را نباید با فشار دادن پاشنه استفاده کرد – مثل کفش.

12. کفش های کار با شکل اصلی خود نباید استفاده شوند (محافظ انگشت استیل برداشته شده).

مقالات دیگر: