تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

کفش تنگ چه آسیبهایی را به پا وارد می کند؟
کفش تنگ چه آسیبهایی را به پا وارد می کند؟

کفش تنگ چه آسیبهایی را به پا وارد می کند؟

کفش تنگ یکی از معضلاتی است که همه ما تا به حال با آن مواجه شده ایم. و همواره هم پایمان را این نوع کفش ها اذیت کرده و راحت نتوانستیم با آن راه برویم. اما واقعا آسیب هایی که کفش تنگ به پا های ما وارد می کند چه تاثیراتی را روی بدن ما می گذارد و آیا در طولانی مدت خطرات آن بیشتر می شود و یا نه مقطعی است و بعد از مدتی پاهای ما می تواند این نوع آسیب ها را با سازی کند ؟ و خیلی از این موارد که شاید ما تا به حال به آنها بی توجه بوده ایم. امروز در این مقاله ما می خواهیم این موضوع را به طور کامل باز گو کنیم پس در انتها با ما همراه باشید.

 

پا قلب دوم انسان است

 

وقتی می‌خوابیم یا راه می‌رویم عضلات ساق پا با پمپاژ کردن، خون را به بالای بدن می‌رساند به این دلیل عضلات پا قلب دوم انسان محسوب می‌شود.

همان‌طور که قلب خون را در بدن پمپاژ می‌کند و به همه اعضای بدن می‌رساند، درعضلات پشت پا یعنی عضلات سه ساق دریچه‌هایی وجود دارد که باید خون را مانند تلمبه پمپاژ کند و از پا خون را بالا بکشد.

حفاظت از پا از کارهایی است که باید به آن بسیار توجه کرد زیرا پا و اندام تحتانی از پرکارترین اعضای بدن هستند که هر روز باید مسافتی را طی کند پس حتما باید برای سلامت و زیبایی پا زمان گذاشت.

می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام پا قلب دوم انسان است مراجعه کنید. 

 

 

کفش تنگ

کفش تنگ

شاید برای خیلی از ماها اتفاق افتاده است که وارد مغازه کفش فروشی شویم و کفشی را از پشت ویترین را انتخاب کنیم و بپوشیم اما در حین پا زدن متوجه شویم که کمی به پایمان فشار می آورد اما از آنجا که بسیار از آن خوشمان آمده و مطابق سلیقه مان است نمی توانیم آن را خریداری نکنیم پس در نتیجه قیمت کفش را می پریم و مبلغ را پرداخت می کنیم و کفش تنگ اما زیبای خود را خریداری می کنیم و با خوشحالی مغازه را ترک می کنیم.

اما پس از اولین پوشیدن و راه رفتن فشارهایی را بر روی انگشتان پای خود را احساس می کنیم و ممکن است که پایمان تاول بزند و زخم شود و پس یکبار پوشیدن نمی توانیم تا چند روز دیگر ان را بپوشیم.

حتما بخوانید
مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی در آن

اما چه آسیب هایی در آن هنگام که کفش تنگ خود را پوشیده اید بر پای شما وارد می شود را در ادامه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

آسیب های کفش تنگ

 

پوشیدن کفش‌های تنگ ممکن است به ایجاد این آسیب‌ها در پایتان منجر شود:

– قوز شست پا (بونیون).

– میخچه.

– انگشت چکشی که در آن مفصل میانی انگشت پا کج می‌شود.

– انگشتان روی‌هم آمده که در آن انگشت دوم یا سوم پا کج می‌شود و روی انگشت مجاور قرار می‌گیرد.

– ناخن پای فرو رفته.

– زخم پا به‌خصوص در افراد مبتلابه دیابت که اعصاب پایشان اختلال دارد.

 

راهنمای برای برطرف کردن آسیب های کفش تنگ

 

بند چرمی

 

اگر بندهای چرمی روی کفشتان خیلی تنگ است با استفاده از مقداری آب میتوانید این مشکل را حل نمایید، آب چرم را منبسط می کند بنابراین قبل از پوشیدن کفش مقداری آب بروی سطح درونی بند کفشتان اسپری نمایید و سپس کفش ها را بپوشید تا قالب پایتان سطح بند را به اندازه لازم بزرگتر نماید. بهتر است پایتان در کفش بماند تا آب کاملا خشک شود.

 

تاولهای پا

 

برای جلوگیری از تاولهای بد قلق زجر آور که بیشتر در کف پا نمایان میشوند بهتر است کف کفش را با یک ورق فوم بسیار نازک یا کفی نازک بپوشانید، بهتر است قسمت نرم آن بیرون باشد تا پایتان احساس راحتی بیشتری بنماید.

 

 قوس پا

 

کفشهایی که باعث درد در طاق قوسی شکل پا میشوند توانایی کم کردن فشار بر قسمت میانی پا را ندارند. برای کسانی که معمولا دچار این درد میشوند پیشنهاد میشود از بجای پاشنه های باریک از پاشنه های کلفت تر استفاده نمایند، کفشهایی با پاشنه های کلفت تر فشار وزن را از روی قوس پا کمتر می کنند و در نفاط دیگر پا پخش می نمایند. اگر مراسم خیلی رسمی نمی روید بهتر است از کفشهایی با پاشنه کمتر از هشت سانت استفاده نمایید.

 

عرق پا

 

کفشهای تنگ می توانند باعث تاول شوند و همچنان باعث گرم شدن پا درون کفش و تعریق پا گردند. بهترین زمان برای خریدن کفش موقعی است که پاهایتان عرق کرده و خسته است. برای بهار و تابستان کفشهای با روکش پارچه ای و گیوه ای انتخاب نمایید و کفشهای چرمی و سنگین رابرای پائیز و زمستان نگه دارید. برای جلوگیری از تعریق و بوی بد جورابهای نخی بپوشید و یک نکته دیگر اینکه برای اینکه پاهایتان بوی بد بخود نگیرد کمی پودر بچه در کف کفش بریزید و سپس آنرا بپوشید، پودر بچه رطوبت کفش را قبل از اینکه بپوشید بخود جذب می نماید.

حتما بخوانید
فواید کفش ایمنی چیست؟

 

زخم پاشنه پا

 

دردهایی که در پاشنه پا بوجود می آیند بسیار دردناکند. در حقیقت کفشهایی که برای پایتان بزرگند بیشتر باعث زخم پاشنه میشوند زیرا اجازه می دهند پایتان در کفشتان در حال حرکت باشد به همین دلیل لبه پاشنه کفش باعث ایجاد زخم می گردد. بهترین راه جلوگیری از این زخم دردناک زدن چسب زخم بروی پاشنه پایتان قبل از پوشیدن کفش است.

 

 پینه

 

راحت شدن از شر پوست مرده خشک شده در اطراف انگشتان پا بسیار سخت است و از مواردی است که جلوگیری بسیار راحتتر از درمان می باشد. انتخاب کفش مناسب به شما بسیار کمک خواهد کرد. از کفشایی که دارای پنجه بسیار تنگ برای پاهایتان می باسد استفاده ننمایید. یا اگر می کنید از جوراب استفاده نمایید. اگر اطراف انگشتانتان پینه بسته مرتبا پاهای خود را شستشو دهید و از مرطوب کننده های پوست استفاده نمایید.

 

 ترک چرم

 

اگر کفشهای جدیدتان ترک خورد بهترین راهکار اینست که آنها را با واکس روغنی واکس بزنید، قبل از واکس زدن بهتر است آنها را زیر کمی آب بگیرید و سپس وقتی هنوز کاملا خشک نشده اند آنها را واکس روغنی با استفاده از پارچه کمی نرم بمالید.

 

 پاشنه شکسته

 

در مهمانی هستید و یکباره پاشنه باریک کفشتان می شکند حتما می خواهید فروشنده را خفه کنید ولی او در دسترس نیست بنابراین بهترین راهکار اینست که قبل از خریدن کفشها را در مغازه خوب امتحان نمایید و از فروشنده بخواهید کفشهایی بشما بدهد که دارای ورق آهنی در قسمت درونی پاشنه باشد که مقاومت کفش را زیاد می نماید. یا اگر میخواهید مطمئن باشید بهتر است کفشی با پاشنه کلفت انتخاب نمایید. بهرحال اگر کفش پاشنه بلند خیلی نازک پوشیده اید مراقب باشید با این کفشها نمیتوانید فوتبال هم بازی کنید.