تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

کاهش درد پا با انتخاب کفش ایمنی استاندارد
کاهش درد پا با انتخاب کفش ایمنی استاندارد

کاهش درد پا با انتخاب کفش ایمنی استاندارد

هنگامی که ما قصد خرید و یا پوشیدن کفش ایمنی را داریم برای اینکه پای ما در آن راحت باشد و خستگی در طول روز نداشته باشیم. باید برای انتخاب کفش ایمنی استاندارد به سه عامل توجه کنیم:

 

 

 

1.وزن کلی کفش ایمنی 2. اندازه پاشنه کفش 3. وارد کردن حداقل فشار بر روی ستون فقرات.

که ما در زیر این سه عامل را به طور جامع توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

سه عامل مهم در انتخاب کفش ایمنی استاندارد

 

توجه به ایمنی در صنایع کوچک و بزرگ بسیار مهم است. همانطور که می دانیم در محیط های کاری باید از وسایل حفاظتی استفاده کرد تا بدن ما کمتر دچار حادثه شود.

طبق مطالعات انجام شده در سراسر جهان، تقریبا 25 درصد از موارد ناتوانی در محل کار به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. علت اصلی و اولیۀ مقصر بودن در معرض قرار گرفتن در معرض یک محیط کار خطرناک در غیاب هر گونه وسیله محافظتی برای کفش هایی است که به علت آسیب های پا اتفاق می افتد.

هدف گروه صنعتی یحیی همین امر است با دادن اطلاعات مفید و همچنین تولید کفش های ایمنی استاندارد و محصولات ایمنی بتواند خطراتی که کارگران را تهدید می نماید را کاهش دهد و همچنین ایمنی انها را فراهم نماید.

کفش ایمنی یکی از مهم ترین ملزوماتی است که در محیط های کاری خطرناک باید از آن استفاده کرد. پس بنابراین این موضوع اهمیت خاصی دارد که کفشی که ما می خواهیم خریداری کنیم و باید تمام استانداردهای جهانی را رعایت کرده باشد.

زیرا که ما در محیط های کاری خطراتی بسیار زیادی پای ما را تهدید می کند و اگر کفش ایمنی اصل را به پا نکرده باشیم ممکن است که سلامتیمان به خطر افتد.

 

وزن کلی

 

برای انتخاب کفش ایمنی استاندارد باید به وزن کفش توجه کرد. وزن کفش ایمنی یکی از عناصر اصلی است که خستگی روی پاها را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از چکمه های سنگین، پاها خسته می شوند و کارایی ما کاهش پیدا می کند.

یک باور غلطی بین افراد وجود دارد که احسحس می کنند که هر چه کفش ایمنی آنها سنگین تر باشد لزوما آن بهترین کفش است. که این باور کاملا از نظر استاندارد های جهانی غلط است و منبع علمی ندارد و بالعکس کفش با وزن بالا بیشتر شما را اذیت می کند و آسیب های زیادی را به شما وارد می کند.

به نظر گروه صنعتی یحیی که خود سازنده کفش ایمنی است کفش ایمنی استاندارد است که از چرم کامل در آن به کار رفته باشد. چرا که وزن چرم بسیار سبک است و بهترین گزینه برای کفش های ایمنی است.

 

اندازه پاشنه کفش

 

یکی دیگر از عوامل انتخاب کفش ایمنی استاندارد مسلما اندازه پاشنه است که در حفظ تعادل در محیط کار یکی از مهم ترین عوامل است. که شما باید به این نکته توجه داشته باشید. اگر پاشنه کفش ایمنی نیم سانت بیشتر باشد عضلات پای شما خیلی سریع خسته می شود. و این درد به صورت چرخه ای باعث احساس درد در دیگر قسمت های بدن میشود.

یک کفش ایمنی باید تمام موارد ASTM را کاملا رعایت کرده باشد. اگر شما نمی دانید که ASTM چیست و چه کارایی دارد می توانید به مقاله ای با این نام که در وبسایت وجود دارد مراجعه کنید و آن را مطالعه بفرمایید.

 

وارد کردن حداقل فشار بر روی ستون فقرات

 

ارگان هاي بدن هر كدام وظيفه خاصي به عهده دارند و اختلال در عملكرد هر كدام بدن را با مشكل روبه رو مي سازد. يكي از ارگان هاي مهم كه نقص در عملكرد آن فرد را حتي از انجام امور روزانه بازمي دارد مربوط به ناهنجاري هاي ستون فقرات است. ستون فقرات محور اصلي بدن معرفي مي شود.

ميليون ها نفر در جهان از مشكلات ناشي از ناهنجاري هاي ستون فقرات رنج مي برند تا جايي كه پرداختن به فعاليت هايي مانند كار، تفريح، ورزش و… برايشان سخت و دشوار مي شود.

همواره وظيفه اصلي و اساسي ستون فقرات حمايت از كل بدن است و توانايي انجام كارهاي پيچيده اي را به عهده دارد ستون فقرات تشکیل شده از چند مهره است که از گردن تا بالای استخوان لگن ادامه پیدا میکند. این مجموعه مهره ها علنا مانند ستونی هستند که بدن ما را صاف نگه میدارند. هر گونه فعالیت ایستاده و ورزشی به صورت مستقیم بر روی این مجموعه استخوان تاثیر می گذارد. در زندگی روزمره کار های بسیاری انجام می دهیم که باعث ایجاد فشار بر روی ستون فقرات می شود.

علل متعددی برای ابتلا به کمر درد وجود دارد اما بسیاری از این درد ها بخاطر وضعیت بد بدنی و بهم خوردن تنظیم ستون مهره ها می باشد.

کفش نقش مهمی در حفظ وضعیت و تنظیم راستای ستون فقرات و لگن دارد چرا که پاهای ما زیر بنای سایر قسمت های بدن می باشند.
استفاده از کفش هایی که متناسب با بایومکانیک پای شما هستند می تواند نقش موثری در کاهش کمر درد بازی کنند.

 

استفاده از کفی های استاندارد در کفش ایمنی و همچنین رعایت استاندارد های جهانی در کفش باعث می شود که کمتر بهستون فقرات شما در حین کار آسیب وارد شود.پس حتما در هنگام پوشیدن کفش ایمنی به این سه عامل یادشده دقت کنید.