تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

راهنمای انتخاب کفش ایمنی ( کفش کار استاندارد )
راهنمای انتخاب کفش ایمنی ( کفش کار استاندارد )

راهنمای انتخاب کفش ایمنی ( کفش کار استاندارد )

برای انتخاب کفش ایمنی ( کفش کاراستاندارد ) باید در ابتدا به این موضوع اهمیت دهید که آیا این کفش ایمنی پای شما را از خطرات محیط کار حفظ می کند یا خیر؟ اما چگونه بفهمیم که این کفشی که خریداری می کنیم تمام استاندارد های لازم را رعایت کرده است یا نه ما در این مقاله سعی داریم تمام استاندارد های یک کفش خوب را به شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.

انتخاب کفش ایمنی ( کفش کار استاندارد ) 

کفش ایمنی سوپر تری ام یحیی

کفش ایمنی ( کفش کار ) باید از آسیب ها ما را درامان نگه دارد و همچنین پای شما در آن راحت باشد. کفش حفاظتی طبق نوع وظایف انجام شده طبقه بندی شده اند. پارامترهای عبارتند از:

 • درجه حفاظتی
 • ضخامت و نوع مواد فوقانی
 • مقاوم در برابر شیمیایی
 • مقاوم در برابر نفوذ آب و خواص الکتریکی

تمام خطرات مرتبط با کار باید برای تعیین الزامات ویژه کفش تعیین شود.کارگاه، تعمیر و نگهداری و افرادی که در آزمایشگاههای مکانیکی یا در زمینه های زمین شناسی، کشاورزی یا مهندسی کار می کنند، باید کفش های مناسب با کلاه های فولادی را بپوشند.
همه افرادی که در آزمایشگاه ها کار می کنند باید کفش های محصور را پوشانده باشند.

 1. افرادی که در آزمایشگاه ها و یا کارگاه های که با مواد شیمیایی در ارتباط هستند کار می کنند باید کفش های که مقاوم در برابر نشت مواد خطرناک است، استفاده کنند.
 2. اندازه کفش ما مناسب باشد.
 3. پاشنه کفش نباید طوری طراحی شود که در سطح های لغزنده لغزشی ایجاد شود.
 4. عمق و عرض کافی  انگشتان پا مد نظر گرفته شود و فشاری به آنها وارد نشود.
 5. پاشنه کمتر از 2.5 سانتیمتر نداشته باشد.
حتما بخوانید
خطرات محیط کار را چگونه کاهش دهیم؟

ویژگی های کلی کفش ایمنی ( کفش کار استاندارد ) 

 • ایمنی و امنیت

مهم است که شما ویژگی های یک کفش ایمنی خوب را بدانید تا بتوانید کفش ایمنی استاندارد را انتخاب کنید. ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی تایید شده است، یک انگشت پا است که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

 • راحتی و بهداشت

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحت نیز باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از: مواد کفش که  تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر اب ودما پا را محافظت نمایدو مواد پوششی باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

 • طول عمر

کفش ایمنی استاندارد عمدتا از چرم گاو یا بوفالو ساخته می شوند. کفش های چرمی دارای دوام زیادی می باشند. کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند و طول عمر زیادی دارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله ای با موضوع چرم را نیز که در همین سایت وجود دارد را مطالعه بفرمایید تا از ویژگی های خوب چرم و ارتباط ان با کفش ایمنی اگاه شوید.

 

کفش کار - کفش ایمنی

محصولات ایمنی