تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

سوالاتی درباره ماسک N95
سوالاتی درباره ماسک N95

سوالاتی درباره ماسک N95

ماسک N95 حداقل 95 درصد از آلاینده‌های بزرگتر از ۰.۳ میکرون موجود در هوا را فیلتر می‌کند. البته بهتر است بدانید که ماسک‌های سری N در برابر آلاینده‌های روغنی مقاوم نبوده و فقط مناسب استفاده در مقابل آلاینده‌های غیر روغنی هستند.

در هنگام خرید ماسک N95 حتما در انتخاب اندازه آن دقت کنید. کیپ شدن ماسک بر روی دهان و بینی باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. برای کودکان از ماسک مخصوص کودکان و برای بزرگسالان از ماسک مخصوص بزرگسالان استفاده کنید.

ماسک N95 چیست ؟

ماسک فیلتردار n95 که در آلودگی هوا یکی از ماسک های مناسب به شمار می آید طبق استاندارد امریکایی NIOSH برای درجه فیلتراسیون ماسک ها نامگذاری شده است که n به نشانه ی عدم مقاومت نسبت به روغن و 95 به معنای فیلتر کردن ذرات گرد و غبار بیش از 95 درصد می باشد.

 

مدت زمان استفاده از ماسک n95 چقدر است؟

در صورت مشاهده هر گونه تغییر از قبیل شل شدن بندهای آن، ایجاد مشکل در تنفس و همچنین خراب و کثیف شدن ماسک N95 بهتر است آن را دور انداخته و از یک ماسک جدید استفاده کنید. فراموش نکنید که ماسک N95 را نمی‌توان تمیز و یا ضدعفونی کرد. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام دور انداختن ماسک N95 آن را داخل یک نایلون بپیچید و سپس داخل سطح زباله بیاندازید.

آیا واقعا یک ماسک صورت می تواند شما را از ابتلا به ویروس باز دارد؟

ماسک صورت
ماسک صورت

 

همواره در همه جای دنیا توصیه میشود که برای جلوگیری از شیوع بیشتر انواع بیماری ها و ویروس ها از ماسک های سلامت استفاده کنیم. اما آیا واقعا یک ماسک صورت می تواند شما را از ابتلا به ویروس باز دارد؟

از آنجا که متخصصان هنوز دقیقاً چگونه انتقال ویروس را نمی دانند ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کنند که کارکنان مراقبت های بهداشتی آن را مانند یک بیماری زا موجود در هوا – میکروب هایی که می توانند در ذرات یا قطرات موجود در هوا حرکت کنند ، درمان کنند.

این بدان معناست که کارکنان مراقبت های بهداشتی در تعامل با بیماری ها مانند کروناویروس باید ماسک سنگین به نام تنفس N95 داشته باشند. این دستگاه های تنفسی به گونه ای طراحی شده اند که محکم در اطراف بینی و دهان قرار بگیرند ، و اگر به طور صحیح پوشیده شوند ، مطابق CDC ، حداقل 95٪ از ذرات موجود در هوا را مسدود می کنند .

 

روش صحیح استفاده از ماسک چگونه است؟

ماسک n95

روش استفاده از ماسک برای کودکان چگونه است؟

ماسک n95

مقالات مرتبط: