تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

کفش غیر استاندارد باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟
کفش غیر استاندارد باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟

کفش غیر استاندارد باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟

امروز افراد برای آنکه با مد همراه شوند و به روز باشند به استاندارد یا نبودن کفش ها دیگر اهمیت نمی دهند و برای آن مهم این است که طبق مد پیش رفته و همیشه شیک پوش بمانند.

ولی این موضوع را از یاد می برند که پای یکی از حساس ترین عضوهاست و همان طور که می دانیم همیشه به عنوان قلب دوم انسان یاد شده و باید مراقب باشیم و این عضو مهم خود را قربانی تجملات نکنیم زیرا که به مرور مشکلاتی را برای ما ایجاد می کند شاید بعضی از آنها با عمل جراحی نیز نتوان درست کرد. پس در انتخاب کفش به استاندارد بودن آن توجه کنید و از پوشیدن کفش غیر استاندارد خودداری کنید این یک پیشنهاد نیست بلکه توصیه است.در ادامه به مهم بودن این موضوع پی خواهیم برد با ما همراه باشید.

کفش با پاشنه ی خیلی بلند

کفش های پاشنه بلند می توانند باعث بیرون زدن یا باد کردن قسمت پشت پاشنه پا شوند.در بعضی از افراد بر جستگی استخوان پاشنه در محل اتصال تاندون آشیل بیشتر بوده و این برجستگی به علت ساخته شدن استخوان اضافه در اثر کشش دائمی این تاندون می باشد. این امر هنگامی اتفاق می افتد که کفش ها به بافت های نرم پا فشار زیادی را وارد می کند و در اثر این فشار سبب کلفتی و ورم کردن این قسمت می شود.

کفش غیر استاندارد - کفش چرم یحیی
نمونه  کفش چرم یحیی

پیشنهاد

 • استفاده از یخ در صورت سطحی بودن ورم
 • استفاده از پد پاشنه
 • پوشیدن کفش مناسب و استاندارد
 • عمل جراحی در صورت خفیف بودن عارضه
حتما بخوانید
مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

کفش های پاشنه پهن

تمامی کفش های پاشنه پهن خطر ابتلا به پیچ خوردگی مچ پا را بالا می برند. یکی از مشکلات رایج برای این کفش غیر استاندارد پیچ خوردگی از ناحیه ی خارجی مج پا است .این امر موجب کشیدگی لیگامان های مچ پا بیش از حد نرمال خود می شود.در پیچ خوردگی های شدید حتی ممکن است لیگامان های اطراف مچ پا،پاره شوند.بعد از پیچ خوردگی،مچ پا باید برای مدتی به وسیله ی ارتزهای مربوطه بی حرکت بماند و ثابت شود.

پیشنهاد

 • پوشیدن کفش مناسب
 • تنظیم پاشنه کفش (بهترین پاشنه 3 سانت می باشد)
 • رفتن به فیزیوتراپی

کفش های پاشنه نازک

در این کفش ها به علت باریک بودن پاشنه کفش تمام وزن بر روی این پاشنه وارد شده و باعث کمر درد شدید و ساییدگی استخوانهای پا می شود و اگر به پوشیدن این نوع کفش ها عادت ندارید توصیه ما این است که هرگز از این کفش ها استفاده نکنید.

کفش تخت

این نوع کفش ها اگر چه زیبا هستند اما کفش غیر استاندارد می باشند. هیچ گونه حمایتی از قوس کف پای ما ندارند. قوس پا را می توان به کمک فنرهای یک ماشین تشبیه کرد برای آنکه کمترین نیرو به به ماشین وارد شود و این نوع فنرها را برای آنها ساخته شده است در کفش ها هم به این صورت برای انکه نیروی کمتری به پا و کمر انسان وارد شود کفش باید قوسی و کفی مناسب داشته باشد. نداشتن قوس کف پا در کفی و زیره ی کفش باعث التهاب فاشیا یا پلانتار فاشیا می شود که در نهایت منجر به ایجاد خار پاشنه و درد شدید در ناحیه ی پاشنه می شود.

حتما بخوانید
چه کسانی باید‌ از صندل و کفش طبی استفاده کنند؟

پیشنهاد

 • پوشیدن کفش های دارای قوس
 • استفاده از کفی طبی

کفش نوک تیز

اگرچه این نوع کفش ها زیبایی خاص خود را دارند اما فشار زیادی را به رویه ی پا وارد می کنند.بر اثر استفاده ی مداوم از این کفش ها به اعصاب پا فشار وارد شده،هم چنین سبب ایجاد قوز شست ،تاول و انگشت چکشی پا می گردد.بعضی از خانم ها با پوشیدن این کفش ها به علت فشار مداوم به مرور زمان دچار کبودی زیر ناخن انگشتانشان می شوند

پیشنهاد

 • استفاده از کفش با پنجه ی پهن
 • استفاده از کفش چرم با انعطاف پذیری بالا

 

 

مقالات مرتبط:

کفش نامناسب باعث چه مشکلاتی در پا می شود؟

چه کنیم تا کفش نو پا را اذیت نکند؟

مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

برای قلب دوم انسان چه کفش مناسب است؟