تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

در مورد کفش ایمنی بیشتر بدانید
در مورد کفش ایمنی بیشتر بدانید

در مورد کفش ایمنی بیشتر بدانید

پا یه عنوان ستون بدن عمل می کند پس برای مراقبت از آن باید از تجهیزاتی استفاده کنیم که بدانیم کاملا از ما محافظت می کند یکی از تجهیزاتی که پای ما را از خطرات احتمالی محافظت می کند کفش ایمنی است. پس در مورد کفش ایمنی باید اطلاعات بیشتری را داشته باشید.

در مورد کفش ایمنی

 

بسیاری از کارگران متوجه نمی شوند که باید در کار از کفش ایمنی متناسب آن کار استفاد کنند و در این کار سهلا انکاری می کنند. شما باید کفش ایمنی را به پا کنید که ضامن سلامتی شما باشئ و ناراحتی و خستگی را از شما دور کند.

متاسفانه بازار پر از تولید کنندگانی است که دلشان برای مصرف کننده نمی سوزد و گاهی کفش ایمنی های تولید می کنند که زیر خط استاندارد هاست که این عمل باعث آسیب بیشتر به قشر کارگران و کارکنانی می کند که همواره با خطر مواجه هستند. پس دانستن اصطلاحات کفش ایمنی کار شما برای انتخاب یک کفش ایمنی راحتتر می کند و هر چه شما در مورد کفش ایمنی بیشتر بدانید متواجه خواهید شد الان باید آن کفش که به پا دارید بپوشید یا آن را دربیاورید و سطل زباله بیندازید.

 

نیازهای خود را بشناسید

 

طبق مطالعات انجام شده در سراسر جهان، تقریبا 25 درصد از موارد ناتوانی در محل کار به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. علت اصلی و اولیۀ مقصر بودن در معرض قرار گرفتن در معرض یک محیط کار خطرناک در غیاب هر گونه وسیله محافظتی برای کفش هایی است که به علت آسیب های پا اتفاق می افتد. هدف گروه صنعتی یحیی همین امر است با دادن اطلاعات مفید در مورد کفش ایمنی و تولید محصولات ایمنیاستاندارد بتواند خطراتی که کارگران را تهدید می نماید را کاهش دهد و همچنین ایمنی آنها را فراهم نماید.

پیشگیری از حوادث در کار

 

لغزشهای غیرقابل پیش بینی، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد و در نتیجه باعث ایجاد حوادث زیادی در سال می شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند تشکیل اقدامات سختگیرانه ی  یا و نصب نوارهای ضد لغزش را برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حادثه انجام دهند. با این وجود، جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب وجود ندارد که حفاظت بیشتری را در برابر، سقوط و لغزش فراهم کند. کفش ایمنی با مقدار خوبی از کشش می تواند اصطکاک را کاهش دهد و به جلوگیری از افت در محیط های لغزنده کمک کند.

 

حفاظت در برابر سوختگی

 

سوختگی های خطرناک از آتش سوزی های صنعتی می تواند در تقریبا هر محل کار رخ دهد. کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های تند و زننده از تکه های شیمیایی، تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک که می توانند آسیب برسانند جلوگیری نماید.

 

گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید

 

در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارکنان شاغل در خارج از کشور در طول زمستان های خشن سخت در معرض خطر هستند و کارکنانی که در یک محیط یخ زده کار می کنند.ویژگی خوبی یک یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید.

 

مقاومت در برابر خستگی

 

خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند.عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند خسته شوند، به ویژه هنگامی که کارکنان کفش مناسب را نمی پوشند.کفش های ایمنی استاندارد این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد.

 

نجات دهنده در برابر خطرات برق

 

کارگران در معرض شوک الکتریکی بالقوه از مدار کوتاه و غیره قرار دارند. برای کاهش احتمال تصادف الکتریکی، کفش های ساخته شده از چرم، لاستیک یا دیگر مواد که باعث تخریب الکتریکی می شوند،

 

نکاتی در مورد خرید کفش ایمنی

در زیر برخی از نکات ساده که هنگام خریدباید به آنها توجه کنید یادآوری می کنیم:

1.ابتدا تحقیق کنید آنچه را که شما ممکن است در محیط کار خود به آن نیاز پیدا کنید را بیابید.

2.زمان خرید خود را به بعدازظهر ها موکول کنید صبح ها زمان مناسبی برای انتخاب کفش نیستند چرا که پاها در طول خواب حرکتی نکرده است و معمولا 1 سانت بزرگتر میشود.

3.قبل از خرید هر نو کفشی جوراب هایتان را به پا کنید و سپس به خرید روید.

4.راحتی کفش ایمنی را فراموش نکنید و باید این را در مورد کفش ایمنی بدانید که علامت های که روی آنها درج میشوند همه آنها دارای معنا و مفهوم خاصی هستند که قبلا درباره آن مفصلا صحبت کرده ایم. اگر تمایل دارید که آن را مطالعه کنید می توانید به مقاله ای با نام مراجعه کنید.

5.تکالیف خود را فراموش نکنید. بله، کارتان که تمام می شود کفش هایتان را یک گوشه ای نندازید و بروید به بقیه کارهایتان برسید بلکه از کفش ایمنی خود به خوبی مراقبت کنید. درباره مراقبت و نگهداری کفش ایمنی مقاله ای با نام چگونه از کفش چرم خود نگهداری کنیم؟ را در وبسایت قرار داد های می توانید به آن مراجعه کنید.