تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

چند نوع کفش مردانه مجلسی داریم ؟
چند نوع کفش مردانه مجلسی داریم ؟

چند نوع کفش مردانه مجلسی داریم ؟

یک مثال زیبا درباره کفش های مردانه داریم که آن هم این است کفش است که مرد را می سازد. این گفته کاملا دلیل خوبی دارد کفش زیبا با استایل است جلوه خاصی به تیپ آقایان می دهد.
در این مطلب می خواهیم شما را با 4 مدل کفش مردانه مجلسی که بیشتر رایج است برای شما عزیزان معرفی کرده و توضیحاتی را در این بار بدهیم با ما همراه باشید.

4 مدل رایج کفش مردانه مجلسی

مدل آکسفورد

این نوع کفش بسیار کلاسیک با ظاهری کاملا رسمی است که بیشتر در رنگ های قهوه ای تیره و مشکی تولید می شود. رنگ مشکی این نوع کفش محبوب تر است به این دلیل که به خاطر براق بودن این رنگ و ساختار زمخت آن شیکی خاصی را به این کفش داده است. و سعی کنید این کفش ها را با شلوارهای پارچه ای بپوشید و از لباس های جین خودداری کنید.

مدل دربی

این مدل شباهت زیادی به کفش های آکسفورد دارد اما با این تفاوت که در یراق دوزی بیرون کفش و زبانه آن قابل مشاهده است. این نوع کفش ها را می توانید در مهمانی های خودمانی و در جایی های رسمی نیست استفاده کنید. و با لباس های جین، شلوارهای کوتاه، و همچنین کت‌های اسپرت می توانید ست کنید.
مدل دربی بسیار شبیه مدل آکسفورد می‌باشد، اما تفاوت در یراق دوزی بیرون کفش، و زبانه‌ی قابل مشاهده‌اش است. این مدل کفش، با توجه به یراق دوزی قابل توجه در اطرافش، در مقایسه با کفش‌های کلاسیک آکسفورد، کفشی کمتر رسمی به حساب می‌آیند.

حتما بخوانید
چگونه از گوگل پلاس برای کسب و کارهای اینترنتی خود استفاده کنیم؟

مدل کالج

این نوع کفش ها برای جوان تر ها و کسانی کاربرد دارد که به سادگی کفش بیشتر اهمیت می دهد و خوبی که این کفش ها دارد این است که هنگام راه رافتن نه صدایی تولید می کند و به راحتی میتوان مسافت های طولانی را پیاده روی کرد. و هر چه ظاهر آنها براق تر و ساده تر باشد رسمی ترند. و در هنگام پوشیدن آن توصیه می شود که از پوشیدن جوراب خودداری کنید زیرا که زیبای آن را کمتر می کند.
کالج ها را می توان با شلوارهای جین و کتان نیز ست کرد و ترکیب خوبی را ساخت. کالج‌های رایج معمولا دارای یک سگک و یا تسمه‌ی تزئینی هستند که آنها را رسمی‌تر می‌کند.

مدل سر کلاهگی

کفش‌هایی با سر کلاهکی، دارای لایه‌ای اضافی از چرم در ابتدای کفش هستند. همچنین می‌توان گفت کفش‌های آکسفورد، دسته‌ای از کفش‌هایی با سر کلاهکی به حساب می‌آیند. و هرچقدر براق‌تر، رسمی‌تر. طراحی‌های سنگین (منبت بر روی چرم) رسمیت را از کفش دور کرده، و در عین حال آنها را منحصر بفردتر می‌کنند. بسته به استایل و رسمیت، این کفش‌ها می‌توانند با کت شلوار، تاکسیدو، و حتی شلوار جین پوشیده شوند.
مدل بوت
چکمه‌های رسمی براق هستند، و خوشبختانه این بوت‌ها می‌توانند با جین‌ها، شلوار‌های عجیب و غریب، و کت (در روزهای بارانی و یا برفی) پوشیده شوند. بوت‌های رسمی در انواع مختلفی از جمله دارای طرح، پنجه‌ی دراز، دارای قلاب، و یا سر کلاهکی موجود هستند.

نکاتی که باید در خرید کفش رعایت کنید

هر مردی باید یک کفش مردانه چرم در جاکفشی داشته باشد؟

حتما بخوانید
چگونه چرم اصل را ازچرم تقلبی تشخیص دهیم؟

چرا کفش چرم مردانه گران است؟