تماس با کارشناسان فروش :26-02156394025

مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند
مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند یکی از ملزومات خانم های باکلاس و خوشتیپ می باشد.  اکثرا خانم ها در مجالس های رسمی و یا مهمانی از آن استفاده می کنند.  اما ، آیا از عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند اطلاع دارند؟ ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی راجب کفش پاشنه بلند و مضراتی که ممکن است برای بانوان عزیز داشته باشد را ذکر کنیم با ما همراه باشید.

پوشیدن کفش پاشنه بلند چه عوارضی را به دنبال دارد؟

شاید پوشیدن کفش های پاشنه بلند شما را بلندتر نشان دهد اما باعث افزایش فشار روی پنجه پا خواهد شد.ساق عضله ساق پا متناسب با مقدار بالا رفتن پاشنه منقبض می‌شود و این امر در طولانی مدت سبب کوتاه و سفت شدن عضله خواهد شد.

کمر درد

هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند تمام فشار بدن روی کمر متمرکز می‌شود. این مساله باعث می شود که گردش خون شما در این  نواحی کاهش پیدا کند که با درد در کمر و مفاصل ران همراه خواهد بود.

 فشار زیاد در مچ پا

در کفش پاشنه بلند پایتان فشار زیادی را متحمل خواهد شد. فشار روی پاشنه ی پاها نهایتا درد شدیدی در پاهایتان ایجاد خواهد کرد. در کفش راحتی تمام وزن بدن شما پخش خواهد شد اما وقتی کفش پاشنه بلند پایتان باشد، این وزن روی پاشنه ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می‌شود.

راه رفتن نامتعادل

ممکن است با پوشیدن کفش های پاشنه بلند ممکن است تعادل شما از دست برود و باعث پیچ خوردگی و لغزیدن شما شود. و همچنین ممکن است عضلات و تاندون‌ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند. پیاده روی با کفش های مناسب فواید زیادی دارد اما با پاشنه بلند فقط ضرر است.

توصیه ما به شما این است که حتما مقاله ای با نام پیچ خوردگی مچ پا مطالعه کنید تا بیشتر با این بیماری و خطرات آن آشنا شوید.

فشار بر روی ستون فقرات

تراز طبیعی ستون فقرات با پوشیدن کفش پاشنه بلند به هم می‌خورد، که باعث درد بسیاری خواهد شد.بعلاوه کرختی و سوزش هم محتمل است.

فرورفتگی ناخن‌های پا

علت اصلی فرو رفتن ناخن در گوشت پا پوشیدن کفش های نامناسب و پاشنه بلند است.و همان طور هم که می دانید برداشتن این ناخن‌ها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای اینکار استفاده می‌کند، درد بسیاری خواهد داشت.

نتیجه گیری

خانم‌هایی که کفش پاشنه بلند می‌پوشند در حقیقت تنها زمانی دچار مشکل خواهند شد که تصمیم به پوشیدن کفش تخت بگیرند. تاندون آشیل آنها هنگام راه رفتن با کفش تخت به شدت کشیده می‌شود و احساس ناخوشایندی را در پا ایجاد می‌کند. اما اگر از آن افرادی هستید که علاقه زیادی به پوشیدن این نوع کفش ها دارید توصیه ما این است که بعد از پوشیدن این نوع کفش ها حتما تمرینات کششی پا انجام دهید.