تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

ویژگی صندل طبی
ویژگی صندل طبی

ویژگی صندل طبی

در این مقاله توضیح مختصری راجب به تاریخچه صندل و همچنین ویژگی صندل طبی و در آخر از ویژگی های منحصر به فرد صندل های طبی یحیی مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم.

تاریخچه صندل

با توجه به آسیب پذیر بودن پای انسان; در گذشته های بسیار دور انسان ها از قابل دسترس ترین مواد مانند پوست درختان ; علف های بافته شده ;برگ ها یا پوست حیوانات ; که با تسمه به پا بسته می شدند برای محافظت از پای خود استفاده میکردند .

ویژگی صندل طبی در مناطق گرمسیری;  به صندل هایی گفته می شد که از برگ های بافته شده نخل ; علف یا فیبر های گیاهان ساخته شده بود و به انگشتان پا پیچیده میشد.

ویژگی صندل طبی در مناطق سردسیر; کفش ها به منظور گرم نگه داشتن و محافظت بهتر از پاها; از پوست حیوانات ساخته می شدند .
در مصر; یونان و روم انواع صندل مورد استفاده قرار میگرفته است و در ایران باستان در سال ۰۷۷ قبل از میلاد صندل تهیه شده از چرم نرم مورد استفاده قرار میگرفته است; که تا حد زیادی شبیه صندل های رومی ها است .

ویژگی صندل طبی

نخستین قدم برای تکامل صندل ها برگرداندن آنها به سمت قسمت جلوی آن بود تا پا در برخورد با اشیاء صدمه ای نبیند; اما پس از مدتی رومیان صندل های پیشرفته تری ساختند که به آن کالسیوس میگفتند; و این صندل ها در دو طرف خود درز داشت و بند ها در جلو گره میخورد.

کفش رایج قرون وسطا نوعی چارق نرم چسبان بوده که تا قوزک پا می رسیده است که این کفشها را با مخمل;  زری و چرم می ساختند.

قدیمی ترین صندل کشف شده مربوط میشود به غار راکفورت در ایالت اورگون کشور آمریکا; که قدمت آن ده هزار سال تخمین زده شده است.
در یونان باستان صندل را با استفاده از شاخ و برگ گیاهان میساختند; که بازیگران کمدی و فیلسوفان از آن استفاده میکردند. گاهی برای ضخامت بیشتر صندل از چوب پنبه نیز استفاده میکردند.

از سوی دیگر; برخی معتقدند پنج هزار سال پیش مصری ها چیزی به دور پاهایشان می پیچیده اند که گرچه نمیتوان به آن کفش گفت;  اما به هر حال پوششی برای محافظت از پاهایشان بوده است.

باستان شناسان; همین یکی دو سال قبل با بررسی تصاویر رایانه های از کفش های موجود در مقبره فرعون جوان مصر; یعنی توتان خامون و بازبینی عکس های رادیولوژی از مومیایی وی متوجه شده اند که; این فرعون کفش هایش را برای غلبه بر معلولیت پاهای خود به پا میکرده است. بنابراین میتوان با توجه به این کفشها به سرنخی از اولین کفش های طبی جهان نیز رسید.

ویژگی صندل طبی

این باستان شناسان; با دقت بر کوتاه تر بودن انگشت دوم پای راست مومیایی عضو خاندان فراعنه و نبود استخوان میانی در پای او; تأکید کرده اند که پای چپ وی نیز متمایل به داخل بوده و از همین رو کفش های یادشده حکم صندل طبی بنددار را برای او داشته است. البته برخلاف مقبره فراعنه دیگر در مقبره فرعون جوان، دهها جفت کفش دیگر اعم از صندل و بند دار نیز پیدا شده است.

حتما بخوانید
هنگام سفر باید چه کفشی بپوشیم؟ کفش مسافرتی

دستهای دیگر از علاقه مندان مباحث تاریخی هم هستند که; تغییر شکل صندل های بی بند یا بنددار را به کفش هایی کاملا پوشیده; و دارای رویه به قرون چهارم و پنجم میلادی و همزمان با انتقال امپراتوری روم به بیزانس نسبت میدهند. بر این اساس; گفته می شود تفکرات و اعتقادات مذهبی که مبتنی بر لزوم پوشیدگی پا بوده; سبب تغییر شکل کفش ها در سرزمینهای غربی و پدید آمدن و استفاده از قالب ها و کفش های رو بسته به جای کفش های شبیه صندل شده است.

چه ویژگیهایی یک صندل را در رده صندل های خوب قرار میدهد؟

برای تحقق کارکردهای محافظتی; اول از همه صندل باید به اندازه و مناسب پا باشد. این بدان معناست که بخش اطراف پاشنه باید به خوبی چسبیده باشد. تا پا را در هنگام راه رفتن و ایستادن در وضعیت صحیحی نگه دارد به خصوص پاشنه را بخش اطراف جلوی پا و پنج انگشت باید در عرض; طول و ارتفاع باید به اندازه کافی جادار باشد .

ویژگی صندل طبی

پشت پا باید دستکم با یک بند بسته شود; برای این که مانع عقب و جلو پا در کفش شود. افراد مختلف پاهایی با شکل متفاوت و گاهی غیر نرمال دارند.

بنا براین; بخشی از صندل هایی که تولید میشوند; صندل هایی هستند که غیر عادی بودن شکل پا و بیماری های آن ها را در نظر گرفته و در طراحی و ساخت آن تمهیداتی برای این مسئله می اندیشند.

ویژگی صندل طبی یا ارتوپدی هستند که برای اصلاح و درمان آسیب ها و بیماری های مربوط به پا تولید میشوند و با کمک علم پزشکی در صدد رفع و کاهش مسائل ارتوپدی و پاتولوژیک پا هستند.

ویژگی صندل طبی یحیی

پنجه پهن و با ارتفاع;  پنجه صندل از مهمترین ویژگی صندل طبی استاندارد است. وقتی عرض یا ارتفاع پنجه آن کم باشد بیماریهای زیادی مانند انگشت چکشی;  میخچه وهالوکس والگوس را ایجاد میکند.

انگشتان پا باید در پنجه صندل فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. به جای استفاده از صندل های با نوک تنگ از صندل های با پنجه گرد استفاده کنید. صندل های یحیی این ویژگی را کاملا در محصولات خود رعایت کرده است. مشاهده کاتالوگ محصولات صندل یحیی

کفی قابل تعویض; سعی کنید صندلی بخرید که کفی (Insole) قابل عوض کردن داشته باشد. با این کار میتوان با عوض کردن کفی اندازه و حجم صندل را کم و زیاد کرد تا وقتی پا ورم کرد بتوان جا برای آن باز کرد و یا کفی ساده را با کفیهای درمانی جایگزین کرد. صندل های یحیی از کفی های مرغوب و دارای فوم مموری می باشد.

حتما بخوانید
شخصیت شناسی با کفش

کف داخلی با شکل مناسب;  کف صندل از داخل (Foot bed) باید قوسهایی داشته باشد که هماهنگ با قوسهای کف پا باشد. وزن بدن در داخل چنین صندلی به صورت متناسب برروی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی میکند. مهم ترین ویژگی صندل طبی یحیی قوس کف پا قوس طولی آن است، که این موارد به طور کامل در محصولات خود رعایت کرده است.  کف داخلی صندل یحیی در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته تراست . مشاهده نمایندگی

پاشنه مناسب;  پاشنه (Heel) صندل از قسمتهای مهم آن است. صندل بدون پاشنه و یا با پاشنه بلند هر دو مضر هستند. اندازه پاشنه به طور متعادل باید حدود 1.1 تا 4 سانتیمتر باشد.

کف قوسی شکل صندل;  کف بیرونی صندل (Outsole) باید قدری گوژ باشد تا وسط کفش پایین تر از دو انتهای آن قرار گیرد. راه رفتن با کفش طبی یحیی بسیار راحت بوده و در هنگام راه رفتن; موقع اصابت پاشنه به زمین و موقع بلند شدن پنجه از زمین فشار زیادی به کف پا و مچ پا
وارد نمی شود.

سطح داخلی یکنواخت; با دست کشیدن به تمام سطح داخلی صندل های یحیی باید متوجه شویم سطوح یکنواخت و قوسهای نرمی در درون آن وجود دارد; این چنین صندل هایی در موقع راه رفتن فشار کمتری را به پوست وارد میکنند.

صندل طبی یحیی از چه موادی ساخته شده است؟

رویه داخلی و بیرونی یک صندل مناسب ترجیحاً باید از چرم; و یا ماده ای ساخته شوند که رطوبت را در خود نگه نمیدارد. چرم میزان زیادی از رطوبت را جذب کرده و هنگامیکه صندل را از پا درمیآوریم; آن را به بیرون تراوش میکند.صندل های طبی یحیی از جنس چرم اصل می باشد.

کفش یا صندل مرطوب میتواند موجب ابتلای پا به بیماریهای قارچی باشد. موادی که تخت صندل از آن ساخته میشود، تعیین کننده میزان جذب ضربه توسط آن هستند.

یک تخت چرمی تا حدود زیادی ضربه وارده در هر قدم برداشتن را دفع میکند و یا به عبارت بهتر; آن را جذب نمیکند، در حالی که انواع متفاوت لاستیک قابلیت ارتجاعی دارد. تخت صندل حتی در جذب نیروهایی که هنگام دویدن یا روی نوک پا راه رفتن به پا وارد میشوند; نقش دارد. تخت بیرونی صندل با سطح زمین تماس می یابد. جنس این قسمت تعیین کننده این است که آیا صندل روی سطوح کم اصطکاکتر سر خواهد خورد و خواهد لغزید یا خیر.