تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

چگونه یک کفش مناسب و استاندارد را تشخیص دهیم؟
چگونه یک کفش مناسب و استاندارد را تشخیص دهیم؟

چگونه یک کفش مناسب و استاندارد را تشخیص دهیم؟

برای انتخاب یک کفش مناسب و استاندارد باید به تمام ویژگی های کفش توجه کرد و اطلاعاتی را راجب اجزا یک کفش استاندارد را باید دانست.پوشیدن کفش مناسب و استاندارد سلامت پا را تضمین می کند.

پای انسان قلب دوم اوست. و این موضوع از گذشتگان رواج داشته است که نقاطی از کف پا نمایانگر سلامت بخش های مختلف بدن است و نیاز به مراقبت دارد. برای خرید کفش مناسب و استاندارد باید به نکات زیادی توجه کرد زیرا کفش ها بیش از لباس ها و پوشش های دیگر مورد اهمیت است. برای انتخاب یک کفش مناسب و استاندارد باید مراحل زیر را رعایت کرد.

مرحله اول: انتخاب اندازه کفش

بسیاری از افراد تصور می کنند که در هنگام خرید یک کفش نو اگر مقداری برایشان تنگ باشد مشکلی نیت و به اصطلاح جا باز می کند و به مرور اندازه پا می شود. ولی این تصور اشتباهی است.

برای خرید کفش به اندازه او باید توجه کرد و کفشی را انتخاب کرد که حداقل 1-5/0 سانتیمتر بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش فاصله باشد. ودر هنگام خرید حتما با کفش یک چند قدم را در فروشگاه را بروید تا از راحت بودن آن مطمن شوید. بهترین زمان برای خرید کفش پایان روز است زیرا که پای افراد به طور طبیعی در صبح حدودا نیم سایز کوچکتر از بعدازظهر هاست.

مرحله دوم: بررسی اجزای داخلی کفش(رویه ؛ زیره ؛ پاشنه و پنجه کفش)

رویه کفش

جنس رویه کفش باید ترکیبی از نایلون و چرم باشد. تا همیشه خشک و سبک باشد و تهیه مناسب داشته باشد.باید در قسمت رویه کفش پد قرار گیرد تا از پاشنه پا محافظت نماید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه چرم می توانید به مقاله ای با نام مراحل ساخت چرم در صنعت کفش مراجعه نمایید.

حتما بخوانید
استاندارد پوتین ایمنی

زیره کفش

زیره کفش باید دارای زیبایی خاصی باشد; می‌بایست احساس راحتی به پا القا کند; جذب بالای را دار باشد. یک زیره استاندارد همچنین باید دارای مقاومت سایشی بالایی را دارا باشد; و در هنگام کار با آن به پا آسبی نرساند. و همچنین در برابر سطوح صاف و لغزنده افراد را لیز خوردن حفظ نماید.

دو نوع زیره در بازار وجود دارد; 1. زیره پلی اورتان (پی یو)  2. پلی وینیل کلراید (پی وی سی) که ویژگی pu سبکتر، راحتتر، قابل انعطافتر است; و در برابر سایش مقاومتر بوده و دوام آنها بیشتر است; و بعد از گذشت زمان، اصطکاک آن به صورت جزئی کاهش مییابد.

پلیمر پی‌وی‌سی بسیار سخت است اما وقتی‌که برای زیره کفش مورداستفاده قرار می‌گیرد با استفاده از افزودنی‌هایی نرم می‌گردد; زیره پی‌وی‌سی معمولاً به‌صورت تزریق مستقیم تولید می‌شود; از ویژگی‌های زیره پی‌وی‌سی می‌توان به بادوام بودن و منعطف بودن و خاصیت غیر لغزندگی بودن آن اشاره کرد.

پنجه کفش مناسب

یکی دیگر از اجزای کفش که باید به آن توجه کرد پنجه کفش است. پنجه کفش باید طوری طراحی شود که به انگشتان پا فشاری وارد نشود. از خرید کفش خیلی نوک تیز پرهیز کنید زیرا انگشتان پا را تحت فشار قرار می دهد و باعث بد شکل شدن انگشتان می شود.

کفش مناسب و استاندارد

پاشنه کفش

پاشنه کفش معمولا از جنس چرم ساخته می شود. اصول واستاندارد پاشنه کفش برای به وجود آمدن زاویه قائمه ستون فقرات انسان با زمین و از بین بردن فشار روی کمر و ستون فقرات مقدار۲/۲cm  به عبارتی ۲۲ میلیمتر است. و هرچه پاشنه پا پهن تر باشد فشار بر روی پا کمتر است.

حتما بخوانید
گواهی ثبت علامت تجاری یحیی

نتیجه گیری

خرید یک جفت کفش استاندارد شاید کار ساده و آسانی به نظر برسد; و حتما ممکن است که با خودتان بگویید به فروشگاه می روید; و از بین انواع کفش در رنگ و طرح و مدل های مختلف; هر کدام را که پسندید را انتخاب کرده آن را می خرید; اما موضوع به همین آسانی هم نیست.

پوشیدن کفش استاندارد در هنگام راه رفتن، دویدن، و… نه تنها سلامت پا را تضمین می کند; بلکه در طول عمر غضروف های ما بین مهره ها در ستون فقرات و زانوها نیز بسیار تاثیر دارد; در این مقاله مراحلی را برای شما ذکر کرده ایم که شما بیشتر به اجزای یک کفش استاندارد توجه کنید; و انتخاب هوشمندانه را در خرید آن داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر در زمینه نگهداری کفش و همچنین شستشوی کفش چرم دو مقاله زیر را مطالعه کنید.

 9 نکته برای نگهداری از کفش چرم

 شستشوی کفش چرم 

CLOSE
CLOSE