تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

چگونه چرم اصل را ازچرم تقلبی تشخیص دهیم؟
چگونه چرم اصل را ازچرم تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه چرم اصل را ازچرم تقلبی تشخیص دهیم؟

باتوجه به بازارفعلی تشخیص چرم اصل از چرم تقلبی بسیار دشوار می باشد. در این مقاله راهکارهای برای تشخیص دادن یک چرم مرغوب از چرم نا مرغوب ذکر نمودایم.

تعریف چرم طبیعی:

مراحل تولید چرم طبیعی و دباغی فرایندی مکانیزه است. بدین صورت که پوست خام فاسد شدنی حیواناتی مانند گاو و گوساله را با دستگاه های مخصوص مکانیزه و رنگ رزی میکنند. بعد از این مراحل ماده ای فاسد نشدنی و محکم که چرم نام دارد تولید می شود.خواندن مقاله ی انواع چرم طبیعی وکاربرد آن درصنعت کفش را به شما پیشنهاد میکنم.

چرم طبیعی
چرم طبیعی

تعریف چرم مصنوعی:

چرم مصنوعی از سری کاغذهایی به نام ماموت ساخته می شود.به دلیل شباهتی که این کاغذ به پوست فیل دارد به کاغذ ماموت نامگذاری شده است. این کاغذ ها رو با مواد پلیمری ودستگاهای مربوطه صاف و یکدست کرده،و به فوم مصنوعی یا همان چرم مصنوعی تبدیل می کنند.

چرم-مصنوعی-
چرم-مصنوعی

قدم اول

چرم اصل را از فروشگاه معتبرخریداری کنید. برخی از محصولاتی چرمی دارای شناسنامه یا برچسب معتبرهستند. اطلاعات کالاها دربرچسبها درج شده است. ومی تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای شما باشد تا تشخیص بدهید که آیا این چرم اصل ومرغوب است یانه ؟ پس درهنگام خرید ازفروشنده شناسنامه محصول خود را درخواست کنید تا دراختیارتان قرار دهد.

قدم دوم

چرم اصل نباید صاف ویکدست باشد.چرم اصل دارای ضخامت متفاوت است. قسمتی نازک و بعضی قسمت ها ضخیم می باشندو هنگامی که بر روی چرم دست بکشید این ناهمگنی را لمس خواهید کرد.اما چرم تقلبی  یکدست وصاف است.

قدم سوم

چرم اصل نرم وانعطاف پذیرتراست. چرم طبیعی مانند دیگر عناصر طبیعت دارای حیات وخاصیت طبیعی بودن خود را داراست. شما با لمس کردن برروی محصولی که از چرم اصل می باشد این نرمی حس خواهید کرد. درحالی که چرم مصنوعی خشک و حالت پلاستیکی داراست واون حس به شما دست نخواهد داد.

تشخیص چرم اصل
چرم سفید اصل

قدم چهارم

چرم اصل بوی مشخص وخاصی دارد. با خوب بو کردن نیز می توانید تشخیص دهید آیا این چرم اصل است یا تقلبی؟ بوی طبیعی که یک چرم اصل دارد از بوی پلاستیکی که چرم مصنوعی دارد به راحتی قابل تشخیص است.

قدم پنجم

قسمت برش خورده چرم نگاه کنید.اگر محصولی را که خریداری کرده اید که قسمت برش خورده آن مشخص بود. حتما به آن قسمت یک نگاهی بیندازید. به این دلیل فضاهای برش خورده چرم از الیاف بهم چسبیده همانند کنف ساخته شده است.چرم اصل الیاف رشته ای قابل مشاهده دارد.اما در چرم مصنوعی الیافی مشاهده نمی شود.

قدم ششم

برای تشخیص چرم اصل آن را زیر نور قرار دهید.به این دلیل که چرم اصل نور را یکدست منعکس نمی کند.به دلیل بافت طبیعی که دارد بعضی قسمت هایش براق وبعضی قسمت هایش مات و کم رنگ تر دیده می شود.

قدم هفتم

چرم اصل مقاومت زیادی در برابرحرارت بالا دارد.ودرهنگام سوختن بوی پشم ودود سفید ایجاد می کند. اماچرم مصنوعی با کوچکترین حرارات به سرعت جمع شده ؛تغییر شکل می دهد.ودرحال سوختن دود سیاه رنگی ایجاد می کند.

قدم آخر

ازتفاوت پوشش پشت چرم نیز می‌توان اصل یا  تقلبی بودن آن را تشخیص داد. اگرمحصول شما کیف و کفش است.کافیست به درزهای دوخت آنها دقت کنید.پشت چرم طبیعی یا اصل پرزدار است.اما پشت چرم تقلبی یا مصنوعی چون دولایه است هنگام برش آسیب می بیند. به همین دلیل به صورت شبکه ای بانخ دوخته شده است.