تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

استانداردها و ویژگی کفش کار
استانداردها و ویژگی کفش کار

استانداردها و ویژگی کفش کار

به نظر کارشناسان یکی از ویژگی کفش کار مسئله حفاظتی ازجمله محافظت در برابر سقوط اجسام سنگین ـ عدم لغزش وسپس مسائل بهداشتی و ارگونومیکی میباشد . یکی از ویژگی کفش کار مناسب به لحاظ محافظتی سرپنجه فولادی عامل اصلی در حفاظت از انگشتان در مقابل ضربه میباشد که باید از جنس فولاد آبکاری شده با توان تحمل ضربه حداقل 200 ژول را دارا باشد که در غیر اینصورت خود سرپنجه به عنوان عامل برنده عمل کرده باعث قطع انگشتتان پا میگردد .

 

ویژگی کفش کار

 

وقتی سخن از کفش به میان می آید ذهن همه ما به پا ها می رود و این که خستگی ها چگونه آدم را از پا درمی آورند و یا وقتی که پا ها زخمی می شوند چقدر درد آور است و زمانی این حالت غیر قابل تحمل می باشد که مجبور باشیم مدت ها در حال ایستاده و کفش به پا بمانیم ، از این رو همه به دنبال راحتی و آرامش می باشند و همیشه به دنبال تهیه کفش راحت می باشند .

کفش کار دارای انواع بسیار زیادی می‌باشد و مدل ها و رنگ های متنوع زیادی دارند ، و انتخاب مناسب آن ها بر عهده خود افراد می‌باشد . راحتی اساس کار بشریت می باشد و یکی از ویژگی کفش کار این است که که هیچ گونه آسیبی به پا نرسد و پاها خسته نشوند و همچنین انگشتان پا درون آن راحت باشند و از همه مهم تر این که به راحتی وارد پا شده و به راحتی از آن خارج شود . دیگر ویژگی کفش کار این است که  سنگین نباشد و در مقابل سرما و گرما مقاوم باشد و سلامتی پاها را تضمین کند .

کفش کار  برای کارهای روزمره و ورزش ها و حتی شغل های سخت مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که راحت نباشد ممکن است حوادث و اتفاقاتی برای پا پیش بیاید که قابل جبران نباشد و در این صورت انجام کارهای روزانه برای افراد سخت می شود و بسیاری از مشکلات دیگر نیز به وجود می‌آید.

 

کفش کار نامناسب

 

استفاده از کفش‌های نامناسب غیر اصولی علاوه بر اینکه به پا ها آسیب می رسانند و راحتی را سلب می کنند ، بلکه به زانوها و کمر و استخوان ها و ستون فقرات و همچنین لگن نیز آسیب های بسیار جبران ناپذیر وارد می کنند و عواقب بدی به همراه می‌آورند .

به اعتقاد بسیاری از متخصصان و پزشکان ، بسیاری از بیماری های عضلانی اسکلتی به دلیل استفاده نادرست از کفش ها یا استفاده از کفش های نامناسبی می باشد که در اثر فشار و آزارهایی که به کف پا و نواحی دیگر بدن وارد می‌شود به وجود می‌آید. یک کفش ایمنی باید متناسب با استاندارد ها تولید شود و ایمنی لازم برای سلامتی پا را داشته باشد .

در عین حال اگر کفش های کار تنوع رنگ بندی داشته باشند و سلیقه های بیشتری را در برگیرند ، باعث می شود که افراد زیادی در جامعه از آن ها استفاده کنند و در نتیجه سلامتی افزایش یافته و بیماری های کمر و پا کاهش می‌یابد .

دیگر ویژگی کفش کار این است که جنس خوبی داشته باشند تا هم زیبا باشند و هم این که راحت باشند و همچنین پاشنه استاندارد نیز داشته باشند کفش ایمنی زمانی مناسب است که پاشنه های مناسبی داشته باشد و نه بدون پاشنه باشند و نه پاشنه آن ها خیلی بلند باشد ، کفش های بدون پاشنه و کفش های پاشنه بلند راحت نمی باشند و موجب آسیب رساندن به کمر و ستون فقرات می شوند .

قالب و پنجه استاندارد در کفش های ایمنی تاثیر بسیار زیادی در آن ها دارد ، زیرا برای هر پایی قالبی وجود دارد و پنجه های پای افراد نیز با همدیگر متفاوت می‌باشد ، بنابراین در خرید یک کفشکار باید به راحتی پنجه پا و طرز قرار گرفتن پا در کفش دقت شود.

 

کفش کار - کفش ایمنی

 

معیارهای کفش کار

 • راحتی و بهداشت
 • ایجاد احساس آرامش
 • متشکل از مواد استاندارد
 • جلوگیری از رشد باکتری ها
 • دارای پاشنه انعظاف پذیر
 • جلوگیری از سوختگی و گرفتگی پا
 • جلوگیری از لغزش پا
 • گرم نگه داشتن پا در فصول سرد
 • دارای طول عمر بالا
 • دارای مقاومت بالا
 • مناسب برای تمام مشاغل