تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

مدیرعامل کفش یحیی یوسف صدیقی کارافرین نمونه شد.
مدیرعامل کفش یحیی یوسف صدیقی کارافرین نمونه شد.

مدیرعامل کفش یحیی یوسف صدیقی کارافرین نمونه شد.

کفش یحیی در ماهنامه صنعت کفش :

کارافرین نمونه

در جهان صنعتی امروز كفش ايمنی استاندارد،جايگاه ويژه اي در صنايع دارد. همه توليدكنندگان صنعت كفش براي ماندگاري نيازمند انديشه هاي نو و نظريه هاي بديع و تازه هستند. توليدكنندگان براي آنكه بتوانند به حيات خود ادامه دهند بايد همواره به دنبال سال اخير در قالب يک توليدكننده موفق با استراتژي قوي وارد صنعت توليد كفش ايمني 2نوآوري و خلاقيت باشند. گروه صنعتي يحیی در طول شده است. مديريت اين گروه توليدي عقيده دارد توليدات گروه يحیی اين پتانسيل را دارد كه در سال هاي آينده در كشور و جهان پيشرو باشد.

در گردهمايــی صنفــی ايمنــی تهــران از «يوســف صديقــی (بابايــي)» مديرعامــل گــروه توليــدي يحيــي بــه عنــوان كارآفريــن نمونــه تقديــر شــد. ايــن موضــوع بهانــه ای شــد تــا گفت وگــوی كوتاهــی بــا ايــن مديــر موفق داشــته باشــيم.

در ابتــدا بفرمایيد چرا حوزه کاري توليد کفش ایمنی را انتخاب کرده اید؟

به واسطه يک سلسله كمبودهايي كه در خصوص كفش ايمني و توليد آن احســاس كردم، تصميم بر اين گرفتم كه وارد اين حوزه شوم و با جديت كار را جلو ببرم.

آیا پيش از شروع کار اطلاعاتي درباه این حرفه داشتيد؟

خير. برای شــروع كار نياز به آموزش داشــتم. و اولين گام در فرايند آموزش شناخت استكه تجربيات ديگران بسيار می تواند راه گشا باشد. از اين رو با توجه به علاقه زيادی كه داشتم، شرايطي را فراهم كردم كه نيروهايم كاملا موقعيت پيشرفت را به دست بياورند. بنابراين در حال حاضر در مجموعه ما نيروهايي در راس كار قرار دارند كه هر يک خوديک مربي محسوب می شوند. به گونه ای كه شايد بتوان گفت مجموعه كفش يحيی يک دانشكده است تا يک كارخانه. در نظر دارم در آينده نه چندان  نيروي ماهر و استاد تحويل 3 الي 2 دور جامعه دهم.

چه محصولاتي در گروه صنعتی یحيی توليد مي شود و ویژگي این محصولات نسبت به سایر کالاهای مشابه آن چيست؟

مدل كفی، هم طبی براي داروخانه ها  كفش ضدبرق مدل 3m و هم برای ســازندگان كفش توليد مي شود. تا توليدكنندگان كفش در بخش هاي ديگر جهت اســتفاده از كفي هاي  طبي تشويق شوند. مدل صندل طبي كه 25همچنين كفش ايمني با سرپنجه كامپوزيت و همگي از لحاظ ساختاري طبق استانداردهاي جهاني و قابل رقابت با توليدات كشورهاي اروپايي و تركيه است.

حتما بخوانید
راه اندازی کارخانه تولید چرم

 

مصاحبه با مدیر عامل کفش یحیی
گروه صنعتی یحیی

کالاي توليدي شما به چه ميزان پتانسيل صادراتي دارد؟

امتياز توليدات ما با توجه به پتانسيلي كه دارد در مقايسه با رقباي خارجي ما بسيار بالاست زيرا ما مواد اوليه مرغوب و چرم طبيعي را در دسترس داريم. و از اين لحاظ كاملا غني هستيم و اين خود فرصتي برای رقابت برای كفش يحيی فراهم ساخته است.

وضعيت توليد شــرکت یحيي را در حال حاضر و آینده چگونه ارزیابي مي کنيد؟

تا امروز توليد به لحاظ كيفيــت و تعداد در گروه صنعتی کفش يحيی روند صعودي داشــته است. ســعي و هدف اين مجموعه تعامل با ديگر توليدكنندگان اين حوزه در تجربيات و آموزه هاست تا خدمتی به صنعت كفش كشور شده باشد. لازم به ذكر اســت كه كفش يحيی در توليد صندل نيز فعال است و در اين نوع از محصولات نيز از كفه هاي طبي با استانداردهاي جهاني استفاده می كند. زيرا حق مسلم مشتري مي دانيم كه از صندل طبي با كيفيت مرغوبا استفاده كند. و همچنين به جــرات اذعان مي كنم .كه حتي كفش ايمنی ما به دليل كاربرد ســرپنجه هاي فولادی استاندارد و كفي هاي طبي به راحتي كفش هاي كتاني و اسپرت هستند. به همين خاطر پيشنهاد به توليدكنندگان ديگر اين است كه پيش از توليد حتما به ساختار و قالب توجه داشته باشند.

فعاليت شما چه نقشي در اشتغال زایي کشور داشته است؟

با توجه به قدمت توليد كفی كفش در شــركت کفش يحیی، در بدو شروع، 20 نفر بود كه به مرور افزايش يافتند. اگر افراد مشغول در خط تولید کارخانه 80 نفر باشند و تعداد نیروی فعال در فروشگاه را نیز به این تعداد بیافزاییم حدودا 105 نفر نیرو مشغول به فعالیت هستند.

با اين ظرفيت در خط توليد حــدودا روزانه 1200 جفت کفش تولید میشود و برای تامین مواد اولیه خود با سه کارخانه در تبریز در ارتباط هستیم.كه توليدات چرم اين كارخانه ها تنها برای كفش يحيی است.

يكی از ايده هايی كه تا به امروز نيز عملي شده است، تشويق و ترغيب نيروهايي از بهزيستی در جهت كارآفرينی و اشتغال زايي است. در حال حاضر چند نيروي ناشنوا از طرف بهزيستي در اين مجموعه مشغول به كار هستند; چه بسا اين نيروها بسيار با استعداد و كم حاشيه و پرتلاش تر هستند. و اين يكي از برنامه هايي است كه با جديت پيگير آن هستم.

حتما بخوانید
کفش ایمني یحیی تولید کننده کفش طبی مهندسی super 3M عایق برق

 

از نظر کيفی محصولات توليدی گروه صنعتی کفش یحیی در چه سطحي ارزیابي مي شود؟

کفش یحیی تا جايي كه ممكن بوده است از بهترين و با كيفيت ترين مواد اوليه در محصولات خود بهره برده است. نمونه بارز آن چرم تبريز که بهترين نوع چرم است و همچنین زیره کویم ایتالیا، نخ مورد استفاده ما مرغوب ترين نخ تركيه (البته در ايران هم با پيگيري درخواست چنين نخ مرغوبي را داشته ايم) است كه در مقابل آسيبي نمي بيند. همچنين روزانه در سطح  کارخانه، واحد °250حرارت توليد و كنترل كيفی تمام جوانب ايمني و كيفيتي را بررسي مي كنند.

بر اين باورم كه اگر مجبور به بالا بردن قيمت باشم از كيفيت محصول كم نكنم. براي تاييد بيشتر كار و توليدات، از شركت هاي بزرگ دعوت می كنيم كه سرزده براي بازديد به كارخانه هاي كفش يحيی بيايند و نمونه هاي ارسالي را با نمونه هاي در حال توليد انبوه، مقايسه و آزمايش كنند.

برند یا شرکت شما در حوزه صادرات نيز فعاليتي دارد؟

بله، البته در گذشته و بيشتر برای عراق بوده است. با توجه به توافق های حاصل شــده به زودی شاهد چرخه فعال تری در صنايع داخل كشور خواهيم بود. و حضور در نمايشگاه های بين المللی نيز يكی از بسترهايی اســت كه برای شناساندن كفش يحيی جز چشم اندازهای اين گروه است.

ضمانت کفش ایمنی یحیی به چه صورت است؟

کفش ایمنی یحیی 6 ماه ضمانت دارد. و بر اساس مقررات وزارت كار محصولات گروه صنعتی يحيی 6 ماه نیز عمر طبیعی دارند. گرچه بيشتر از 6 ماه نیز مي توان از آن ها استفاده كرد. اما به لحاظ بهداشت و سلامت اگر هر 6 ماه يكبار كفش تعويض شود برای سلامت پا بهتر است.

 

مصاحبه مدیر عامل کفش یحیی
گروه صنعتی یحیی
CLOSE
CLOSE