تماس با کارشناسان فروش :  99-02156392197

آیا کفش ایمنی را که پوشیده ایم متناسب با کارمان است یا خیر؟
آیا کفش ایمنی را که پوشیده ایم متناسب با کارمان است یا خیر؟

آیا کفش ایمنی را که پوشیده ایم متناسب با کارمان است یا خیر؟

کارگرانی که در معرض آسیب پا ناشی از مخاطرات مختلف هستند. باید از کفش ایمنی مناسب با آن کار استفاده نمایند.
Super3M- 99

خطراتی که می تواند در محیط های کاری این عضو کارگران را تهدید نمایند; به طور کلی خطراتی که برای محافظت دربرابرآنها باید از کفش ایمنی مناسب استفاده نمود .عبارتند از:
کارگران در خطرشوک های انرژی الکتریکی یا تجمع الکتریسیته ساکن مواجه هستند. که می تواند به جرقه ی الکتریکی در محیط های خاص منجر شود.
پا گذاشتن روی اشیا نوک تیزیا برنده روی زمین (مثل میخ ها)که باعث سوراخ کردن کفش,آسیب کف پا  می شود.
لغزش ها; سرخورن وافتادن که باعث پیچ خوردن مچ پا می شود.اگرچه هیچ کفش کاملا بدون لغزشی وجودندارد. اما کفی های ضدلغزش یا مقاوم دربرابرسرخوردن وجود دارند که احتمال سرخوردن برروی سطوح لیزرا کاهش دهند;
کاردرشرایط داغ وسرد; کار در محیط های سرد مستلزم پوشیدن کفش های با عایق گرمایی است. کار در شرایط داغ نیازمند کفش های با کفش های عایق و مقاوم در برابر گرما است. برای محافظت دربرابر پاشیدن مواد مذاب فلزی,کفش باید به سرعت قابل درآورده شدن باشد.
سقوط اشیابر روی کف یاپنجه و خردکردن آن وجود دارد. این خطر بیشترشامل مشاغلی است؛ که نیازمند حمل دستی اجسام هستند. مثل کارگران ساختمانی,خدماتی,حمل بارمی باشند.

انواع کفش ایمنی و ویژگی آنها

کفش ایمنی محافظ در برابرجریان الکتریسیته

کفش ایمنی رساناي الکتريسيته که در برابر ايجاد الکتريسيته ساکن محافظت مي نمايند; کارکناني که در موقعيت هاي خطرناک و قابل انفجار همچون وسايل صنعتي منفجره يا بالابرنده هاي غلات کار مي کنند. بايد از کفش هاي ایمنی رسانا استفاده نمايند. تا ريسک ايجاد الکتريسيته ساکن را بر روي بدن کاهش دهند; موجب توليد جرقه و در نهايت باعث انفجار يا آتش سوزي شود; کفش هاي ايمني پنجه پا و خطرات الکتريکي نارسانا بوده است. پاي استفاده کنندگان از آن را بطور کامل در برابر انتقال جريان الکتريکي به بدن محافظت خواهد نمود; اين کفش ایمنی مي تواند در برابر جريانهاي باز تا بالاي 600 ولت در محيط هاي خشک محافظت نمايند; بايد با ترکيبي از ديگر تجهيزات ايزوله کننده استفاده شوند. تا ريسک اين موضوع که يک کارگري مسيري براي خطرات انرژي الکتريکي شود; حفاظ هاي ايزوله کننده خطرات الکتريکي ، کفش ايمني پنجه پا در صورتيکه کفش ها مرطوب شده سر تا سر کف پا را بپوشاند; قطعات فلزي در کف يا پاشنه پا جاسازي شده باشد; يا کارگران تماس لمسي با وسايل روي زمين پيدا کنند ممکن است به خطر بيفتند.
مطالعه این بخش توصیه می گردد:کفش ایمني یحیی تولیدکننده کفش طبی مهندسی SUPER 3M عایق برق

حتما بخوانید
10 اشتباه رایج در بازارایابی آنلاین

کفش ایمنی فولادی

کفش ایمنی فولادی در برابر فعالیت سقوط اشیا برروی کف یا پنجه وله یاخردکردن پا محافظت می کند.

کفش ایمنی میخ دار

کفش ایمنی از جنس چرم می باشد; که مخصوص کار کردن درساختمان سازی یا کار در الوارهای چوبی است; از آسیب های مانند برش یا نفوذ وسوراخ شدن وسوختگی محفاظت می کنند.

کفش هاي ريخته گري

کفش ایمنی به منظورايزوله نمودن پاها در برابر فلز گداخته خيلي داغ است; کفشهاي ريخته گري از نفوذ فلز مذاب به داخل کفش ، زبانه ها و ديگر بخش هاي کفش جلوگيري مي کند; اين کفش هاي ایمنی چرمي داراي کف چرمي يا لاستيکي مي باشند; همه کفش هاي ريخته گري بايد داراي پنجه هاي ايمني باشند.

توصیه های برای انتخاب کفش ایمنی مناسب

کارگرانی که با مواد خورنده سر و کار دارند; از کفش لاستيکی بدون بند بايد استفاده کنند; اين کفش ها می بايست کاملا پا و قوزک پا را بپوشانند.
کفش ایمنی کارگرانی که در آب و رطوبت کار می کنند; بايد از نوع لاستيکی با ساق های بلند تا زانوباشد.
کفش کسانی که در معرض سقوط اجسام سنگين می باشند. بايد دارای پنجه فولادی باشد.
کفش ایمنی کارگرانی که در معرض خطرات برق گرفتگی قرار دارند. بايد دارای تخت لاستيکی باشد.
و بالاخره در محل هايی که در اثر ايجاد جرقه امکان خطر انفجار و آتش سوزی وجود دارد. به هيچ عنوان نبايد از کفش ميخ دار استفاده شود.

نتیجه گیری

کارگرانی که در معرض آسیب پا ناشی از مخاطرات مختلف هستند; باید از کفش ایمنی مناسب با آن کار استفاده نمایند. به طور مثال; یک کارگری که در کارخانه صنعتی با اقسام وسایل های سنگین کار می کند; با کارگری که  با مواد مذاب کار می کند کارشان متفاوت است; پس در نتیجه کفش های ایمنی مخصوص کار خود را باید بپوشند; در این مقاله سعی بر آن شده است که شما با انواع کفش های ایمنی و ویژگیهایی که هر کفش ایمنی باید داشته باشد آشنا شوید.

حتما بخوانید
کفش ایمنی مناسب مشاغل مختلف

مشاهده کاتالوگ محصولات گروه صنعتی یحیی